Oficjalnie: Elisa Bartoli przedłuża kontrakt do 2025 roku

Jedyny kapitan w historii klubu AS Roma Femminile (Sekcja kobiet Romy) nigdzie nie odchodzi. 21 lutego 2023 roku, klub ogłosił zawarcie nowej umowy z kapitanem i rodowitą rzymianką, Elisą Bartoli.

fot. © asroma.com

Zwyciężczyni Scudetto (z ASD Torres i Fiorentiną – przyp.tłum), Zdobywczyni Coppa Italia (dwukrotnie z Fiorentiną i raz z Romą), trzykrotna członkini drużyny roku Serie A oraz weteranka Pucharu Świata. Elisa Bartoli miała wiele osiągnięć w swojej karierze, ale pięć lat temu największym zaszczytem dla 31-letniej Bartoli było zostać kapitanem jej rodowitego klubu.

Kiedy Roma po raz pierwszy weszła w świat piłki nożnej kobiet w 2018 roku, Bartoli była logicznym wyborem na kapitana. Nie tylko była dwukrotną mistrzynią i filarem reprezentacji Włoch, ale także urodziła się w Rzymie i zaczynała swoją karierę w klubie Roma CF, która była pewnego rodzaju prekursorem AS Roma Femminile.

Od tamtego czasu, mając na swoim koncie niemal 100 występów dla klubu z rodzinnego miasta, Bartoli widziała, jak klub rozwijał się z marzenia, do drużyny zdolnej do walki o tytuł, która dodatkowo ma szanse w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń (odpowiednik męskiej edycji Champions League – przyp.tłum.).

Jednak zanim Bartoli zacznie myśleć o pokonaniu Barcelony na Stadio Olimpico w przyszłym miesiącu, w ubiegły wtorek załatwiła pewną sprawę w Trigorii:

Klub ogłosił nową umowę dla Bartoli, przedłużając jej kontrakt do końca sezonu 2024/2025, w którym będzie miała 34 lata. W praktyce klub związał Bartoli na resztę jej kariery, ale z uwagi na jej zaangażowanie i miłość do wszystkiego, co związane z Romą, nie będzie zaskoczeniem, jeśli będzie grać do późnej trzydziestki.

Po podpisaniu nowej umowy Bartoli nie kryła swojego podekscytowania:
„To zawsze jest niesamowite, podpisać umowę z tym klubem, ponieważ Roma to Roma, nie trzeba nic więcej dodawać. To miasto gdzie się urodziłam” – wyraziła Bartoli.
Jestem tu od pierwszego dnia i widziałam, jak ten zespół poprawiał się sezon po sezonie, z tak dużym poświęceniem i ambicją. Dlatego jestem tak dumna, że tu jestem. Nasze cele są coraz bardziej kuszące i jestem bardzo podekscytowana, że będę kontynuować swoją podróż z Romą”.

Dyrektor sekcji kobiecej Romy – Betty Bavagnoli, pierwszy trener Bartoli w Romie, podzieliła się podobnymi odczuciami:
„Dobrze znam Elisę i choć jest wiele słów chwalących, które mogłabym użyć, by ją opisać, to wybiorę te trzy: odważna, odpowiedzialna i zdeterminowana.”
Wszyscy w klubie są zachwyceni tym, że podpisała nową umowę. Cieszymy się, że będziemy mieli zaszczyt widzieć ją dalej jako kapitana tego klubu i wzór do naśladowania”.

Podobnie jak Francesco Totti i Daniele De Rossi przed nią, Bartoli to wszystko, co kochamy w tym klubie, ale nie potrafimy tego do końca wyrazić. Można to zobaczyć w jej poruszających przemówieniach przed meczem, radości z jaką celebrowała sukcesy swoich koleżanek z drużyny i jak mocno walczy o każdą zagubioną piłkę.
Ona prowadzi i krwawi za ten klub. Roma byłaby zagubiona bez niej, więc ten zaszczyt jest zasłużony.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o obecnych poczynaniach sekcji Kobiet, to zapraszamy do działu: Roma Femminile który na bieżąco aktualizujemy.

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.

  • Omen
    26 lutego 2023, 13:03

    💪💖

  • Canis
    26 lutego 2023, 20:27

    31-letnia weteranka 😃 Ja takie weteranki nazywam małolatami. Straszne jak ten czas leci :(