Radio Pensieri: „De Rossi zmienił mentalność Romy.”

Zapraszamy na kolejny przegląd wypowiedzi ludzi calcio podczas audycji radiowych.

To, co dzieje się w rzymskich stacjach radiowych, jest zjawiskiem nie mającym sobie równych w reszcie Włoch. Jest to mnogość stacji pełniących rolę platformy, zespół dziennikarzy, byłych piłkarzy i komentatorów, którzy nadają życie temu widowisku. Oto opinie głównych bohaterów stacji radiowych:

Stefano Agresti (Radio Radio pomeriggio 104.5): Przeciwko Interowi i w pucharze zdarzyły się indywidualne błędy, ale Roma przekazuje pozytywne sygnały ze względu na jej mentalność i sposób gry. Stara się przejąć nicjatywę i grać ofensywnie. Praca, którą wykonuje De Rossi, jest ważna, zmienił on mentalność w Romie. Drużyna próbuje grać w piłkę, czasami udaje się im to lepiej, a czasami gorzej. Przeciwko Interowi zagrali świetne pierwsze 45 minut.

Furio Focolari (Radio Radio pomeriggio 104.5): Dybala nie jest w stanie zagrać trzech meczów w ciągu tygodnia. Zagrał pierwsze dwa, więc teraz logiczne jest wystawienie Baldanziego, bo został pozyskany właśnie w tym celu. Jestem ciekaw, jak ten chłopak sobie poradzi, bo mi się podoba. De Rossi dokonuje zmian, ale nie zmienia swojego stylu gry i podejścia do piłki. Mecz nie będzie łatwy, ponieważ Frosinone potraf grać i często osiąga dobre wyniki.

Franco Melli (Radio Radio pomeriggio 104.5): Baldanzi dobrze wpasował się w zespół Romy, jego jakość nie budziła wątpliwości. Stanowi godnego zastępcę dla Dybalii. „Co do De Rossiego, podziwiam jego nieustępliwą determinację w poszukiwaniu idealnej gry. To sprawia, że Roma jest bardziej przyjemna do oglądania niż wcześniej, niezależnie od wyników, które i tak przychodzą.

Gianluca Lengua (Radio Radio Mattino – 104,5): Przeciwko Frosinone istnieje możliwość, że Baldanzi zagra od początku, chociaż nigdy nie można zrezygnować z Dybali. Trzeba także zrozumieć, czy Paulo potrzebuje odpoczynku. Musi być gotowy na czwartek z Feyenoordem, co jest kluczowym meczem do wygrania, ale także na ten z Frosinone, ponieważ istnieje ryzyko wyeliminowania się z walki o Ligę Mistrzów.

Sandro Sabatini (Radio Radio Mattino 104,5): Przeciwko Frosinone czasami możesz być spokojny po 15 minutach, ale na Stadio Benito Stirpe to nie będzie łatwo, mimo wszystko Roma będzie musiała się napocić i odczuje skutki meczu z czwartku. Osobiście dałbym odpocząć Dybali, aby dać szansę Baldanziemu, także aby pobudzić Paulo do reakcji.

Roberto Pruzzo (Radio Radio Mattino 104,5): Frosinone to drużyna walcząca o utrzymanie się w lidze, w meczu z Fiorentiną po 10 minutach już była po za grą. Roma musi jednak być ostrożna i nie marnować zbyt dużo energii, ponieważ mecz z czwartku jest zbyt ważny. Dałbym dpocząć Dybali przed czwartkiem. Argentyńczyk musi grać bliżej bramki.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • delvecchio
    18 lutego 2024, 12:59

    Powinno być 1-0 lub 2-0 ale fajnie by było jakby Balda zagrał od początku dzisiaj