Primavera z Pucharem Włoch!: FIORENTINA – ROMA 1-2

Po sześciu latach przerwy Primavera Giallorossich wróciła do triumfów w Coppa Italia. Młodzieżowy zespół Romy sięgnął po szóste trofeum w swojej historii.

fot. © asroma.com

Mecz został rozegrany w Salerno, a Roma pokonała 2-1, po dogrywce, Fiorentinę, prowadzoną przez Alberto Aquilaniego. Giallorossi przerwali tym samym hegemonię Violi w Coppa Italia w ostatnich sezonach. Zespół z Florencji wygrał bowiem cztery ostatnie edycje tych rozgrywek.

W pierwszej części gry bardziej niebezpieczna była Fiorentina, która nękała Giallorossich na skrzydłach. Po przerwie Roma zareagowała, głównie dzięki akcjom Cherubiniego, a od 76 minuty rozpoczęła grę w liczbowej przewadze. Drugą żółtą kartkę dostał bowiem Camuzzo z Violi. Zespół Guidiego nie przekuł jednak tego na gola i doszło do dogrywki.

Tą rozpoczęła lepiej Roma. Już w 92 minucie bramkarza rywali pokonał Misitano, po podaniu Cassano, uderzając celnie prawą nogą. Radość nie trwała jednak długo. Cztery minuty później rozkojarzenie w defensywie kosztowało utratę gola. Fiorentina wyrównała za sprawą Krasteva, który trafił do siatki po strzale głową. Giallorossi zadali decydujący cios w 115 minucie. Keramitsis wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał, strzałem głową, bramkarza rywali.

Bramki:

0:1 – Giulio Misitano 92′
1:1 – Dimo Krastev 96′
1:2 – Dimitrios Keramitsis 114′

Składy:

ACF FIORENTINA PRIMAVERA (3-5-2): Martinelli; Lucchesi (Presta 117′), Comuzzo, Krastev (Biagetti 114′); Kayode, Berti (Nardi 117′), Harder (Capasso 94′), Amatucci, Favasuli (Vigiani 83′); Distefano, Toci (Sene 94′).
Ławka: Tognetti, Dolfi, Romani, Elia, Gentile, Ievoli, L. Chiesa, Spaggiari.
Trener: Alberto Aquilani

AS ROMA PRIMAVERA (3-4-2-1): Baldi; Faticanti, Chesti, Keramitsis; Missori (L. Pellegrini 90′ +1′), D’Alessio (Louakima 90′ +1′), Pisilli, Cherubini; C. Cassano (Vetkal 118′), Pagano; Padula (Misitano 68′) (Majchrzak 118′).
Ławka: Del Bello, Razumejevs, Foubert-Jacquemin, Silva, Golic, Falasca, Ivkovic, Bolzan, Ruggiero, Mlakar
Trener: Federico Guidi

Szczegółowe wyniki Primavery Romy: https://www.asroma.pl/primavera/

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.