Roma otwarta na wypożyczenie bez przymusu wykupu?

Według jednego z dziennikarzy Roma otworzyła się na wypożyczenie Shomurodova bez przymusu wykupu. W ten sposób Giallorossi ryzykują, że Uzbek wróci do Rzymu latem, ale też otwiera się szansa na to, że gracz będzie występował na wypożyczeniu regularnej i przyciągnie nabywców za kilka miesięcy.

fot. © asroma.com

W pierwszych tygodniach nowego roku Eldor Shomurodov zrozumiał z pewnością dobitnie, że nie ma dla niego miejsca w aktualnym projekcie Romy. Agenci gracza i Roma szukają zatem dla Uzbeka rozwiązania, choć do tej pory wszyscy chętni odbijali się od opcji transferu definitywnego.

To zmienić się może w ostatnich dniach mercato. Jak podaje dziennikarz, Flavio M. Tassotti, Roma otworzyła się na wypożyczenie z prawem do wykupu, bez przymusu. Gracz może w ten sposób wrócić już w czerwcu do Trigorii, ale też przy regularnej grze w nowym klubie zyskać w oczach potencjalnych nowych nabywców w trakcie lata. Zdaje się, że właśnie opcję zwykłego wypożyczenia przespał Tiago Pinto i spółka latem, gdy Uzbekowi zamknęli dodatkowo drogę do gry Dybala i Belotti i gdy było niemal pewnym, że nie będzie otrzymał większych szans. Giallorossi mieli wtedy żądać 14 mln euro, a więc minimum by nie zapisać straty w bilansie. Śmiałek na taką kwotę się rzecz jasna nie znalazł, tak jak i dziś gdy za transfer definitywny trzeba by wyłożyć 11 mln.

Do tej pory najpoważniej zainteresowane Shomurodovem było Torino, co potwierdzili Tiago Pinto oraz dyrektor sportowy Granaty, stwierdzając jednak, że strony nie doszły do porozumienia. Coś być może zmieni się teraz. W kolejce po gracza ustawiły się też Cremonese i Hellas Verona.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • koston
    24 stycznia 2023, 12:21

    Wszystko chyba już zostało napisane na jego temat i każdy z użytkowników portalu podzielił się swoją opinią. Szkoda tylko tych pieniędzy – moglibyśmy sobie za to Ziyecha kupić :/