Oficjalnie: Gonzalo Villar wypożyczony do Sampdorii

Gonzalo Villar został wypożyczony z prawem do wykupu do Sampdorii. Transfer piłkarza potwierdziły obydwa kluby. Gracz znajdował się poza planami Mourinho praktycznie od pierwszej części poprzedniego sezonu.

fot. © asroma.com

Po dosyć długim oczekiwaniu Giallorossich opuścił Gonzalo Villar. Gracz został skreślony przez Mourinho już w połowie poprzedniego sezonu i cały miesiąc przygotowań spędził w Trigorii pracując indywidualnie z Diawarą i spółką. Nareszcie znalazł się na niego chętny.

To Sampdoria, która ogłosiła transfer oficjalnie. Przenosiny gracza do Genui potwierdzili też w komunikacie Giallorossi. Z not obydwu klubów dowiadujemy się, że Villar zakotwiczył w Sampdorii na zasadzie wypożyczenia z prawem do wykupu po sezonie.

Gracz był też latem bohaterem telenoweli transferowej. Na początku lipca, przez dłuższy czas, media były pewne, że przejdzie na wypożyczenie z przymusem wykupu do Monzy, a łącznie Roma miała zarobić do 10 mln euro. Potem pogłoski ucichły, gdyż beniaminek miał się ostatecznie zgodzić na znacznie niższą kwotę za transfer. W ostatnich tygodniach na horyzoncie pojawiła się Sampdoria, która zdecydowała się wypożyczyć Villara.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • As11
    8 sierpnia 2022, 20:02

    Krótko, bo krótko, ale miał swoje 5 minut. W Sampdorii będzie miał więcej przestrzeni, oby mu się wiodło.