Olimpico z nową murawą

Świetnie przygotowane boisko. Zielony dywan na Stadio Olimpico pojawia się ponownie w doskonałym stanie po tym, jak Sarri i Mourinho w pierwszych miesiącach sezonu niejednokrotnie krytykowali wygląd murawy i warunki w jakich muszą grać piłkarze.

fot. © asroma.com

Nareszcie: Olimpico będzie mieć murawę na jaką zasługuje. Przerwę w rozgrywkach wykorzystano na przygotowanie zupełnie nowego boiska.

Od listopada Sport e Salute opracowało program interwencyjny, wspólnie z Lazio i Romą, mający na celu poprawę gęstości i wytrzymałości murawy. Przeprowadzono szereg prac: od tych najbardziej innowacyjnych po najbardziej standardowe. Test nowego boiska (co należy podkreślić) czeka Romę w środę 4 stycznia, kiedy zmierzy się z Bolonią (16:30).

Sport e Salute poinformowało, że zastosowano środki technologiczne, specyficzne urządzenia, takie jak fito-lampy (odtwarzały światło słoneczne). A także produkty bardziej naturalne, w tym aminokwasy roślinne i bioaktywatory rozwoju korzeni, jak również produkty nowej generacji w dużej mierze pochodzących z alg i ich właściwości biodynamicznych. Murawa jest stale monitorowana, aby uniknąć wystąpienia chorób grzybiczych. Wykonano kilka siewów nadających się do rozwoju w okresie zimowym.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • majkel
    29 grudnia 2022, 19:06

    No i dupa. Jedna z wymówek Specjalnemu Bajerantowi odpada.

  • Szafka
    29 grudnia 2022, 19:46

    Szkoda że nie z nowym trenerem