Primavera znowu traci pięć bramek: LECCE – ROMA 5-0

Zespół Primavery Giallorossich doznał najwyższej ligowej porażki od lat. Podopieczni Guidiego przegrali już ósmy mecz w sezonie.

Zespół Primavery Giallorossich nie radzi sobie najlepiej w 2023 roku. Keramitsis i spółka przegrali 0-5 z liderem tabeli rozgrywek, Lecce, do którego tracą już jedenaście punktów.

Po tym jak dwa tygodnie temu pięć bramek, na wyjeździe, wbiła Romie Verona (porażka 2-5), tym razem udało się do Lecce. Gospodarze prowadzi do przerwy 2-0, a arbiter usunął też z ławki ich trenera. Po zmianie stron Lecce nacierało nadal, zdobywając na przestrzeni 60 sekund kolejne dwa gole. Wynik ustalony został w 81 minucie. W końcówce meczu sędzia pokazał czerwony kartonik jednemu z piłkarzy Lecce.

Dla Romy była to już ósma porażka w sezonie. Mimo takich wyników (14 wygranych, 5 remisów i 8 porażek) Giallorossi plasują się na czwartej pozycji w tabeli, z tylko punktem straty do drugiej i trzeciej lokaty. To wynik bardzo wyrównanej rywalizacji. Do półfinałów rywalizacji o scudetto awansują drużyny z miejsc 1-2 (niemal pewne pierwszej lokaty jest Lecce). Ekipy z miejsc 3-6 zagrają w 1/4 finału, a zwycięzcy tej rundy awansują do 1/2. Przewaga Romy nad siódmym Sassuolo, które otwiera listę zespołów, które nie zagrają w play-off, wynosi cztery punkty.