Reynolds top, Villar flop

Bryan Reynolds zalicza coraz lepsze występy w belgijskim Westerlo. Inny gracz, który miał być młodym talentem, Villar, ma problemy z grą w Getafe i prawdopodobnie wróci latem do Trigorii.

fot. © asroma.com

Niszczycielski. Pewny na boisku. Ciągle rozwijający się. Te określenia opisują Bryana Reynoldsa, gracza zupełnie innego niż w Romie. Amerykanin odnalazł swój europejski wymiar w Belgii.

Prawy obrońca, którego karta jest własnością Giallorossich, został wypożyczony z prawem do wykupu do Westerlo, które gra w Pro League powyżej oczekiwań.  Również dzięki defensorowi pochodzącemu z Teksasu. W przedostatniej kolejce Reynolds sprokurował decydującego karnego na miarę wygranej 1-0 z Saint-Truiden. Dodatkowo zaliczył kilka czystych asyst, które mogły być zamienione na bramki. „Amerykański orzeł rozpostarł skrzydła i zdominował prawą flankę. Najlepszy gracz na boisku”, napisał dziennik Gva.

Menadżerzy Westerlo poinformowali już nieformalnie Chrisa Megalouisa, agenta Reynoldsa i prezydenta agencji Mega Sports, że chcą zatrzymać gracza również na przyszły sezon. Agent stawi się w Belgii w połowie marca, aby wejść w szczegóły transakcji. Są wysokie szanse, że karta piłkarza przyniesie kasie Romy ustalone przy wypożyczeniu 7 mln euro. W trakcie zimowego mercato o Reynoldsa pytały m.in. Watford i Swansea. Roma śledzi postępy, jakie zalicza gracz.

Tego samego nie można powiedzieć o Gonzalo Villarze, który wrócił zimą do ojczyzny po nieudanym półroczu w Sampdorii. W Getafe gracz ma duże problemy z występami. Pomocnik, który grał niewiele i fatalnie w Genui, zaliczył zaledwie 187 minut w La Liga i nie zagrał ani razu więcej niż 45. Trener obdarzył go zaufaniem w ostatnich potyczkach z Rayo i Valencią, ale ściągał z murawy w przerwie. Wcześniej wchodził zawsze na boisku w ostatnich 20 minutach meczów. Dziś wieczorem powinien usiąść na ławce. Romę martwi najbardziej jego powrót do stolicy Włoch.
Villar bowiem zostanie przymusowo wykupiony gdy Getafe się utrzyma (obecnie jest przedostatnie w lidze) i gdy piłkarz zaliczy 50% występów po minimum 45 minut.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • robb182
  27 lutego 2023, 21:16

  Villar zostanie wykupiony gdy oba warunki zostaną spełnione czy wystarczy jeden z nich?

  • abruzzi
   28 lutego 2023, 07:55

   Obydwa muszą być spełnione.

 • Adamus
  27 lutego 2023, 22:41

  Zawsze Viziar czy tam Vizir możesz iść do swojego Maślanego taty w Lille

 • koston
  28 lutego 2023, 09:01

  Fajnie, że Reynolds się tak rozwija w Belgii. Pytanie czy warto go zatrzymać, czy sprzedać za te 7 mln euro. My właściwie zawsze mamy problemy na prawej flance, a być może taki grajek dawałby radę w rotacji.

  Villara można odesłać do ekstraklasy – Raków i Legia lubią Hiszpanów, więc może by się chłopak trochę ogarną. A tak na poważnie, to dla mnie poziom Saliha Ucana, więc za wiele z niego nie będzie. Może w Secunda Division mógłby się ograć.