Pierwszy wywiad Belottiego: Roma była moim priorytetem

Andrea Belotti w pierwszym wywiadzie jako gracz AS Roma, w rozmowie dla klubowej telewizji opowiedział o kulisach swojej decyzji oraz oczekiwaniach związanych z nową przygodą.

fot. © YT AS Roma

Andrea Belotti został dzisiaj ogłoszony nowym graczem AS Roma. Były kapitan Torino podpisał kontrakt w Trigorii i odbył dziś pierwszy trening pod czujnym okiem Jose Mourinho.

Włoski napastnik opowiedział o swojej determinacji, by dołączyć do Romy w wywiadzie dla klubowej telewizji.

– Roma zawsze była moim priorytetem. Zawsze myślałem, że to odpowiedni klub dla mnie. To klub z dużymi ambicjami, ze świetnym projektem, a fakt, że wygrali Ligę Konferencji w zeszłym sezonie, jest oznaką rozwoju.

– Okazja pracy ze zwycięskim trenerem, takim jak Mourinho, z pewnością da mi najlepszą energię i nie mogę się doczekać, kiedy wejdę dla niego na boisko.

– Mam głęboki szacunek dla każdego z moich reprezentacyjnych kolegów i jestem pewien, że pomogą mi dopasować się w najlepszy możliwy sposób – dodał, nawiązując do takich osób jak Lorenzo Pellegrini, Bryan Cristante, Gianluca Mancini i Leonardo Spinazzola.

Na koniec Belotti podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi atmosfery na Olimpico:

– Na razie zawsze doświadczałem tego jako przeciwnik i muszę przyznać, że za każdym razem, gdy grałem przeciwko Romie, kiedy na stadionie rozbrzmiewał przedmeczowy hymn, nie byłem obojętny. Z tego powodu nie śmiem sobie wyobrazić, jakie uczucia mogą przechodzić przez moją głowę, słysząc to po raz pierwszy jako gracz Romy. Nie mogę się doczekać, aby się tego dowiedzieć”.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • Totnik
  29 sierpnia 2022, 06:06

  No ma tu kamratów z reprezentacji szybko się zaaklimatyzuje.

  • samber
   29 sierpnia 2022, 10:12

   Trzon naszej drużyny stanowią reprezentanci Italii. Jak dobrze że nie pojadą do Kataru.

 • riss
  29 sierpnia 2022, 10:22

  Zobaczycie ten Katar w tym sezonie jeszcze wszystkim wyjdzie bokiem, ważne żeby jak najmniej piłkarzy naszych pojechało na mistrzostwa. Drużyny w styczniu beda dosłownie zdziesiątkowane.