Roma Femminile 3-1 AC Milan: Prosto do finału Coppa Italia!

Kobiecy zespół Romy awansował do finału Coppa Italia, pokonując AC Milan 3-1 w drugim półfinale na Stadio Tre Fontane.

Drużyna Alessandro Spungi przystąpiła do rewanżowego meczu ze stratą jednego gola (w pierwszym spotkaniu wygrał Milan 1-0, przyp. tłum.), a po trafieniu Martiny Piemonte w  pierwszej połowie, przegrywała już dwoma bramkami. Jednak Giallorosse nie zamierzały się poddać i otrzymały wsparcie elektryzującej publiczności.

Andressa Alves rozpoczęła odrobienie strat tuż przed przerwą strzelając piękną bramkę głową, a Valentina Giacinti 20 minut przed końcem doprowadziła do wyrównania dwumeczu.

W ostatniej akcji meczu Vicky Losada wykorzystała dośrodkowanie Manueli Giugliano, zapewniając Romie awans do finału Coppa Italia.

W finale Giallorosse zmierzą się z Juventusem.

ROMA 3-1 MILAN

0-1 – Piemonte 31′
1-1 – Andressa 41′
2-1 – Giacinti 62′
3-1 – Losada 90’+11′

ROMA: Ceasar; Bartoli (73′ Di Guglielmo), Wenninger, Linari, Minami: Greggi, Giugliano; Serturini, Andressa (60′ Glionna), Haavi; Giacinti (79′ Losada).
Ławka: Ohstrohm, Landstrom, Kollmats, Cinotti, Ciccotti, Kramzar.
Trener: Alessandro Spugna

MILAN: Babb, Guagni (64′ Arnadottir), Nouwen, Mesjasz, Thrige Andersen, Adami, Grimshaw, Vigilucci (64′ Thomas), K. Dubcova, Piemonte, Bergamaschi.
Ławka: Giuliani, Fedele, Fusetti, Mascarello, Carage, Soffia, M. Dubcova.