Primavera żegna się z walką o mistrzostwo Włoch

Podopieczni Guidiego zremisowali z Fiorentiną, ale, zgodnie z regulaminem, nie awansowali do Final Four walki o scudetto.

To nie był udany sezon dla Primavery Giallorossich. Podopieczni Guidiego odpadli w play-off do Final Four w potyczce z Fiorentiną, tracąc awans w swoim stylu z obecnego sezonu.

W rundzie zasadniczej bowiem Primaverę Romy dopadało najczęściej rozkojarzenie przy pozytywnym wyniku. Giallorossi potrafili prowadzić dwoma golami, aby potem remisować lub nawet przegrywać. Do pierwszej rundy play-off z Fiorentiną wystartowali z gorszej pozycji. Zespół Guidiego zakończył rundę zasadniczą na szóstym miejscu, a Viola na trzecim, stąd wymogiem by awansować do kolejnej rundy było zwycięstwo na terenie rywala.

Mecz układał się idealnie. W 7 minucie karnego wykorzystał Pagano, a w 16 na 0-2 podwyższył Pedula. Niestety gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą po bramkach w 20 i 41 minucie. W 80 minucie Giallorossi objęli ponownie prowadzenie za sprawą Cherubiniego. I gdy wydawało się, że zespół awansuje do Final Four, cios przyszedł w doliczonym czasie gry, a rywala nie pokrył Missori, który zaliczył ostatnio dwa występu w pierwszym zespole.

Tym samym wynik 3-3 dał awans do Final Four Fiorentinie. Viola zagra tam z rozstawionym Torino. W drugiej parze najlepsze w sezonie zasadniczym Lecce zagra z Sassuolo. Primavera Romy kończy sezon na pozycji 5-6.