Serwis ASRoma.pl wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia zawarte w Regulaminie ZROZUMIAŁEM I AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 64 gości oraz 1 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

OFICJALNIE: FRIEDKIN GROUP NOWYM WŁAŚCICIELEM ROMY

Stało się, po podpisanym jedenaście dni temu wstępnym porozumieniu, zgodnie z umową zamknięto dziś ostatecznie zmianę właściciela Giallorossich. Od 17 sierpnia 2020 roku nowym pełnoprawnym właścicielem Romy jest Friedkin Group pod przewodnictwem Dana Friedkina, który został nowym prezydentem klubu.

Tuż po 18, a więc po zamknięciu włoskiej giełdy, Roma wystosowała oficjalny komunikat potwierdzający przejście Giallorossich z rąk Jamesa Pallotty. Friedkin nabył 86,6% udziałów w klubie, należących do przedsiębiorcy z Bostonu. W dniu dzisiejszym powołano pięciu nowych członków zarządu w miejsce części, która złożyła dymisję: Dan Friedkin (prezydent) oraz Ryan Friedkin, Marc Watts, Eric Williamnson i Ana Dunkel, którzy nie posiadają akcji klubu. Nominowano też nowy komitet wykonawczy złożony z Dana Friedkina, Ryana Friedkina, Marca Wattsa, Erica Williamsona i Guido Fiengi. Ten ostatni pozostał na stanowisku CEO klubu.

"Cieszymy się mogąc dołączyć do rodziny AS Roma i przejąć nasz klub ikonę oraz uczynić go jedną z największych marek w piłkarskim uniwersum. To dokładnie zamierzamy zrobić. Nasze zaangażowanie dla Romy jest totalne. Będziemy bardzo mocno obecni w Rzymie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, wyruszając w tą ekscytującą podróż. Zdajemy sobie sprawę, że powierzono nam zespół, który reprezentuje istotną część duszy Rzymu i tą odpowiedzialność będziemy brać zawsze na poważnie i z pokorą. Chcę skorzystać z okazji i podziękować Jimowi Pallotcie i jego partnerom za wszystko to, co zrobili dla klubu. Jim i jego zespół pomógł bardzo w przygotowaniu tego stopniowego przejścia i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Guido Fienga udowodnił, że jest świetnym CEO i wspólnie zbudowaliśmy ambitny plan strategiczny. Damy mu całe wsparcie, pomoc i niezbędne środki by realizować te plany i pomóc w byciu skupionym w najbliższych kluczowych tygodniach. To przede wszystkim jego głos będzie przemawiał w imieniu AS Roma. Naszą wspólną wizją dla klubu i zespołu jest faworyzowanie długoterminowego i rozważnego inwestowania i na długim odcinku czasowym, zamiar szybkich rozwiązań o wątpliwym czasie trwania. Nie mogę na koniec nie oddać siły, pasji i lojalności kibiców i Curva Sud. Będziemy u waszego boku w rozwoju tego zespołu i w wyzwaniu w pogoni za trofeami w przyszłości. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia prac i naszego nowego sezonu", powiedział Dan Friedkin.

"Chcę tylko życzyć Danowi, Ryanowi i każdemu z AS Roma - piłkarzom, sztabowi i kibicom - powodzenia na przyszłość. Jak wszyscy kibice Romy na świecie, mam nadzieję, że The Friedkin Group będzie mógł wystartować od tego, co zbudowaliśmy przez ostatnich osiem lat, przekształcając Romę w klub naprawdę międzynarodowy i wprowadzając AS Roma na wyższy poziom. AS Roma jest naprawdę wyjątkowym zespołem piłkarskim i pozostawiam liczne niezapomniane wspomnienia", powiedział James Pallotta.

Karma: +2
17.08.2020; 19:08 źródło: laroma24.it dodał: abruzzi
czytaj więcej o: Główne newsy Friedkin

Komentarze (25)

Profil PW
takitam Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Gratulacje i powodzenia! Forza Roma!
Profil PW
majkel Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 2
Dajesz Dan.
Frytkin, I’m lovin’ it!

Niech w klubie zapanuje... normalność.
Profil PW
BigStars Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Powodzenia
Profil PW
mjroma1 Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
No to ruszamy od początku :-)
Forza Roma!!!
Profil PW
jaws Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
„ Nasze zaangażowanie dla Romy jest totalne. Będziemy bardzo mocno obecni w Rzymie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, wyruszając w tą ekscytującą podróż. Zdajemy sobie sprawę, że powierzono nam zespół, który reprezentuje istotną część duszy Rzymu i tą odpowiedzialność będziemy brać zawsze na poważnie i z pokorą”
Biorę „ w raty”. Wakacje kredytowe do listopada. Wtedy pierwsza recenzja i zobaczymy co dalej. Oby naiwność zmieniła się w wiarę.
Profil PW
RoMaO Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Zamilcz już błaźnie, nikt nie chce cię słuchać już w Rzymie. Prawie dekada rozczarowań, żonglowania uczuciami kibiców, lekceważenia historii i wreszcie najważniejsze - gablota pełna trofeów, którą ostatnio pan magazynier musiał wzmocnić, bo się uginała od... wielu, wielu warstw kurzu. Aż dziw mnie bierze jak Pallotta dorobił się na biznesie... A teraz? Nie liczyłbym na diametralną zmianę, kolejny mocny w gębie - a jak będzie w praktyce? kiedy stawiacie na pierwsze trofeum? ;)
Profil PW
majkel Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
"kiedy stawiacie na pierwsze trofeum?"

Drzewka też się liczą? :)

Ważne by była stabilizacja. By zespół budowany był z rozsądkiem. Tego nam brakowało. Bo szansa na zbudowanie czegoś wielkiego była. Tylko spieprzono ją koncertowo.
Profil PW
Barteq Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Po Malcomie i COVIDzie naprawdę chciałem poczekać na oficjalkę oficjalki. :)

I oto jest, oby miło nam panujący Dan. Pierwszy wniosek na szybko - to co wszyscy mają w głowach, gorzej nie będzie. Drugi wniosek, już na serio - dokładnie, wniosek numer jeden. Temu klubowi naprawdę nie potrzeba wiele po tym co nas spotkało w ostatnich latach. Stabilizacji, rozsądnego DS-a, stabilizacji, bliskości zarządzania, stabilizacji, stadionu, stabilizacji, zwykłego, nie-szejkowego budżetu transferowego, stabilizacji...

Niech po prostu będzie normalnie. Niech Dan wpada do Rzymu raz na jakiś czas, bo naprawdę rozumiem że to nie pochłonie 100% jego atencji. Niech jego syn siedzi tu na dupie i on przekazuje informacje i ma władzę, bo to się przyda. Niech Friedkinowie dadzą temu klubowi chociaż namiastkę miłości i atencji na jaką on do ***** nędzy zasługuje.

Oj teraz się zacznie, nie mówię tu jakiejś wielkiej ofensywie transferowej, bądźmy realistami. Najpierw DS, zatwierdzenie trenera, określenie kierunku w jakim ma płynąć ten okręt. A po okienku kurs na stadion i tyle ile fabryka dała.

Czekałem na ten moment długo. Nie nazwałbym tego dziką radością, ale wielkim, głębokim oddechem. Z nutką entuzjazmu. Gdy pisałem artykuł o Romie i o problemach jakie ją trapią, marzyłem o tym dniu, dniu w którym pożegnamy Jima. On się po prostu od początku do tego nie nadawał. Ale prawdziwym raczyskiem które doprowadziło ten klub do skraju upadku jest ten pieprzony siwy diabełek w Londynie który non stop szeptał mu do uszka jakby tu Romę ustawić na swój sposób. Tfu, śmieć. Ale koniec z tym. Dan tak naiwny nie jest, on swój majątek pomnażał zgoła inaczej niż nasz BYŁY (jak to dobrze brzmi) prezydent.

Roboty jest dużo, ale jak pisałem - tu nie potrzeba cudów. Zacznijmy od pewnych powrotów. :)
(I nie mówię tu o herbie, nie łudźcie się nawet.)

Forza Friedkin!
Profil PW
Adamus Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Witamy Panie Frytkin! Tak jak poprzednicy, ten klub potrzebuje normalności jak nigdy, zwykłego profesjonalengo zarządzania klubem nic więcej, wyniki przyjdą z czasem.
Profil PW
Werewolf Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Zmiana właściciela to świetna wiadomość i świetny pierwszy krok. Teraz należy zmienić mentalność i kulturę pracy w tym naszym małym ku*widołku i mam nadzieję, że nowy właściciel będzie się o to starał i to wprowadzi. Do tego bezwzględnie cenienie i szanowanie siebie jako klubu. To tak na początek. Good luck Friedkin, you're gonna need it.
Profil PW
abruzzi Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Pożyjemy zobaczymy. Myślę, że za rok będziemy nieco mądrzejsi w jakim kierunku to pójdzie. Nie jestem zbytnim optymistą, po przygodach z Jim Beanem, który też miał świat zbawić, który też był na starcie "fajny" ale lepszy rydz niż nic, a z Pallottą i Baldinim czekało nas już kompletne "nic". Zawsze może być lepiej, ale zawsze też może być gorzej. Tylko czas pokaże jak będzie.
Profil PW
kma Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Dan, powodzenia!

Ja sie ciesze z tej zmiany, bo facet wydaje 591 mln $ na zakup klubu, można by rzec swoich ciężko zarobionych pieniędzy (tak okej, wiem ze firmę rozkręcił jego ojciec), nie jest to szef jakiego funduszu na który zrzuca się jakaś duża grupa inwestorów. Facet chciał kupić ten klub, przetrzymał kryzys covid, nie zraził się wiec jedno na pewno można powiedzieć ze mu ZALEŻY, a Palottcie już od dłuższego czasu nie zależało, a to już prosta droga to dna w jakim klub zostawił.

Także powodzenia kowboju ;)
Profil PW
JanuszFutbolu Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Kolejny Hammerykanin, który nie zna się na piłce. Takich już wiele w futbolu i żaden nic nie osiągnął wielkiego. Nakupują szrotu, dziadków co to błyszczeli dziesięć lat temu i ogłoszą sukces.
Profil PW
pawełek89 Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
herb na grafice cieszy oby szybko wrócił
Profil PW
Omen Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Miło że doszło do zmiany. Czy dobrej? Zobaczymy. Nie ma sensu robić sobie na tym etapie jakichś większych nadziei.
Profil PW
samber Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Gadanie prezesa to jedno a życie to inna rzecz. Zmiana właściciela to oczywiście szansa na zmiany, a zmiany mogą być pozytywne, ale niestety negatywne także. Osobiście czekam na to jakich współpracowników weźmie sobie Fienga. Jeśli nie zmienią się ludzie (patrz Baldini) to nie zmieni się nic.
Profil PW
scythese Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Nareszcie. Wiedział przy jakim herbie pozować do zdjęcia i zrobić plus na starcie. Daje Frytkin! Z tego co wyczytałem najbliższe tygodnie są kluczowe, a rozumiem z tego ze coś zainwestują :D
Profil PW
Junkhead Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 2
No przecież nie pozował. Ktoś to przerobił na stary, w oryginale jest nowy.
Profil PW
Roman Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Z jednej strony zmiana cieszy, bo chyba gorzej być nie może. Z drugiej duża niepewność, no nic, zobaczymy jak to będzie. Powodzenia !
Profil PW
YoungMumble Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Najważniejsze, że nie obiecał Scudetto i Champions w 3 lata ;) Powodzenia w doborze pracowników, bo to będzie chyba najważniejsze.
Profil PW
BraveWolf Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Najbardziej mi chyba zależy na rozbudowie sektora młodzieżowego, stadionie, szacunku dla ludzi ważnych dla tego klubu i zamiany supermarketu na klub który trzyma gwiazdy. Klub ma renomę, historię i ambicję. Ma też parę kłopotów ze względu na tragiczne transfery i umowy. Nie chcę już przepłacanych gwiazd. Niech sprzedadzą szrot i kupią za to solidnych średniaków - to cel na 1 sezon. W 2 sezonie chciałbym żeby Roma walczyła już w LM albo chociaż żeby w tym 2 sezonie wróciła do LM.
Profil PW
Totnik Dodano: 2 miesiące temu | Karma: -1
Nie widzę żadnych podstaw aby sądzić że za 3 - go prezydenta w erze amerykańskiej okupacji się coś znacząco zmieni. Wręcz przeciwnie szkoda że nie było innego '"kupca". Utkniemy w tym na kolejne lata... no ale powodzenia ...
Profil PW
volt17 Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 1
Oczywiście, że nie wiadomo czego się spodziewać, a doświadczenia z Amerykanami mamy kiepskie. Natomiast można mieć chociaż nadzieję, że coś się zmieni, a z Pallottą to chyba już nikt nie wierzył w jakąkolwiek zmianę. Co będzie to się okaże ale należy dać czystą kartę nowemu właścicielowi.

Za najważniejsze uważam: znalezienie nowego sponsora technicznego który sypnie niezłym hajsem, a przy okazji zapewni dostępność koszulek itp, pogodzenie się z legendami (nie muszą wracać na stanowiska ale niech szacunek do nich będzie widoczny) i pozbycie się przepłaconego szrotu.
Profil PW
Totnik Dodano: 2 miesiące temu | Karma: -4
Jedyne co mnie zastanawia to dlaczego facet wywalil tyle szmalcu w tak podupadly biznes?
Nie zrobil tego dla Romy ani z pasji do pilki, bedzie siedzial w USA a Roma to jakis jego poboczny projekt zapewne.
Moje ogolne podejrzenia takie, ze byc mozne to jakies globalne machlojki finansowe badz kolejny jankes ktory wierzy ze zrobi jakis dobry interes w zwiazku ze stadionem i cala ta otoczka gdzie wiadomo ze stadion jest najmniej istotny.... tylko chyba James mu nie powiedzial ze Wlochy to nie USA i zyczliwe sily wszystko mu zablokuja.... chyba ze James nie wiedzial ze to trzeba zalatwic poprzez swoja przychylnosc wobec tych zyczliwich sil.... heee co myslicie ?

Po co ten Pan kupil AS Roma ?
Profil PW
ilcapitanototti1988 Dodano: 2 miesiące temu | Karma: 0
Ja Wam powiem, że nie będzie gorzej niż za Jima. Nie ma drugiego Tottiego, ktorego mozna by sie pozbyć jak zwykłego pasożyta, nie zdobedziemy na pewno mniej trofeów niz za Palotty, Forza Frytkin!!! Buduj Pan ten stadion i przynajmniej zmień polityke transferowa to juz bede happy ;)
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2020-10-31):
  • Brak
Shoutbox
 • CanisLupus; 3 godziny temu

  Włosi to też są niesamowicie nobliści. Inter-Parma dali o 18, a taki hit jesieni Bolonia-Cagliari w godzinie największej oglądalności.

 • CanisLupus; 3 godziny temu

  Człowiek z tupecikiem na dzbanku, musiał być bardzo wkoorwiony po Parmie. Niestety nie mogłem obejrzeć. Co do Brazylijczyków, to zupełnie mi oni latają koło wora, pod warunkiem, że szerokim łukiem omijają Romę.

 • Adamus; 3 godziny temu

  Ja chcę jeszcze więcej imprez w Romie! Dawać tych Brazylów! To są automaty melanżu!

 • Werewolf; 3 godziny temu

  Piszo że Roma rozważa zatrudnienie jako DSa Sartoriego z Atalanty, a parę dni temu wypłynęła kandydatura jakiegoś Bubu czy Bobo z Szahtara...niezły rozstrzał, jeden ma genialne rezultaty w ostatnich latach (i ciekawe, czy w ogóle wziąłby nas pod uwagę) a drugi słynie z tego, że sprowadza prawie samych Brazylijczyków...Canis na pewno by się ucieszył z jego zatrudnienia ;)

 • majkel; 4 godziny temu

  No właśnie. Biegać. To by wystarczyło :) Laga na Gervinho, ten do Dzeko i mamy znowu króla strzelców

 • Adamus; 4 godziny temu

  Z tą magiczna taktyka Fonseki to nie wiem czy by się przydał, po piwo może biegać.

 • majkel; 4 godziny temu

  Fajnie się ustawia Gerwazy. Wychodzi na pozycję. Przydałby nam się ktoś taki :)

 • majkel; 4 godziny temu

  Eh, już 1-2

 • majkel; 4 godziny temu

  Inter Parma 0-2 2x Gerwazy :)

 • adrian; 4 godziny temu

  Canis ale ja nie pisałem o co komuś tam chodzi i jakie ma plany tylko co ja bym zobaczył i co byłoby moim zdaniem ciekawe bo z całym szacunkiem oglądanie drużyn węgierskich czy rumuńskich w LM nie jest ciekawe

 • Omen; 5 godzin temu

  Włochy to Inter, Milan, Juve. Od biedy Roma. Od ogromnej biedy Lazio czy Napoli. Reszta raczej bez szans. Dla Atalanty LM to sufit. Bo nawet jeśli sportowo zacznie wymiatać, to ilość kibiców i Bergamo jednak są hamulcem nie do odrobienia przez chwilową dyspozycję.

 • Omen; 5 godzin temu

  Frekwencja (http://stadiony.net/zestawienia/20-klubow-z-najwyzsza-frekwencja-w-europie) to jedno, a ilość kibiców w ogóle to druga sprawa. Taka Roma właśnie w tym drugim aspekcie może nadgonić. Na liście nie ma nawet Juve, które przecież ma ogrom kibiców na całym świecie.

 • CanisLupus; 5 godzin temu

  Tiaaa jasne. Chodzi o kluby najbardziej medialne, rozpoznawalne, komercyjne, z największą ilością kibiców. Niemcy coś wspominali o HSV. Wiesz gdzie gra HSV? Tu chodzi o organizację cyrku dla czipsożerców sprzed telewizora albo parówkożerców z trybun. Jak pisze volt17, taka piłkarska NBA, niedostępna dla ... Atalanty np.

 • adrian; 6 godzin temu

  Wtedy mogłaby grać i Roma i Atalanta o ile by awansowała bo liczbę miejsc trzeba by rozszerzyć do np 6 dla Włoch czy Anglii żeby kimś ten turniej obsadzić. Nie obraziłbym się też na kogoś z Portugalii czy Holandii w tej SL. Takie czyste rozmyślania z działu fantastyka.

 • volt17; 6 godzin temu

  Zalatuje trochę jakimś amerykańskim tworem, w stylu NBA

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. AC Milan 4 12
2. US Sassuolo 4 10
3. Atalanta BC 4 9
4. SSC Napoli 4 8
5. Juventus FC 4 8
7. AS Roma 4 7
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
37 kolejka - 28.07-29.07.2020
 • Parma
  1 : 2
  Atalanta
 • Inter
  2 : 0
  Napoli
 • Sassuolo
  5 : 0
  Genoa
 • Udinese
  1 : 2
  Lecce
 • Sampdoria
  1 : 4
  Milan
 • Lazio
  2 : 0
  Brescia
 • Verona
  3 : 0
  Spal
 • Cagliari
  2 : 0
  Juventus
 • Fiorentina
  4 : 0
  Bologna
Ankieta
Czy podoba Ci się koszulka na nowy sezon?
 • Tak, jest świetna! - 30,43%
 • Podoba mi się, ale wzór miał większy potencjał. - 43,48%
 • Nie, na projektach wyglądało to o wiele lepiej. - 26,09%
 • Ranking graczy / typera
  Poz. Użytkownik Pkt
  1 fl4shu 13000
  2 Mag1907 10000
  3 WolvesAS 5413
  4 x305 4792
  5 grubyswa 2000
  Statystyki strony
  • Newsów: 24123
  • Użytkowników: 2210
  • Ostatni użytkownik: HWDP
  • Istnieje od: 6460 dni
  • Gości online (anonimowych użytkowników): 64 (0)
  • Użytkownicy online (1):

   sWV