Roma spóźniona w stosunku do rywali?

Do tej pory znaczące wzmocnienia poczyniły Inter i Juventus. W podobnej sytuacji jak Roma są Milan i Napoli.

fot. © ogcnice.com

Dziś wystartowało oficjalnie mercato, choć kluby mogą już robić ruchy transferowe od kilku tygodni. Giallorossi, póki co i co wynika też z sytuacji finansowej (FFP i ugody podpisanej z UEFA), wykupili jedynie Angelino z Lipska. Dziś potwierdzono też transfer Buby Sangare do Primavery. Jak na tym tle wypadają najwięksi rywale?

Inter dokonał jak na razie dwóch darmowych transferów. Nerazzurrich zasilili Piotr Zieliński, a także Mehdi Taremi. Tym drugim, który przyszedł z Porto, interesowała się w przeszłości Roma. Największy wydatek poczynił Juventus, który zapłacił ponad 50 mln euro za Douglasa Luiza, pomocnika Aston Villi, również łączonego w przeszłości z ekipą Giallporossich. Na dniach graczem Bianconerich ma stać się też, za darmo, Kephrem Thuram (wyceniany na 35 mln euro) z Nicei. Atalanta ściągnęła za 10 mln euro Bena Godfreya z Evertonu, podczas gdy Bologna zapłaciła 7 mln euro za Emila Holma ze Spezii, a testy medyczne przeszedł już Juan Miranda, do tej pory obrońca Betisu Sewilla (od dziś bez kontraktu). Lazio zamknęło transfer Tijjani Noslina, który spędził ostatnie pół roku w Veronie. Zapłaciło 15 mln euro.

W podobnej sytuacji jak Roma, a więc bez nowych transferów do pierwszego zespołu, pozostają Milan Fonseci i Napoli Conte.

Komentarze

 • Werewolf
  1 lipca 2024, 16:34

  Super artykuł, daje rozeznanie wśród rywali, dla kogoś, kto nie ma czasu sprawdzać i szukać. Dzięki :)

 • prim21
  1 lipca 2024, 17:30

  Widziałem dzisiaj zestawienie wolnych agentów, naprawdę mielibyśmy się kim wspomóc, może tam warto poszukać?

 • Totnik
  1 lipca 2024, 17:47

  Szykuje się najsłabsza kadra Romy od lat ,:)

 • a
  1 lipca 2024, 17:52

  Mam obawę, że tak narzekaliśmy na wszystkich prawdziwków których mieliśmy teraz i chcemy się ich pozbyć, a się okaże, że po ich zastąpieniu będzie jeszcze gorzej. Na ten moment średnio to widzę.

  • edemon
   2 lipca 2024, 14:23

   To da się gorzej od Sanchesa? :D

 • samber
  1 lipca 2024, 22:05

  Nie ma Mou, nie ma transferów? :) Poczekajmy cierpliwie na koniec okienka. Odbywające się turnieje mają swój wpływ na rynek.

 • takitam
  1 lipca 2024, 22:48

  Upośledzona to lepsze określenie