Rocchi: Mourinho chciał zwrócić na siebie uwagę. Od października SAOT w Serie A

Szef sędziów Serie A i Serie B, Gianluca Rocchi, spotkał się z dziennikarzami w siedzibie włoskiej federacji, aby odpowiadać na pytania dotyczące min. relacji jakie zachodzą pomiędzy trenerami, a arbitrami meczów.

fot. © aia.figc.it

Rocchi zwrócił się również do menedżera Romy, Jose Mourinho, w odniesieniu do komentarzy Portugalczyka po przegranej z Udinese.

„Mourinho jest bardzo, bardzo inteligentny” – zauważył Rocchi. „Nie powiedziałbym, że chciał odwrócić uwagę od porażki swojej strony, ale coś w tym stylu”.

Na koniec Rocchi zwrócił się z apelem do wszystkich trenerów we Włoszech: „Proszę ich, aby poświęcili chwilę na zrozumienie, że za każdym razem, gdy zdecydują się na uwagi na temat sędziego, tworzą większe napięcie”.

Rochi zapowiedział, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w połowie października w Serie A pojawi się system pół automatycznego spalonego SAOT – Semi-Automated Offside Technology, który oferuje wsparcie technologiczne dla sędziów na boisku i tych obsługujących system VAR. UEFA zastosowała już to rozwiązanie min. w Superpucharze Europy oraz Lidze Mistrzów. System będzie obecny również na Mundialu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • majinus
    30 września 2022, 14:25

    Teraz ten pół automatyczny system uznawania goli będzie fantastycznie współpracował z VARem, a nad całością będą czuwać Ci sami, oskarżani o stronniczość sędziowie. Co może pójść nie tak?