Serwis ASRoma.pl wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia zawarte w Regulaminie ZROZUMIAŁEM I AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 230 gości oraz 8 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

OFICJALNIE: Roma w rękach Friedkina

To, o czym donosiły wczoraj media, stało się faktem. Dan Friedkin został nowym właścicielem Romy. W oficjalnym komunikacie AS Roma SpV Llc potwierdziła podpisanie wstępnej, wiążącej umowy z przedsiębiorcą z Teksasu. 
 
Nowy właściciel Romy kupił wszystkie akcje AS Roma SpV, a więc 86,6% akcji klubu. Kwota operacji zamknie się w około 591 mln euro, z czego duża część to spłata zadłużenia, a także podwyższenie kapitału klubu. Cała operacja, pełnego przejścia w ręce Friedkina, ma się zamknąć, zgodnie z komunikatem, do końca sierpnia. AS Roma SpV ma prawo rozwiązać umowę i zatrzymać pieniądze wpłacone jako gwarancja, jeśli operacja nie zamknie się przed 17 sierpnia. Obydwie strony, w przypadku zaistnienia określonych warunków, mogą też rozwiązać umowę, jeśli operacja nie zamknie się przed datą 31 sierpnia. Zakończeniem operacji będzie złożenie przez Friedkina oficjalnej, publicznej oferty na kupno akcji klubu, co jest wymuszone prawnie. 
 
"Z przyjemnością potwierdzam, że osiągnęliśmy porozumienie z Friedkin Group w sprawie sprzedaży AS Roma. Dziś w nocy podpisaliśmy dokumenty i w najbliższych dniach będziemy pracować wspólnie, aby ukończyć proces formalny i prawny, który doprowadzi do zmiany właściciela klubu. W ostatnich miesiącach Dan i Ryan wykazali całkowite poświęcenie co do chęci sfinalizowania tego porozumienia i pozytywnego przewodzenia klubowi. Jestem pewien, że będą wielkimi przyszłymi właścicielami AS Roma", powiedział James Pallotta. 
 
"Wszyscy we Friedkin Group jesteśmy szczęśliwi, że zrobiliśmy kluczowe kroki byt stać się częścią tego miasta i klubu ikony. Nie możemy się doczekać jak najszybszego zamknięcia zakupu i dołączenia do rodziny AS Roma", powiedział Dan Friedkin. 
Karma: +3
06.08.2020; 08:51 źródło: Laroma24.it dodał: abruzzi
czytaj więcej o: Główne newsy Pallotta Friedkin

Komentarze (28)

Profil PW
SZYMB Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 9
najs, musi się mocno postarać żeby być gorszy niż Palotta
Profil PW
sWV Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 6
teraz tylko pięć lat i Scudetto :D
Profil PW
Ucho Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 6
Poczekamy, zobaczymy;)
Większość z nas nie myślała, że ktoś może być gorszy od Sabata, a później okazało sie, że można...
Witamy nowych właścicieli i czekamy co dalej;)
Profil PW
Mancol Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
Wieprz nie jest już właścicielem :) Trzeba to opić, nic że czwartek https://twitter.com/boniekzibi/status/1079830550104367111
Profil PW
Totnik Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: -8
Nie wiem skąd ta ekscytacja, jakby Franco Sensi powrócił normalnie :)
Narazie to jeden burger zamienia drugiego. Taki sam właściciel co nie zna się na soccer, taki sam właściciel co będzie siedział za oceanem. O ile będzie lepszy od Jamesa i czy wogole będzie to czas pokaże.

Ja póki co mam daleko idący sceptycyzm co nowego pana wybawcy.

Jak za pierwszym razem Amerykanie przejmowali Romę też było pianie z zachwytu i scudetto w 5 lat...
Profil PW
marbas Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 4
Jak zawsze na początek czysta karta, oby szło jak najlepiej :D No i startuje z tym plusem, że aktualnie ktoś będzie w tym Rzymie ogarniał to z miejsca, bo zakładam, że jego syn będzie praktycznie najważniejszą osobą w całym klubie. Swoją drogą były jakieś plotki, jak ma wyglądać dynamika ojciec-syn w klubie? Tzn. czy to bardziej kupione dla syna i to on będzie tak naprawdę prezydentem i najważniejszą zarządzającą osobą czy raczej będzie prawą ręką na miejscu? Tak czy siak lepsze to niż nikt na miejscu i mam nadzieję, że Dan będzie odwiedzał Rzym częściej niż James co nie powinno być trudne :P
Profil PW
SZYMB Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 2
Totnik chyba chodzi o to że każda zmiana jest dobra po tym co wyprawiał wieprzu, wiadomo że po czasie zobaczymy czy to dobry właściciel
Profil PW
YoungMumble Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 2
Nie mogę wyjść z podziwu, że tak szybko skończyła się ta telenowela. Ale z otwieraniem szampanów też bym się wstrzymał do mercato, a nawet jego końca.
Profil PW
Prot Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 5
Ten amerkaniec chyba bogatszy niz nasz poprzedni zarzadca, co?
Profil PW
Romulus Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 0
No i dobrze, że skończyła się ta telenowela. Do Friedkina mam póki co neutralny stosunek i czekam na jego pierwsze posunięcia, ale ważne że Pallotta i Baldini będą z dala od Romy
Profil PW
prim21 Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 2
Szybko poszło nie spodziewałem się tego, pierwszym plusem jest brak zadłużenia co może oznaczać brak rewolucji transferowej.
Profil PW
pakerASR Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 0
Super wiadomość
Profil PW
majkel Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 10
"Ja póki co mam daleko idący sceptycyzm co nowego pana wybawcy.
Jak za pierwszym razem Amerykanie przejmowali Romę też było pianie z zachwytu i scudetto w 5 lat..."

A kto to przyszedł? Pan Totnik niszczyciel dobrej zabawy pogromca uśmiechów dzieci :D

Spójrz na to z tej strony, że nowy właściciel oznacza spłatę długu i lepszą perspektywę na nowy sezon. A na tę chwilę to już bardzo dużo.
Wiadomo, że to czas pokaże jakim Prezydentem będzie Freidkin i nie ma co popadać w zachwyt. Cieszmy się jednak z tego, na co wszyscy czekaliśmy. Czyli z odejścia Pallotty.

Forza Frytkin, i'm lovin' it!
Profil PW
takitam Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 4
Jeżeli zatrzyma Zaniolo i Pele, to już będzie dobrze na początek. I niech nie wypiera... kasy, żeby za chwilę sprzedawać. Wolę drogę takiej Atalanty niż co roku zmiany.
Profil PW
Werewolf Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
:)
Profil PW
romanista Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
spłata długu ma coś wspólnego z tym cholernym finansowym fp? czy to zupełnie inne bajki i nadal zeby kupić musimy sprzedać?
Profil PW
zajc Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 2
Mi tam w ogóle nie przeszkadza, że to znowu Amerykanin, jeśli gościu jest mądry, a obstawiam że jest skoro zbudował taki kapitał, to ma podane na tacy błędy na przykładzie Pallotty jak klubu nie prowadzić i czego nie robić. Teraz tylko wyciągnąć z nich wnioski i nie powielać.
Wbrew temu co wielu tu twierdzi, Jim nie robił kokosów na Romie, tylko raczej dokładał, miał zrobić kokosy na stadionie, ale wiemy jak ta bajka o stadionie się skończyła. Więc wątpię aby Friedkin chciał powielić nieudany schemat Dzejmsa.

Życzę powodzenia, Dan! Wiem, że to czytasz ;)
Profil PW
completny Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 3
Thank you for nothing James :)

3 lata za późno to przejęcie klubu. Inaczej jeszcze byśmy widzieli na boisku jeśli nie Tottiego to przynajmniej Danielino. Legend się pozbyto, wyniki poleciały na łeb na szyję, 10 lat zmarnowane i nawet półfinał LM tego nie osłodzi. Jesteśmy w podobnym miejscu, ale czas na nowe otwarcie. Może doczekamy się prezydenta, który będzie pracował w Rzymie.
Profil PW
Omen Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
Ej ej ej! Romanista ma rację, o tym samym pomyślałem.

Pozostawiając na chwilę wątek nowego prezydenta Romy: jak wygląda kwestia ujemnego FFP? Z tego co rozumiem to możemy mieć właściciela który będzie miał studnię bez dna z pieniędzmi ale i tak musimy odrobić te ponad 100 mln euro prawda? Czyli tak czy siak będą ogromne cięcia budżetowe i sprzedaże żeby zmieścić się w zarządzeniach UEFA? Jak to dokładnie jest? Ktoś się orientuje?

Swoją drogą ciekawe jak to zrobił np. taki Inter, że tam pucharów ani sukcesów nie było przez kilka dobrych lat a oni szastali sobie pieniędzmi w najlepsze i naściągali drogich zawodników. Pytanie czy któreś z ich zagrywek też możemy na swój użytek zastosować. Zwłaszcza teraz, gdy szansa zagrania na przyszły rok w LM jest w naszym przypadku nikła a do tego szaleje ten cały Covid i dałoby się nieco naciągnąć UEFA na pewne ustępstwa.

Ze zmiany oczywiście się cieszę. Ale diabeł tkwi w szczegółach, a te są niejasne. Ktoś coś?

Ach, no i rozumiem że z automatu do gry wchodzi też ten Vitek który ma ogarnąć kwestię stadionu? Jak to ma wyglądać?

Generalnie jest sporo niewiadomych. Następne miesiące będą bardzo ciekawe. Ryan z tego co gdzieś czytałem nie ma być stricte decyzyjny, ma być niby prawą ręką ojca i urzędować na stałe w Rzymie, co byłoby i tak już gigantyczną zmianą na plus. Ciekawe jak będzie z dyrektorem sportowym - na kogo postawią, jaka będzie idea prowadzenia klubu. Po cichu liczę też na powrót rzymskich świętości - Tottiego, De Rossiego i innych zasłużonych którzy zostali odsunięci od klubu. Z pewnością znalazłaby się dla nich jakaś rola. Ach, no i pamiętajmy że kilka miesięcy temu z Romą łączony był... Boniek. Któremu to prezesura w PZPN kończy się bodaj na jesień. Coś tam było gadane że nowy właściciel może chcieć go w Rzymie. To też interesujący temat.

Także tak... bardzo jestem ciekaw kolejnych rozstrzygnięć. Cieszę się, że jest dla nas nowa nadzieja, przy Pallotcie wszystko powoli popadało w marazm.
Profil PW
endrju87 Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 0
Panowie, za Palotty pukaliśmy w dno od spodu jeśli chodzi o zarządzanie zespołem. Gorzej być nie może - ja podchodzę do tej zmiany z optymizmem.
FORZA FRYTKIN !!
Profil PW
szuperman23 Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 0
Czyli co teraz nie będziemy mieć ani euro zadłużenia? Taki start od nowa?
Profil PW
abruzzi Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
FFP nie ma nic wspólnego z zadłużeniem netto spółki. Nadal siedzimy w bagnie ostatnich dwóch sezonów, bo nasze przedsiębiorstwo wydaje dużo więcej niż zarabia.
Profil PW
CanisLupus Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 2
Spokojnie, będzie lepiej ;)
Profil PW
Omen Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: 1
Dzięki Abruzzi, tego się właśnie obawiałem.
Profil PW
Totnik Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: -1
Widzę że polski mit wujka z Ameryki wciąż żywy :)
Profil PW
takitam Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: -1
@Totnik
Nie ma co wybrzydzać. Nikogo innego nie było chętnego do zakupu.
Profil PW
latarnik Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: -1
Za Palotty były wicemistrzostwa i 1/2 LM. Biorąc pod uwagę jak często ten klub zdobywa scudetto, to możemy być niemal pewni że wyniki sportowe za Friedkina nie będą lepsze. Licze jedynie na Coppa Italia. Ranga tego turnieju nie jest co prawda wysoka ale zawsze coś.
Profil PW
Rymeryk Dodano: 1 miesiąc temu | Karma: -1
I dobrze się stało, ponieważ finał ery JP wygląda mizernie. Drużynę mamy najsłabszą od lat, kierownictwo się sypie - sprawa Petrarchiego, kiepskie umowy sponsorskie, niejasna rola Baldiniego, pozbycie się klubowych legend z klubu, rosnące zadłużenie, zbyt wysokie płace dla przeciętnych graczy, konflikty z kibicami, nieudolnie prowadzone sprawy odnośnie budowy nowego stadionu...

Nowy właściciel daje przynajmniej nadzieję, że nowe rozdanie, pozbycie się zgniłych jabłek z klubu, doinwestowanie kadry czy też pobudzanie zainteresowania kibiców.
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2020-09-22):
  • Brak
Shoutbox
 • Omen; 2 minuty temu

  To nie rozumiem dlaczego nic się nie dzieje - nie ma DSa, zmian w strukturach klubu, nic. Ktoś tu pisał że przejęcie ma być któregoś września/października. Nie rozumiem nic.

 • abruzzi; 35 minut temu

  Jest oficjalnie właścicielem od połowy sierpnia.

 • Omen; 1 godzinę temu

  Przejęcie klubu ma dopiero nastąpić z tego co zrozumiałem i do tego czasu Friedkin jest w Rzymie, ale bardziej po to by sobie pogadać i zaplanować coś na przyszłość ;)

 • Omen; 1 godzinę temu

  No przecież oficjalnie nie ma jeszcze Friedkina.

 • Dzulian; 1 godzinę temu

  Jutro połowa kolejnego tygodnia, a tu dalej brakuje ŚO, PO, rezerwowej dziewiątki, Jesus dalej siedzi w klubie. No ku*wa ten Friedkin to coś potrafi?

 • samber; 1 godzinę temu

  to koleś Petrachiego więc może się zemścił za swojego przyjaciela :)

 • volt17; 1 godzinę temu

  Już się w sumie nie należy po koleś za to odpowiedzialny podał się do dymisji

 • SZYMB; 1 godzinę temu

  żal mi patrzeć na to co się dzieje w tym klubie, tu nie tylko piłkarzy trzeba pogonić, przez sztab medyczny i trenera po pracowników biurowych

 • Junkhead; 1 godzinę temu

  Co ten klub to ja nawet nie. Nic mnie już tu nie zdziwi.

 • edemon; 1 godzinę temu

  Ponoć oprogramowanie do zgłaszania zawodników z automatu wywaliło błąd, że Diawara jest nieuprawniony, ale i tak zostało to zignorowane. Dyscyplinarka się tu komuś należy jak nic.

 • Burdisso; 2 godziny temu

  Takie rzeczy to sie sziały jak sie w juniorach grało.. a tu "poważna piłka", z czym do ludzi Romo z czym..

 • BigStars; 2 godziny temu

  Pisalem że ten mecz przegramy 3;1 przegraliśmy 3:0 Fonseca wylatuj z tego klubu i reszta z zarządu bo się skompromitowaliscie jak kiedyś Legia !!

 • Omen; 2 godziny temu

  Oby oby

 • sowiet86; 2 godziny temu

  Panowie zle dobrego poczatki

 • Aquilani; 2 godziny temu

  Otrzeć się o finał Ligi Mistrzów po to by dwa lata potem przegrywac mecze przez walkower i mieć potężną dziurę do zalatania w FFP... bolesny upadek w krótkim czasie

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. AS Roma 0 0
2. Atalanta BC 0 0
3. Torino FC 0 0
4. Parma Calcio 1913 0 0
5. AC Milan 0 0
6. US Sassuolo 0 0
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
37 kolejka - 28.07-29.07.2020
 • Parma
  1 : 2
  Atalanta
 • Inter
  2 : 0
  Napoli
 • Sassuolo
  5 : 0
  Genoa
 • Udinese
  1 : 2
  Lecce
 • Sampdoria
  1 : 4
  Milan
 • Lazio
  2 : 0
  Brescia
 • Verona
  3 : 0
  Spal
 • Cagliari
  2 : 0
  Juventus
 • Fiorentina
  4 : 0
  Bologna
Ankieta
Czy podoba Ci się koszulka na nowy sezon?
 • Tak, jest świetna! - 30,36%
 • Podoba mi się, ale wzór miał większy potencjał. - 42,86%
 • Nie, na projektach wyglądało to o wiele lepiej. - 26,79%
 • Ranking graczy / typera
  Poz. Użytkownik Pkt
  1 fl4shu 13000
  2 Mag1907 10000
  3 WolvesAS 5413
  4 x305 4792
  5 grubyswa 2000
  Statystyki strony