Roma stawia na defensywnego jokera

Pilne interwencje na teraz, ale również inwestycje na przyszłość. Roma zaczyna poruszać się po ścieżkach zimowego mercato nie tracąc z pola widzenia letniej sesji transferowej, w której powinno dość do wzmocnienia przede wszystkim formacji defensywnej. Jednym z potencjalnych wzmocnień może być młody Japończyk ze Stutgartu - Hiroki Ito.

fot. © vfb.de

Posyła go rodak Hidetoski Nakata, który w sezonie 2000-01 zdobył w stolicy ostatnie Scudetto dla Giallorossich. Hiroki Ito, lewy środkowy obrońca ze Stuttgartu, jest jednym z profili ocenianych przez Tiago Pinto i Mourinho w celu wzmocnienia defensywy Romy. 23-letni Japończyk może grać w trzyosobowej linii, na lewej stronie środkowej, jako zewnętrzny lewy obrońca, ale także z przodu obrony. Do jego najlepszych cech należy szybkość przy zamykaniu się i umiejętność gry z powietrza.

Latem 2021 r. niemiecki klub wyłowił go z Jubilo Iwata, w japońskiej drugiej lidze, i sprowadził do Europy, nie dając zaznac „smaku” pierwszej ligi. Biorąc wszystko pod uwagę, była to historia Verrattiego. Ito został wzięty za drużynę Stuttgartu Under-21 i wydawało się to przede wszystkim… operacją marketingową, sposobem na otwarcie nowego rynku i znalezienie nowych sponsorów w czasach kurczenia się rynku.

Zamiast tego, w wielkim pośpiechu, japoński zawodnik przekonał wszystkich i wylądował w wielkich ligach, w Bundeslidze, mistrzostwach, gdzie w ciągu półtora roku stał się niezastąpionym starterem, kolekcjonując 42 występy. Zapłacone 500 tysięcy euro między wypożyczeniem a późniejszym zakupem, Niemcy cenią go teraz 20 razy bardziej. Roma nie chce wyjść poza propozycję 5-6 milionów, ale tymczasem przygotowuje grunt pod jego lądowanie w cieniu Koloseum, wyruszając w przyszłym tygodniu w trasę do ojczyzny Ito.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • scythese
  18 listopada 2022, 11:49

  Ito byłby transfer!

  • Totnik
   18 listopada 2022, 13:17

   Jako-tako mi się podoba ten pomysł

 • riss
  18 listopada 2022, 16:18

  Ciekawy zawodnik

 • Felek
  18 listopada 2022, 19:00

  Moda na Japończyków teraz? :D