Primavera gromi w meczu na szczycie: Roma – Juventus 5-2

W 12 kolejce o mistrzostwo Primavery, młodzież Giallorossich prowadzona przez trenera Federico Guidiego rozgromiła drugi w tabeli Juventus aż 5-2 i umocniła się na pozycji lidera.

W meczu na szczycie tabeli rozgrywek Primavery, Roma rozgromiła Juventus aż 5-2. Giallorossi zanotowali 6 zwycięstwo z rzędu i umocnili się na pozycji lidera odskakując dzisiejszym rywalom na 5 punktów.

Spotkanie rozgrywane na Tre Fontane nie rozpoczęło się dobrze dla Giallorossich. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Już w 3′ minucie do siatki trafił Dellavalle. Ale piłkarze Romy nie spuścili głów na dół i jeszcze przed przerwą najpierw doprowadzili do wyrównania za sprawą Satriano, a następnie wyszli na prowadzenie po golu Cassano.

Tuż po przerwie Bianconeri zdołali wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Mbangula, który zmienił Turco. Remis nie utrzymał się na długo. Chwilę później nastąpiły dwa mocne uderzenia Giallorossich: najpierw rzut karny na bramkę zamienił Cherubini, a 6 minut później gola zdobył Pagano. W 78′ minucie wynik meczu zamknął Satriano, który zanotował dublet, a następnie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Mecz zakończył się wynikiem 5-2. Giallorossi prowadzeni przez Guidiego wygrali po raz 6 z rzędu i odskoczyli drugiemu w tabeli Juventusowi na 5 punktów. Na spotkaniu obecni byli min. Jose Mourinho i Tiago Pinto.

Pełny terminarz Primavery znajdziecie w dziale Primavera.

ROMA: Baldi; Missori, Keramitsis (69′ Foubert-Jacquemin), Chesti, Oliveras; Pisilli, Faticanti, Pagano; Cassano, Satriano, Cherubini.
Ławka: Razumejevs, Del Bello, Vektal, Padula, Pellegrini, Koffi, D’Alessio, Majchrzak, Silva, Ruggiero, Louakima, Falasca, Ciuferri, Graziani.
Trener: Guidi

JUVENTUS: Daffara; S. Turco (46′ Valdesi), Dellavalle, Citi, Rouhi; Hasa, Boende, Ripani (61’Strijdonck), Yildiz; N. Turco (46’Mbangula), Mancini.
Ławka: Vinarcik, Zelezny, Valdesi, Doratiotto, Tshifunda, Domanico, Galante, Anghelé, Ledonne, Morleo, Maressa.
Trener: Montero