Oficjalnie: Vina wypożyczony do Sassuolo

Urugwajczyk spędzi najbliższy sezon w ekipie Neroverdich. Roma nie otrzyma żadnych pieniędzy, ale będzie prawdopodobnie zwolniona z płacenia jego zarobków.

fot. © asroma.com

Jeden z pierwszych piłkarzy sprowadzonych w erze Mourinho spędzi najbliższy sezon poza Rzymem. Roma i Sassuolo potwierdziły oficjalnie przenosiny Matiasa Viny do klubu z Emilii-Romanii.

W oficjalnych komunikatach możemy przeczytać, że Urugwajczyk przeszedł do Sassuolo na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Filippo Biafora z Il Tempo podaje, że gracz zasilił Neroverdich za darmo z prawem do wykupu za 10 mln euro.

26-latek został sprowadzony do Romy dwa lata temu, z Palmeiras, za 13 mln euro plus bonusy. W styczniu tego roku Giallorossi wypożyczyli piłkarza do Bournemouth, które nie skorzystało po sezonie z opcji wykupu.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

 • abruzzi
  31 lipca 2023, 21:01

  Może to dobrze, że nie mamy kasy, bo jakoś lepiej te darmowe transfery i wypożyczenia Pinto wychodzą. W pierwszym mercato wydał z bonusami 100 mln euro na Abrahama, Vinę, Muminova i przeciętnego Patricio, który broni co musi, ale do Wojtka i Alissona na poziomie klubowym mu daleko i jak się pożegna z Romą, to nikt nie będzie o nim pamiętał.

  • matekson
   31 lipca 2023, 22:05

   Też jestem zdania że jemu lepiej wychodzą darmowe transfery, w sumie nie trafił żadnego płatnego transferu, można zaliczyć połowicznie Patricio czy Abrahama który może jeszcze odpali, ale Abraham za taką kasę, że na minus.

 • Il capitano 10
  31 lipca 2023, 21:04

  Vina razem z Wielkim Uzbekiem do końca kontraktu zwiedzą sobie Italie

 • lilray
  31 lipca 2023, 21:05

  Jak wróci za rok to ile będzie nas obciążał w budżecie?

  • abruzzi
   31 lipca 2023, 21:08

   13 mln kosztował plus jakieś bonusy, które pewnie się zrealizowały. Zakładając, że jest to jakieś 15 mln euro, to w 5-letnim kontrakcie zostanie jeszcze ok. 6 mln euro. Jak za tyle go sprzedamy, to nie będzie straty kapitałowej.