Roma: nowa krew, nowe nadzieje

AS Roma przygotowuje się do ostatniego meczu sezonu. Trener Daniele De Rossi jest optymistycznie nastawiony do przyszłości zespołu, mimo że nie udało mu się zakwalifikować do Ligi Mistrzów. Roma jest aktywna na rynku transferowym, ale nie chce się spieszyć z podejmowaniem decyzji.

fot. © asroma.com

AS Roma przygotowuje się do ostatniego meczu sezonu, w którym zmierzy się na wyjeździe z Empoli. Przed meczem trener Daniele De Rossi podzielił się swoimi przemyśleniami na temat drużyny, rynku transferowego i nadchodzącego sezonu.

De Rossi przyznał, że jest zadowolony z postępów swojej drużyny w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, mimo że nie udało jej się zakwalifikować do Ligi Mistrzów. Podkreślił, że zespół nauczył się na swoich błędach i jest gotowy na wyzwania przyszłego sezonu.

Mieliśmy wzloty i upadki, ale ogólnie jestem zadowolony z tego, jak graliśmy” – powiedział De Rossi. „Zespół pokazał charakter i determinację, a to jest najważniejsze„.

Trener odniósł się również do plotek transferowych, mówiąc, że klub jest aktywny na rynku, ale nie chce się spieszyć z podejmowaniem decyzji. Przyznał, że jest pod wrażeniem Ghisolfiego, nowego nabytku Romy, ale zaznaczył, że potrzeba czasu, aby ocenić jego pełny potencjał.

Szukamy zawodników, którzy pasują do naszego stylu gry i którzy pomogą nam osiągnąć nasze cele” – powiedział De Rossi. „Nie chcemy kupować byle kogo, chcemy znaleźć odpowiednich ludzi„.

De Rossi został również zapytany o nadchodzący mecz z Empoli, który może być pożegnalnym występem dla niektórych zawodników Romy. Trener stwierdził, że wystawi na boisko najlepszą możliwą drużynę, ale będzie miał również na uwadze nadchodzące Mistrzostwa Europy.

Dla niektórych zawodników może to być ostatni mecz w Romie, ale chcę, żeby wszyscy dali z siebie wszystko” – powiedział De Rossi. „Chcemy zakończyć sezon na wysokiej nucie i pokazać naszym kibicom, że jesteśmy gotowi na przyszłość„.

Mówiąc o przyszłości, De Rossi wyraził optymizm co do szans Romy w przyszłym sezonie. Powiedział, że zespół ma potencjał, aby osiągnąć wielkie rzeczy, ale musi ciężko pracować i pozostać skoncentrowanym.

Mamy świetną grupę zawodników i sztab szkoleniowy” – powiedział De Rossi. „Wierzę, że możemy osiągnąć wiele w przyszłym sezonie. Musimy tylko ciężko pracować i pozostać skoncentrowani„.

Kibice Romy z niecierpliwością oczekują nadchodzącego sezonu, mając nadzieję, że ich drużyna będzie w stanie zrobić kolejny krok naprzód i walczyć o najwyższe cele. W końcu, jak powiedział De Rossi: „W piłce nożnej wszystko jest możliwe„.

Komentarze

 • takitam
  26 maja 2024, 08:16

  Mam nadzieję, że dzisiaj zagramy dobry i zacięty mecz. Wiadomo Empoli walczy o życie u siebie, więc łatwo nie będzie.
  Ale chciałbym, żeby nie było wątpliwości (jak w przypadku nowego trenera Juventusu).

 • Canis
  26 maja 2024, 11:03

  Jestem w stanie postawić dzisiaj 10 tysięcy złotych na Empoli, że ogra Romę.

  • abruzzi
   26 maja 2024, 11:19

   Też :)

  • samber
   26 maja 2024, 12:49

   Mam nadzieję, że Empoli tego nie wygra. Dla mnie jednak pewne jest, że ludzie którzy dziś wyjdą na boisko i przejdą obok meczu, już w Romie nie zagrają. Daniel im takiego czegoś nie wybaczy. A ci którzy chcą grać w Romie dziś powinni latać jakby to był mecz o stawkę. Wierzę w słowa Daniela: "Chcemy zakończyć sezon na wysokiej nucie i pokazać naszym kibicom, że jesteśmy gotowi na przyszłość" – on taki jest. A zawodnicy? To zobaczymy.

  • SokoleOko
   26 maja 2024, 22:45

   I jak panowie? Postawiliście? :D

 • riss
  26 maja 2024, 12:28

  Ciężko się gra jak motywacji brak, a cel nie został osiągnięty. Kupę zawodników już na walizkach i myślą tylko o wakacjach i swojej przyszłości w piłce.