Pietro Berardi usunięty z Romy

Teoretycznie najważniejsza osoba w pionie zarządzania klubu na podwórku włoskim, pożegnała się z klubem. Czy może to mieć coś wspólnego z nowym stadionem?

fot. © asroma.com

Po tym jak nowi właściciele pożegnali dwa lata temu wieloletniego dyrektora generalnego, a potem pełniącego też chwilowo obowiązki CEO oraz wiceprezydenta Romy, Mauro Baldissoniego, tym razem zwolnili jego następcę, którego sami wybrali.

Giallorossi poinformowali dziś w oficjalnym komunikacie o rozstaniu się z Pietro Berardim, CEO i Dyrektorem klubu, który pełnił tą funkcję od 2021 roku:

„AS Roma informuje, że odpowiednie organy zarządzające podjęły decyzję o zakończeniu, z efektem natychmiastowym, wszelkich relacji między Pietro Berardim, Klubem i kierownictwem należącym do Grupy.

Spółka życzy Pietro wszystkiego najlepszego w jego przyszłej pracy”.

Nieprzypadkowo wspomnieliśmy we wstępie osobę Mauro Baldissoniego. Były dyrektor generalny zajmował się w ostatnich latach głównie kwestią stadionu, który chciał wybudować poprzedni właściciel. Berardi był w tej kwestii jego następcą i miał dużo wspólnego z aktualnymi rozmowami na temat stadionu, który chcą wybudować Friedkinowie. To Berardi rozmawiał wiele razy, w pierwszej osobie, z aktualnym burmistrzem Rzymu, Gualtierim.

Według portalu vocegiallorossa.it, Berardi został zwolniony z powodu pewnych rozbieżności dotyczących planowania w klubie, które pojawiły się w ostatnich miesiącach.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Cave Wolf
    17 kwietnia 2023, 19:06

    Ciekawe dlaczego go zwolnili wydawało się że solidnie wykonuje swoją pracę więc dla mnie to dziwne jest że go zwolnili?

  • majkel
    17 kwietnia 2023, 19:51

    Śpieszmy się kochać dyrektorów Romy, tak szybko odchodzą. Ja już się powoli gubię, kto kim jest i czym się zajmuje.