Roma Femminile Mistrzem Włoch!: ROMA – FIORENTINA 2-1

Roma Femminile zdobywa pierwsze mistrzostwo Włoch w swojej krótkiej historii! Podopieczne Alessandro Spugny pokonały wczoraj Fiorentinę 2-1 na stadionie Tre Fontane i na trzy kolejki przed końcem grupy mistrzowskiej zdobywają Scudetto!

Giallorosse nie zmarnowały swojej szansy na zdobycie tytułu, pokonując 2-1 Fiorentinę na wypełnionym stadionie Tre Fontane w Rzymie.

Już w 10 minucie żółto-czerwone objęły prowadzenie, dzięki bramce Greggi. Po przerwie do głosu doszły piłkarki Fiorentiny, wyrównując stan meczu. Kropkę nad „i” postawiła kapitan – Elisa Bartoli, ustalając wynik spotkania na 2-1, tym samym zapewniając Romie pierwsze w historii Scudetto!

Roma będzie mogła zwiększyć swoją przewagę nad resztą stawki: w ostatnich trzech spotkaniach zmierzy się z Interem, Milanem i właśnie Juventusem, z trójkolorową naszywką wirtualnie przyszytą na piersiach.

Kobieca sekcja Romy zaliczyła wielki skok jakościowy od momentu jej założenia w lipcu 2018 roku. Już w 2021 Giallorosse zdobyły pierwszy Puchar Włoch, pokonując w rzutach karnych Milan. Rok później pokonały Juventus (również w karnych) w Superpucharze Włoch. Oprócz krajowego podwórka, podopieczne Spugny zaliczyły również swój premierowy rajd w tegorocznej kobiecej Champions League, przegrywając dopiero z utytułowaną Barceloną w ćwierćfinale tych rozgrywek. Do Mistrzostwa Włoch, Roma może już 4 czerwca dołożyć kolejne Coppa Italia, gdzie zmierzy się z Juventusem w finale.