Prati na celowniku De Rossiego

Młody pomocnik Cagliari znalazł się w kręgu zainteresowań Romy. Daniele De Rossi trenował gracza w drugoligowym Spal.

fot. © asroma.com

Już od pewnego czasu mówi się o profilu piłkarzy, którzy mogą pomóc Romie w „staniu się wielką”, jak powiedział wiele razy Daniele De Rossi. Wśród nazwisk pojawia się Matteo Prati (20 lat), pomocnik Cagliari, który grał w Serie B właśnie pod skrzydłem aktualnego trenera Romy. 

Matteo Prati skończył w grudniu 20 lat, jest młodym i utalentowanym graczem i wydaje się, że odpowiada CV nakreślonemu przez Souloukou, Ghisolfiego i De Rossiego. Dorastający na Sardynii pod okiem Claudio Ranieriego, przyciągnął też uwagę selekcjonera Azzurrich, Spallettiego, który monitoruje go od pewnego czasu. Ideą De Rossiego jest sprowadzeni go do Rzymu na sezon 2024/2025. Koszt oscylowałby wokół 15 mln euro, a Giallorossi mogliby oddać w rozliczeniu młodych piłkarzy.

W tym sezonie Prati zaliczył 26 występów, z jednym golem i jedną asystą. W sezonie 2022/2023 występował w Spal, gdzie rozegrał 20 spotkań.

Komentarze

 • SokoleOko
  6 czerwca 2024, 11:21

  Hmmm… gość ma liczby jak Zalewski, gra w Cagliari i 15 mln?
  No jakoś tego nie widzę

  • mold
   6 czerwca 2024, 12:25

   Gość jest defensywnym pomocnikiem, przy okazji jednego meczu Cagliari słyszałem, że niby zbiera dobre recenzje i opłaciło się Ranieriemu na niego postawić.

  • Totnik
   6 czerwca 2024, 12:54

   No a ile Zalewski kosztuje teraz ?? Pewnie podobnie. Poza tym takie same liczby ? Zalewski zagrał 26 razy ???

 • As11
  6 czerwca 2024, 13:36

  Dobry trop, pod warunkiem, że jako część rozliczenia wykorzystamy przynajmniej jednego z grona Eldor, Belotti, Kumbulla, Aouar, Solbakken :)