Roma myśli o przedłużeniu kontraktu z El Shaarawym

Z końcem sezonu wygasa kontrakt Stephana El Shaarawy'ego. Klub myśli o jego przedłużeniu, a zwolennikiem zatrzymania piłkarza w stolicy jest Jose Mourinho. Portugalski trener bardzo ceni napastnika i uznaje go za ważną alternatywę w swoim zespole.

fot. © asroma.com

Ostatnie zwycięstwo Giallorossich w Helsinkach z HJK upłynęło pod znakiem 50. gola Stephana El Shaarawy’ego w barwach Romy (bramka ostatecznie uznana jako samobój – od red.). Włoski napastnik ostatnio świętował swoje 30. urodziny i teraz chce nadal wywierać wpływ jako cenna opcja dla Mourinho pod nieobecność Paulo Dybali.

Według La Repubblica, stołeczny klub rozważa przedłużenie kontraktu z zawodnikiem. El Shaarawy może zostać wolnym agentem w czerwcu następnego roku, ale Roma zawarła klauzulę w obecnej umowie z piłkarzem, która pozwoli uruchomić opcję na związanie się do 2024 roku.

Dla Mourinho El Shaarawy jest wszechstronną alternatywą dla kilku napastników, którymi dysponuje. Portugalski menedżer jest podobno pierwszym, który naciska na przedłużenie umowy z byłym graczem Milanu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • As11
  30 października 2022, 13:40

  Niech mu dadzą bańkę euro i może zostać, za 3.5 znajdziemy wielu lepszych na jego miejsce :)

 • Romulus
  30 października 2022, 13:52

  Zmniejszyć pensję i będzie dobrym zmiennikiem, a unikniemy wydania paru milionów na podobnego gracza. Swoją drogą Szary powinien mocno żałować swoich chińskich wakacji – odchodził jako jeden z lepszych skrzydłowych ligi i ważny element wtedy wciąż mocnej Romy, a po powrocie stał się zapchajdziurą. Potężny zjazd, a dopiero 30 urodziny minęły

  • lilninja
   30 października 2022, 17:14

   Myśle że jak sprawdza przelewy to niczego nie żałuje. Według mnie bardzo wartościowy zmiennik. Wiele ważnych akcji nam przeprowadził w ostatnich latach.

 • riss
  30 października 2022, 20:39

  Słaby jest, tylko jako zmiennik się nadaje tyle że za góra 1-1,5 mln rocznie a nie chore 3,5 mln

 • samber
  30 października 2022, 22:15

  Jak ma grać tak jak obecnie to nie widzę najmniejszego sensu aby podpisywać z nim umowę. Chyba że choćby częściowo wróci do poziomu sprzed Chin, wtedy zmniejszenie poborów i nowy kontrakt, w którym można zapisać jakieś premie na wypadek gdyby lepiej i więcej grał. A z drugiej strony… gorzej niż teraz to już nie będzie grał, więc może faktycznie Mou liczy na wzrost formy.

 • Canis
  31 października 2022, 10:27

  W tym sezonie Szary jest tak pożyteczny dla Romy, jak szerszenie w moim ogrodzie.