Oficjalnie: Carles Perez wypożyczony do Celty Vigo

Roma potwierdziła oficjalnie transfer C.Pereza do Celty Vigo. Gracz, podobnie jak jego rodak, Villar, opuścił Giallorossich na zasadzie wypożyczenia z prawem do wykupu.

fot. © asroma.com

Powoli, ale idzie. Pozbywanie się niepotrzebnych piłkarzy jest celem numer jeden Tiago Pinto, po tym jak udało się zatrudnić Georginio Wijnalduma. Po wczorajszym transferze Villara Roma potwierdziła transfer Carlesa Pereza. 

Piłkarz, jak dowiadujemy się z komunikatu klubu, odszedł do Celty Vigo na wypożyczenie z prawem do wykupu. Tym samym ryzykuje, niestety, powrotem do bazy po zakończeniu sezonu. Według nieoficjalnych informacji Giallorossi uzyskają za wypożyczenie 1 mln euro. Opcję wykupu ustalono na 10-12 mln.

W ostatnich dniach mówiło się o tym, że klub miał korzystniejsze propozycje z Serie A, ale gracz chciał tylko do Hiszpanii. Il Messaggero podało dziś, że Sassuolo i Atalanta proponowały transfery definitywne/wypożyczenia z przymusem wykupu, ale opcje odrzucił z miejsca agent Pereza.

Tiago Pinto musi wciąż znaleźć rozwiązania dla Shomorudova, Kluiverta, Diawary, Calafioriego, Corica, Biandy, Riccardiego i wielu młodych, którzy nie łapią się już do Primavery, ale też do pierwszej drużyny (jak dla przykładu Bouah).

Komentarze

Komentarze są wyłączone dla archiwalnych wpisów.