Ósemka gotowa się pożegnać. 24 mln euro oszczędności

Nadchodzące lato doprowadzi do pożegnania się z wieloma graczami, którym kończą się umowy lub wypożyczenia. Owe operacje odciążą znacznie budżet płacowy.

fot. © asroma.com

Problemem Romy jest budżet wynagrodzeń. Nie z tego powodu, że jest wysoki (bo jest), ale z tego powodu, że wypłacane w ciągu roku miliony nie współgrają nijak z występami poszczególnych graczy, podaje Gianluca Lengua z Il Messaggero. 

Przykład? Karsdorp. Holender zarabia co roku 2,2 mln euro netto (kontrakt przedłużony, z podwyżką, przez Tiago Pinto do 2025 roku), ale jego wydajność jest dużo poniżej oczekiwań. Dodatkowo, zarobki są jednym z głównych powodów, przez które ciężko jest go sprzedać. Lato, które nadchodzi, doprowadzi jednak do pożegnania wielu graczy, którzy są wypożyczeni lub którym kończą się umowy, co doprowadzi do znaczącego obniżenia budżetu płac.

Gotowi, by się pożegnać, są Karsdorp, Rui Patricio (3 mln euro netto), Huijsen (800 tys.), Llorente (2,7 mln), Kristensen (2 mln), Spinazzola (3 mln), Renato Sanches (3,6 mln), Azmoun (1,7 mln) i Lukaku (7,5 mln). Oszczędność wyniosłaby ogółem około 24 mln euro netto. Owe wynagrodzenia trzeba potem przeznaczyć na kontrakty dla graczy, którzy przyjdą by zająć wolne miejsca, zatem dla drugiego bramkarza (Svilar zostanie, ale trzeba będzie dać mu podwyżkę), przynajmniej dwóch środkowych obrońców, dwóch skrzydłowych, pomocnika i dwóch środkowych napastników.

Ponadto, w niektórych przypadkach ciężko będzie znaleźć lepsze alternatywy od tych, którzy odejdą. Wyjątkiem jest z pewnością Renato Sanches, który był zapowiadanym klopsem i który przyczynił się do zrujnowania sezonu, zmuszając najpierw Mourinho, a potem De Rossiego do wyciskania siódmych potów z podstawowych pomocników.

Komentarze

 • mold
  14 maja 2024, 10:18

  Mady Camara ma wygasający kontrakt, zna Rzym, wie jak dojechać do Trigorii, umie kilka słów po włosku, ma wielu znajomych w drużynie…

  • Omen
   14 maja 2024, 10:27

   …i nie zagrał by gorzej od Aouara będąc przy tym tańszym :) Tak czy inaczej takimi asami nie wrócimy do czołówki, ale w sumie kogoś na tej ławce trzeba mieć.

  • abruzzi
   14 maja 2024, 10:33

   Przede wszystkim trzeba mieć na ławce kogoś, kto da pewność do rotacji. Tak jak tu napisano, Sanches zajął miejsce w kadrze, a nie dało się z typa korzystać, bo kondycyjnie nie domagał.

 • koston
  14 maja 2024, 11:26

  Znowu będziemy rzeźbić w meracto. Mamy 8 zawodników na wylocie i nie pewny status kilku graczy (Zalewski, Celik). Robi nam się ok. 10 transferów out, 10 transferów in żeby w jakiś sposób to zamortyzować.

  Bez LM to będziemy mogli pewnie znowu wypożyczyć nowych asów, aby zainkasowali parę milionów na 50% zaangażowania.

  Nie mamy jakiś młodych z Primavery, aby dać im grać?

 • takitam
  14 maja 2024, 11:29

  3,6 dla Sanchesa :)

 • Totnik
  14 maja 2024, 14:52

  Fajnie że odchodzą powiedzmy przepłacenie gracze ale pytanie kim ich zastąpimy i za co ?
  Nie zazdroszczę nowemu DS :)

  • JacobR
   15 maja 2024, 09:43

   Jak co sezon, zastąpią ich inni, przeplacani i grajacy nieadekwatnie do swojej płacy gracze. Ale obym sie mylił