Przyszłość Romy: De Rossi i Ghisolfi w roli architektów

Roma ma w planach nowy projekt, który zostanie powierzony trenerowi, a jego realizacja rozpocznie się po zakończeniu obecnych rozgrywek.

fot. © asroma.com

Roma planuje nowy projekt z trenerem i nowym dyrektorem sportowym, Florentem Ghisolfim. Daniele De Rossi będzie kluczowym doradcą przy przebudowie zespołu, mającej na celu wzmocnienie składu.

Wkrótce Florent Ghisolfi zostanie ogłoszony nowym dyrektorem sportowym klubu. Jego głównym zadaniem będzie przebudowa składu Romy, jednak kierunek działań wskaże Daniele De Rossi. Nowy dyrektor sportowy będzie ściśle współpracował z byłym kapitanem Romy, który będzie wskazywał, jakich piłkarzy potrzebuje, aby stworzyć bardziej konkurencyjny zespół.

Tak więc era duetu Mourinho-Tiago Pinto, trenera i menedżera generalnego, którzy mieli problemy ze współpracą, dobiegła końca. Tym razem kluczowe będzie zachowanie harmonii i zgodności poglądów w kwestii wyborów podczas mercato.

De Rossi już nakreślił plan działania: Roma potrzebuje co najmniej pięciu wzmocnień, w tym zawodników do podstawowego składu, aby zwiększyć konkurencyjność drużyny. Klub planuje pozyskać dwóch bocznych obrońców (a może nawet trzech), środkowego pomocnika, skrzydłowego oraz środkowego napastnika, na wypadek gdyby Lukaku opuścił zespół.

Szczególną uwagę poświęca się takim zawodnikom, jak Dorgu i Gendry z Lecce, Nandez, który jest wolnym zawodnikiem z Cagliari, ale także graczom z Francji, których Ghisolfi dobrze zna. Wśród nich Zhegrova z Lille jest już na liście priorytetów dyrektora sportowego i trenera.

Komentarze

 • RomanoItaliano
  17 maja 2024, 16:11

  Powiem tak – trzymam kciuki, aby się udało ! :) Niemniej chciałbym, aby to DS miał wizję na klub i to w jakim kierunku ma iść, aby przy zmianie potem trenera nie było budowania od 0, bo obecnie to Mou z Pinto tak nas załatwili, że nic do niczego nie pasuje :x Chcemy grać ofensywnie i pressować? To pod to kupować graczy. Ważne, aby POTEM był trener (jakby coś nie poszło) który będzie to KONTYNUOWAŁ, a nie wyskoczy z 3-5-2

  • Youngpusseydon
   17 maja 2024, 17:07

   To jest po prostu kwestia tego jakiego trenera wybiera klub, jak po graniu szybkim i wysokim pressingiem wezmą trenera który chce betonować bramkę w 6-3-1 i nie ma zawodników to logiczne że jest rewolucja. Kwestia polityki właścicieli klubu.

  • RomanoItaliano
   17 maja 2024, 18:05

   No właśnie, więc niech ktoś ma łeb na karku, a nie był maślak, potem muchomor i to totalne dwa inne światy

  • samber
   17 maja 2024, 23:47

   Taktyka ma wpływ na wybór zawodników, ale nie przesadzajmy. To są zawodowcy na wysokim poziomie. Potrafią zagrać tak jak się im każe. Inna sprawa, że czasem tracą znaczą część tego co są w stanie pokazać jeśli się im da możliwość. Są też zawodnicy których chciałby każdy trener bez względu na preferencje taktyczne. Jednak zgoda – najlepiej jak DS pyta trenera czego ten potrzebuje. A że nie zawsze tak się dzieje, to wiemy z całkiem niedawnej historii Romy.

 • Totnik
  17 maja 2024, 17:56

  Przepraszam. Żabojad umie dobrze po francusku 🤣 i to się podoba Pani dyrektor rozumiem 🙄??? Bo nie kumam tego tandemu. DDR powinien dostać Sabata albo Burdisso…

  • Burdisso
   17 maja 2024, 19:09

   Dzięki za wsparcie Totnik. Na Ciebie zawsze można liczyć ;)

  • Totnik
   17 maja 2024, 19:11

   Jak rządzi kobiecy vaginet musi być źle

  • samber
   17 maja 2024, 23:41

   Sabat chyba wycofał się z branży. Burdisso? Wspaniały zawodnik, ale jako DS to jeszcze nic nie pokazał. Nie oceniajmy go po tym co pamiętamy z boiska, bo to inne sprawy.

  • Totnik
   18 maja 2024, 08:56

  • Totnik
   18 maja 2024, 08:59

   samber to chociaż jakiś Włoch który kuma czacza a nie kolejny wynalazek dla którego Roma to będzie przejściowa przygoda …

 • adrian
  17 maja 2024, 18:21

  Pewnie umie i po włosku skoro ma włoskie korzenie a trenerem Nicei jest Farioli. Burdisso to nic ciekawego w Fiorentinie nie zrobił do tej pory, jak byli przeciętni tak są dalej.

 • Marcin86
  17 maja 2024, 20:33

  No i dobrze. Powodzenia Panowie. Żeby tylko ściągali zawodników na podstawie umiejętności, a nie decydowały układy. Żebyśmy znowu nie dostali jakiejś kolonii niepotrzebnych Hiszpanów i Portugalczyków

  • samber
   17 maja 2024, 23:39

   Czasem inaczej się nie da. Sabat brał jakichś no name, którzy nawet trawy nie powąchali, żeby ich agent dał innego podopiecznego. Są układy i układziki a tym wszystkim trzęsą agenci.

 • Totnik
  17 maja 2024, 20:35

  Wsumie ważniejsza sprawa aby DS był już na miejscu i pracował nimi jest zrobić … Potem co ? Łapanka ?

 • samber
  17 maja 2024, 23:36

  Poważnie istnieje problem językowy? Jasne że nie. Na tym poziomie gość musi znać angielski, czyli język którym De Rossi biegle się posługuje. Nie wierzę, ze w rok coś wielkiego zbudują. Nikomu nie uda się mieć 100% trafionych transferów, zawsze będą potrzebne korekty po sezonie. Sabat na mocny skład pracował parę lat i zostawił zespół który mógł grać praktycznie z każdym w miarę ogarniętym trenerem. No ale to inne czasy, bo mieliśmy trzon w postaci dwóch legend klubu. Fanie że Pellegrini nareszcie zaczyna zachowywać się jak lider (bo że czasem gra słabo to nie znaczy, że nie lideruje, widzę że wziął na siebie odpowiedzialność). Ale sam Pellegrini to zbyt mało. Musimy mieć 2-3 zawodników którzy naprawdę żyją Romą. Kto jak kto ale Daniel to rozumie i myślę że takich skompletuje. Dziś można jeszcze dodać Paredesa, Cristante, tylko że to jednak nie taka jakość, żeby porwać kolegów do walki.

 • riss
  17 maja 2024, 23:49

  Kolejny projekt, oby się udał, jednak kibicując ponad 20 lat Romie widzę że te amerykańskie projekty raczej nam dupą wychodzą …

  • Totnik
   18 maja 2024, 08:56

   Słuszna uwaga 😁