Primavera gra w kratkę i traci fotel lidera

Zespół Primavery Giallorossich spadł, po raz pierwszy od startu sezonu, z fotelu lidera. To efekt pięciu ligowych porażek w siedmiu meczach rozegranych w 2023 roku.

fot. © asroma.com

To, co wydawało się nieuniknione, stało się faktem. Zespół Primavery Giallorossich, który prowadził w tabeli praktycznie od początku sezonu, spadł na trzecie miejsce. Wszystko przez grę w kratkę w nowym roku. 

Do połowy listopada, gdy wstrzymano rozgrywki młodzieżowe, zespół miał na koncie tylko jedną porażkę i prowadził zdecydowanie w tabeli. Tymczasem nowy rok, po wznowieniu rozgrywek, Giallorossi rozpoczęli od trzech kolejnych porażek, w tym u siebie 1-4 z Sassuolo, a ostatnio przeplatali wygrane z przegranymi. I tak bilans Primavery Romy w 2023 roku wynosi dwa zwycięstwa i pięć porażek. Po tej wczorajszej, fatalnej również ze względu na przebieg meczu, drużyna ustąpiła w tabeli miejsca Torino i Lecce, do których traci po punkcie.

Wczoraj Giallorossi przegrali na wyjeździe, 2-3, z Bologną, w meczu, w którym prowadzili 2-0 po bramkach Pagano i Falasci. Swoje zrobiła na pewno czerwona kartka dla Chiesiego w 35 minucie meczu. W ten sposób, na kwadrans przed końcem, Bologna zdołała wyrównać. Zwycięski gol Urbańskiego padł w czwartej minucie doliczonego czasu gry, chwilę po tym jak sędzia usunął z boiska kolejnego z piłkarzy Romy za dwie żółte kartki.

Teraz to Giallorossi muszą gonić rywali. Na osłodę słabych występów drużyna awansowała w styczniu do półfinału Coppa Italia.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • majkel
  16 lutego 2023, 11:01

  Ten przebieg ostatniego meczu idealnie obrazuje Romę. Młodzi w końcu przypominają pierwszy zespół :)

 • abruzzi
  16 lutego 2023, 11:20

  Strasznie bezpłciowy ten zespół się zrobił. Brakuje aktualnie w Primaverze jakichś wybijających się czy wyróżniających piłkarzy.

  • shall
   16 lutego 2023, 11:49

   Nie mam okazji oglądać primavery, dlatego pytanie: jak wygląda Faticanti, o którym dużo się pisało, że talent na miarę DDR, itd. (Tak, wiem, już wielu było nowych Fra i Daniele)? Kilku chłopaków jak Keramitsis i Missori mają za sobą debiuty w seniorach. Oni też się nie wyróżniają wśród młodych?