Panie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów: ROMA – ST. POLTEN 5-0

Kobiecy zespół Romy osiągnął historyczny sukces, awansując do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Giallorosse pokonały 5-0 St.Polten i awansowały do fazy pucharowej rozgrywek na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej.

Kobiecy zespół Romy osiągnął swój największy sukces na arenie międzynarodowej. Giallorosse, w swoim pierwszym występie w Lidze Mistrzów, zapewniły sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek. I to na kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej.

Panie pokonały w piątej kolejce aż 5-0 St.Polten. Spotkanie zostało przerwane w 7 minucie z powodu obfitych opadów deszczu i wznowione po prawie półtoragodzinnej przerwie. Pauza podziałała lepiej na Romę, która objęła prowadzenie w 34 minucie za sprawą Serturini. Roma kontrolowała boiskowe wydarzenia do 82 minuty, w której zdecydowała się przyspieszyć. Od tej pory, przez kolejnych zaledwie sześć minut, Giallorosse zdobyły cztery gole, za sprawą podwójnych trafień Glionny i Giugliano.

W tabeli zespół Spugny ma 10 punktów, punkt za Wolfsburgiem, ale sześć przed trzecim St.Potlen.