Aktualnie na stronie przebywa 155 gości oraz 8 użytkowników!
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Totti w Romie - od sezonu 1992/93 do 1994/95

Totti

Kiedy Francesco Totti strzela kolejne bramki dla Romy, bije rekordy i podrywa zespół do walki, trudno uwierzyć, że jego przygoda w szeregach Giallorossich zaczęła się dokładnie 20 lat temu! Aby uczcić tę rocznicę, przypomnijmy trzy pierwsze sezony Francesco w Romie.

1992-1993
Pierwszy sezon Francesco Tottiego w Serie A to lata 1992-93. Ten sezon jest pamiętny przede wszystkim z powodu ligowego debiutu blondwłosego chłopaka z Porta Metronia. Jest 28 marca 1993 roku. Stadion Rigamonti w Bresci. Drużyna Romy pod wodzą Boskova prowadzi 2-0 i wynik jest już niemal pewny. W 43 minucie drugiej połowy trener wpuszcza na boisko młodego zawodnika z Primavery. Totti ma wtedy nieco ponad 16 lat i nawet nie marzy o tym, że w tym spotkaniu może dostać szansę na debiut. W 87 minucie zastępuje Rizzitellego i robi pierwszy krok w historii Romy. W tym sezonie zagra jeszcze w spotkaniu z Anconą.

1993-1994
Totti pojawia się na boisku 8 razy, ale nie strzela ani jednej bramki. Jego talent i umiejętności są jednak bezdyskusyjne i widać je szczególnie w meczu derbowym Lazio-Roma, kiedy Mazzone wpuszcza go na boisko, by walczył o wyrównanie stanu gry. Młody zawodnik nie daje się prosić i od razu po wejściu zaczyna siać panikę w szeregach wroga. W końcu udaje mu się wywalczyć rzut karny, ale Giannini nie wykorzystuje szansy na bramkę z 11 metrów.

1994-1995
Pierwsza kolejka sezonu, 4 września 1994 roku. Mecz Roma-Foggia. W 29 minucie meczu Totti strzela swoją pierwszą bramkę dla Romy w Serie A, pięknie uderzając z lewej w taki sposób, że Mancini nie ma nic do powiedzenia. To pierwsze trafienie z długiej serii. W tym sezonie Francesco pojawi się na boisku 21 razy i zdobędzie 4 gole.

BRAMKI TOTTIEGO
1) 04/09/1994: Roma-Foggia 1-1 (lewa noga)
Wrzutka Therna. Fonseca odbija głową w stronę linii pola karnego. Nadbiega Totti, który mocno z lewej uderza na bramkę. Tak rodzi się legenda.

2) 08/01/1995: Roma-Bari 2-0 (prawa noga)
Wymiana podań między Balbo i Tottim, który wbiega w pole karne. Fontana – bramKarz rywali – wychodzi do przodu, ale Fransco mija go delikatnym uderzeniem.

3) 15/04/1995: Roma-Brescia 3-0 (lewa noga)
Strzela Cappioli, a bramkarz Gamberini odbija niefortunnie. Stojący dwa kroki od bramki Totti dobija lewą nogą.

4) 07/05/1995: Roma-Fiorentina 2-0 (lewa noga)
Po wrzutce w pole karne Balbo przyjmuje piłkę i dogrywa do Tottiego, który uderza mocno i bez namysłu z lewej nogi. Toldo może tylko obserwować, jak piłka wpada do bramki po jego lewej stronie