Serwis ASRoma.pl wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia zawarte w Regulaminie ZROZUMIAŁEM I AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 121 gości oraz 3 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Monchi: Dendoncker i Herrera niemożliwi do pozyskania. Mancini i Bennacer tak, ale...

Dyrektor sportowy Giallorossich, udzielił wywiadu dla Gazzetta dello Sport, w którym poruszono wiele ciekawych tematów jak odnowienia umów poszczególnych piłkarzy i nazwiska pojawiające się w plotkach transferowych.

Monchi, jaki jest twój bilans po 20 miesiącach w Romie?

- Podsumowania można robić gdy kończy się projekt, a mój jest jeszcze długi. Jeśli pomyślę o poprzednim sezonie, jest pozytywny. Z kolei ten do tej pory nie jest dobry. Jednak kilka wyników nie wpłynie na mój sposób myślenia i mój entuzjazm pracy w Romie.

Zatem nie odejdziesz po zakończeniu sezonu...

- Każdego dnia słyszę, że złożę dymisję lub mnie wyrzucą. Nie, powiedziałem już, zostaję w Romie. Moim celem jest dojście do sukcesu stopniowo. Rozumiem, że obecnie koniecznością kibiców jest wygrana, ale ważnym jest też bycie cały czas konkurencyjnymi, na wysokim poziomie i blisko sukcesu. Lepiej jest tak niż wygrać raz i potem nie osiągnąć niczego. Rzym jest stolicą, miasto jest w znaczącej większości żółto-czerwone. Wiedziałem, że będzie stymulująco i ciężko: wielcy kibice, presja, również medialna. Jednak wzloty i upadki w środowisku nie są dla mnie alibi. Wszędzie jest kryzys gdy się przegrywa. Zdarza się to w City, Juve, w Bayernie, w każdym wielkim klubie. Roma, mimo że dużo nie wygrała, jest wielka. Jasne czasami trzeba nauczyć się widzieć też szarość, nie tylko kolor biały i czarny. Niezależnie od kilku wyników czy złych lub właściwych transferów nasz klub jest dla mnie modelem i przykro mi, że czasami pozostaje na drugim planie, a na pierwszym są oceny Monchiego czy Di Francesco. Roma jest czymś więcej niż to o czym się czyta czy się słyszy.

Przy okazji Di Francesco, miałem kłopoty z jego bronieniem?

- Nie było trudno, gdyż było stuprocentowe zaufanie i mój pomysł na jego zatrzymanie. Wszyscy go podzielili. Gdy udaliśmy się do Bostonu, do Pallotty, rozmawialiśmy na temat Eusebio przez 15-20 sekund. Roma posiada mocnego prezydenta i kierownictwo. Ja jestem odpowiedzialny za mój sektor i jeśli Monchi jest co do niego przekonany, to nie ma dyskusji. Bilans zostanie zrobiony po zakończeniu sezonu. Jasne, są różne momenty. Przegrywa się w Udine czy w Bolonii lub remisuje się w taki sposób w Cagliari i chciałoby się zabić trenera i siebie samego. Jednak tu przeważa kibic. Moje zaufanie do niego było wielkie gdy go zatrudniłem, dziś gdy pracujemy razem jest jeszcze większe.

Są tacy, którzy oskarżają Di Francesco o bycie trenerem korporacyjnym.

- Eusebio nie jest trenerem korporacyjnym, jest pracownikiem, jak my wszyscy. W zeszłym sezonie musieliśmy dokonać trudnych operacji: nie podobała mi się sprzedaż Salaha i Ruedigera, ale musiałem to zrobić. Mieliśmy szczęście mieć trenera, który to zrozumiał i który osiągnął rezultaty. Nie mogę tracić do niego zaufania ze względu na pewne negatywne wyniki. Mogę to zrobić dy zmieni się nastawienie, sposób pracy czy on straci zaufanie zespołu. W mojej karierze zawsze miałem trudności ze zwalnianiem trenerów. Przychodzę do Trigorii o 7:30 rano i wychodzę o 20. Wiem co się dzieje.

Według twoich odczuć Roma wyszła z kryzysu?

- Chcę myśleć, że tak, są sygnały, które wskazują na to, że forma rośnie. Odzyskaliśmy ważnych graczy, również na poziomie fizycznym dane z ostatniego miesiąca są zdecydowanie lepsze. Obieramy właściwą drogę, aby osiągnąć ostateczny cel.

De Rossi, kontuzja i nowa umowa: jaka jest sytuacja?

- Znam Daniele i jego romanizm, również mu nie zrobi teraz dobrze mówienie o przyszłości. Wszyscy musimy mieć nadzieję na jego powrót. Na szczęście mamy dobre wiadomości jeśli chodzi o preświetlenie, teraz trzeba zobaczyć co będzie gdy wróci do treningów z grupą. Dwa dni temu zobaczyłem po raz pierwszy innego Daniele, optymistę, pozytywnego, gdyż nie odczuwa bólu.

Nowe umowy. Manolas, Under, El Shaarawy i Lorenzo Pellegrini: kiedy będziecie rozmawiać?

- Wszystko to różne sytuacje. Niektóre zostaną ocenione po zakończeniu mercato, inne na koniec sezonu. I jest Zaniolo, który, biorąc pod uwagę wydajność, będzie pierwszy jeśli chodzi o odnowienie kontraktu, z którym się zmierzymy.

Jest nową twarzą we włoskiej piłce. Spodziewałeś się, że może mu pójść tak dobrze od początku?

- Nie, nie spodziewałem się. Zasługa jest jego i trenera, który zachował się świetne wierząc w niego. Inter nie chciał go wprowadzić do negocjacji transferu Nainggolana, Ausilio postawił ścianę, jednak chcieli Radję i koniec końców go sprzedali. Myślałem, że Nicolo będzie przyszłościowym graczem, ale na długim odcinku czasowym. Na początku chcieliśmy wysłać go na wypożyczenie do Serie A z uwagi na wielu pomocników, których mieliśmy w kadrze, ale po tym jak sprzedaliśmy Strootmana zrozumieliśmy, że jest to idealny moment by go zatrzymać. Zaniolo zaskoczył wszystkich i wiem, że w tym momencie we Włoszech są potrzebni na poziomie piłkarskim bohaterowie, aby odbudować zaufanie, ale z Nicolo musimy być spokojniejsi, dla jego dobra. Ma tylko 19 lat.

Pytanie, które chcą zadać wszyscy kibice: Zaniolo zostanie w Romie na długo?

- Sprzedaliśmy ważnych graczy, aby ustabilizować budżet, gdyż modelowy klub musi działać według zasad. Wszyscy wiemy, że we Włoszech i zagranicą są kluby, którzy obchodzą to lub obrały inne drogi. Dziś naszą ideą jest zbudowanie wielkiej drużyny, dlatego powiem, że Zaniolo jest przyszłością Romy, nie zostanie sprzedany. Będzie miał długą i poważną drogę w tym klubie. On jest jak budynek, który budujemy krok po kroku, jeśli jednak nie zrobimy tego dobrze, może zburzyć się w każdej chwili. Widziałem wiele talentów, które się zagubiły.

Roma ma już wielu włoskich piłkarzy, ich liczba wzrośnie?

- Mam wiele wad, ale dwie wielkie zalety: przyznaję się do błędów i lubię się uczyć. Monchi, który przyszedł, miał pośrednią znajomość włoskiej piłki, dziś znam ją lepiej i zrozumiałem, że najlepiej jest pozyskiwać włoskich graczy. Spośród dokonanych nabytków często najlepiej grali Włosi. Nie oznacza to, że porzucę zagraniczny rynek, ale Roma będzie w przyszłości bardzo włoska.

Przy okazji autokrytyki: pozyskanie Pastore i Schicka było błędem?

- To dwa różne tematy. Pastore jest mocnym graczem, kwestią jest odzyskanie tego z Palermo i Paryża i sądzę, że mamy nadal czas. W przypadku Schicka problemem nie jest piłkarz, a osoba, która czasami nie znajduje idealnego rozmiaru by pokazać to co ma do zaoferowania jako piłkarz. Patrik jest bardzo dobry na treningach i wszyscy to mówią, jednak zdarza się niestety, że nie widzimy go grającego w sposób regularny w meczach. Trzeba zatem pracować nad osobą. Mogliśmy wysłać go na wypożyczenie, aby mu pomóc, ale nie ma pewnej i idealnej formuły. Wierzę, że Patrick jest przyszłością i trzeba spędzić nad nim czas i energię. Wierzę w niego. Ma talent, ale adaptacja jest czasami skomplikowana. Pomyślcie o Immobile. Jeśli mówimy o nim w Dortmundzie czy Sevilli, chcieliby go zabić, w Lazio z kolei jest idolem.

W naszej lidze brakuje konkurencyjności: Juve nie ma rywali...

- Dla mnie liga włoska znajduje się na maksymalnym poziomie. Z taktycznego punktu widzenia nigdzie nie pracuje się lepiej. Trzeba wykorzystać szkółki i mieć odwagę we wprowadzaniu młodych: Barella, Tonali, Mancini, Zaniolo, Cristante, Pellegrini... Są bardzo mocni i będą przyszłością włoskiej piłki, która się poprawia. Dalej jest Juve, to jasne, które zawsze wygrywa, ale które ma też dwa razy większe obrony od nas. Gdzie nie dostaniemy się poprzez pieniądze, musimy dostać się dzięki pomysłom i pracy.

Jakie mercato będzie w styczniu?

- Roma zainwestowała bardzo dużo latem, zrobiliśmy już duże inwestycje. Szukamy tylko graczy, którzy podwyższą poziom drużyny. Nie jest łatwo, ale będziemy próbować do samego końca. Jeśli jednak chodzi i ilość i jakość to jesteśmy już gotowi, jestem pewien.

Zakończmy gierką: zaproponujemy nazwiska, powiesz tylko czy są możliwi czy nie dla Romy. Zacznijmy od Piątka...

- Byłby możliwy jeśli nie zażądają 70 mln. Dla mnie jest mocny, ale jest graczem Genoi.

Malcom nie gra w Barcelonie, pozyskalibyście go gdyby go oferowali?

- Nie, gdy ktoś pełni rolę dyrektora sportowego, klub musi wiedzieć, że reprezentuje też serca i sentymenty kibiców. Wyśmiewał się z Romy, a dla mnie ważny jest wizerunek klubu.

Tonali?

- Jest jednym z najlepszych graczy włoskiej piłki, ale to samo mogę powiedzieć o Barelli.

Mancini?

- Teraz niemożliwy do pozyskania, latem tak.

Rugani?

- Niemożliwy, teraz i później. Odrzucili ofertę 40 mln z Chelsea. Nie możemy wydać tyle na środkowego obrońcę.

Thiago Mendes?

- Niemożliwy.

Ziyech i Belotti?

- Podobają mi się obydwaj.

Bennacer?

- Podoba się, podejmiemy kwestię w czerwcu.

Dendoncker i Ozyakup?

- Niemożliwi, tak jak Herrera.

Karma: +0
10.01.2019; 10:07 źródło: pagineromainste.com dodał: abruzzi
czytaj więcej o: Główne newsy Wywiady Monchi

Komentarze (20)

Profil PW
Ajgor Romanista Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 4
No to wyjaśnił. W sumie wszystko i nic. Podoba mi się włoska Roma.
Profil PW
Junkhead Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 0
Szybciej by było, jakby powiedział, że nikogo nie pozyskają. Ewentualnie jakiegoś drugiego Silvę za czapkę gruszek, który przez pół sezonu wejdzie dwa razy pod koniec meczu i raz zagra w wyjściowej 11, w środku tygodnia z jakimś Frosinone.
Profil PW
KosmatyCzarodziej Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: -1
"Malcom nie gra w Barcelonie, pozyskalibyście go gdyby go oferowali?
- Nie, gdy ktoś pełni rolę dyrektora sportowego, klub musi wiedzieć, że reprezentuje też serca i sentymenty kibiców. Wyśmiewał się z Romy, a dla mnie ważny jest wizerunek klubu."
a to ciekawe, ze wazny jest dla niego wizerunek klubu, bo jakos nie zauwazylem tego do tej pory. poki co pokazuje wizerunek klubu supermarketu, a dla kibicow to jest smianie sie w twarz
Profil PW
CanisLupus Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 2
Niech teraz i w lecie, nie sprzeda Manolasa, to będzie dobrze.
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 2
Oho znowu jest jakis mityczny "projekt". Cos jak Scudetto w 5 lat?

Budowanie Romy na lata? Pastore i Nzozi bardzo pasuja do tej wizji :D

Nie sprzedadza Zaniolo - juz to gdzies slyszalem?

Roma bedzie wloska - przyjemnie sie czyta, tylko dlaczego kojarzy mi sie z kielbasa wyborcza?

POMYSL I PRACA ZAMIAST PIENIEDZY, nowe haslo do reklamy pracuj.pl :)

Takie pomysly jak Schick i Nzozi - o to chodzi!

Nie moga wydac 40 mil na obronce a na Schicka moga, Monchi jednak nic sie we Wloszech nie nauczyl jak mysli ze szrotem obrone zbuduje ...

A podsumowujac takie bla bla bla tylko Monchiowe, ogolnie jest spoko i jest dobrze i jest projekt, taka gadka amerykanska jak od samego poczatku :)

Aby nie bylo ze marudze to na obrone Monchiego trzeba przyznac fakt, ze do oceny ma jeszcze pol sezonu :) no to czekamy, skoro mercato w lato bylo udane i krok po kroku sie rozwijamy, no to czekamy... ciekawe z kim w polfinale LM?
Profil PW
volt17 Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 1
No jak się wydaje 30 mln na takie tragedie jak Nzonzi, Pastore to potem 40 mln na obrońcę jest niemożliwe ;p
Profil PW
abruzzi Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 2
To jest niestety typowe myślenie dla superkarketu Panowie. Jest kasa rzędu 30-40 mln euro na pomocników i napastników, bo potem można ich nawet za dwa razy tyle sprzedać. A jak się kupi obrońcę za 40, jeszcze takiego Ruganiego, to już dwa razy tyle się na nim nie zarobi. Gdyby było budowanie coraz lepszej, konkurencyjnej drużyny to 40 baniek na obrońcę by się znalazło. A tak wiadomo...
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 0
No wlasnie gdyby nie ta wypowiedz o obroncy to ten wywiad bylby jadalny a tak to jak obuchem w potylice... W Serie A chca cos osiagnac bez dobrego srodkowego obroncy? Bo dobrego aby kupic to pewnie 40 m to minimum, zreszta u Nas jest polityka aby obroncow sprzwdawac, rece opadaja... tak poznal wloska pilke i nie zauwazyl ze wiekszosc mistrzostw Juve wygralo glownie dlatego ze mieli kozacka obrone BBC...
Profil PW
Berbla87 Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: -3
Nie mogę czytać tego co ten szkodnik gada
#Monchi out
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 0
Problem tez nie w tym ze nie kupia obroncy za 40 bo Sabat potrafil za tanioche wyhaczyc np. Benatie, problem w tym ze jak dobrze taki zagra to i tak idze od razu na handel... I Roma solidnej i zgranej obrony to dawno nie miala ...
Profil PW
abruzzi Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 2
Rozumiem, że Monchi zajmie miejsce na pozycji trequartisty jak sprzeda za rok Zaniolo, tak jak zajął miejsce Alissona, co obiecał, gdy go sprzedał? Hmmm...
Profil PW
samber Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 1
40 mln na ŚO to nie jest mało, ale Angole potrafili wywalić 70 mln na bramkarza, bo potrzebowali dobrego bramkarza, aby być lepszymi. Oczywiście daleko nam do nich, ale nie można mówić, że nie mamy pieniędzy, bo latem wydaliśmy sporo. A dziurawa obrona to jest najgorsza rzecz jaka może być - wtedy odechciewa się grania bramkarzowi, pomocnikom i napastnikom. Takie gole jakie my tracimy to jest strzał we własne kolano.
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 0
abruzzi no wlasnie, zaraz po tym jak obiecal to Beckera sprzedal, czyzby Zaniolo czekal ten sam los? Bo znowu bedzie oferta "poza parametrami rynkowymi" :)
Profil PW
MrKrzysiek97 Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: -1
Będzie dobrze jak Manolasa nie sprzeda.
Profil PW
fl4shu Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: -3
Mam do was pytanie. Czy gdyby Monchi dał te 40 mln na znane nazwisko, obrońcę którego by chciało większość z nas na stronie. I ten ktoś by walił babola za babolem, to co byśmy wszyscy napisali? " Monchi sabotażysta wydał tyle pieniędzy na takiego słabego obrońcę. Monchi out". Czy może dla odmiany coś innego było by pisane ? Tak tylko z ciekawości pytam :-)
Profil PW
volt17 Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 1
Albo jesteś głupi albo udajesz. Są rzeczy które można przewidzieć i są rzeczy których nie można. Czytaj: wydanie 40 mln na klasowego obrońcę, który w Romie wali babola za babola mimo, że wcześniej mu się to nie przytrafiło - shit happens, zdarza się. Kupienie za 30 mln gracza który nigdy nawet nie był przeciętnie dobry - Nzonzi, lub gracza który większość swojej kariery spędził w szpitalu - Pastore, to już jest wina DS i rzeczy do przewidzenia.
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 1
Nqjpierw musialby byc ankieta kogo chce "wiekszosc na stronie" :)

Mysle ze wtedy bylby pojazd po zawodniku a nie Monchim :)
Profil PW
Koston Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 2
Cały ten wywiad to takie typowe gadanie Monchiego z tego sezonu. Że błędy się zdarzają, prace DS powinno się oceniać na koniec sezonu, koncentrujemy się na tym żeby być mocni i konkurencyjni, że tak się powinno budować drużynę na lata a nie dla sukcesu w jeden sezon. Nic z tego nie wynika, kasa była i szybko przepadła, tam gdzie powinno się szukać graczy na 100% możliwości sprowadza się Biande i graczy za darmo. Jak dla mnie w zimę nie musi już nikogo sprowadzać, co najwyżej może zrobić rekonesans na rynku i ocenić, których graczy warto sprowadzić w letnim Mercato. Szkoda pieniędzy na grajków za 15, 20 mln, którzy znowu może są spoko, a może nie. Potrzeba konkretnych nazwisk, a takie się jak na razie nie pojawiły (oczywiście w tych możliwych transferach). Monchi marzy o Belottim a kupuje Schicka, rozmyśla o Mancinim, a kupuje Biande za 11 mln, jednym słowem trwoni kasę bez sensu zamiast poczekać z dobra oferta.
Profil PW
Totnik Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 0
A po sezonie powie ze musimy ciezko pracowac i wrocic do Romy co doszla do pol-finalu LM :)
Profil PW
Il Capitano 10 Dodano: 6 miesięcy temu | Karma: 1
"Dziś naszą ideą jest zbudowanie wielkiej drużyny, dlatego powiem, że Zaniolo jest przyszłością Romy, nie zostanie sprzedany."
Ciekawe czy prawda z klauzulą, jakiś klub wyłoży a później Monchi powie że nic nie mógł zrobić.
Kartka z kalendarza
  Wydarzenie na dzisiaj (2019-07-21):
  • Brak
Shoutbox
 • majkel; 2 godziny temu

  Kiedyś sporo go było w TVP, no i miał tutaj krótki epizod w redakcji :)

 • samber; 2 godziny temu

  Ale jasne, naszych pozdrawiamy, zdrowia i szczęścia w miłości oraz dzieciach życzymy.

 • Omen; 2 godziny temu

  co do p. Grzegorza, info z Wiki: "Po 5-letniej przerwie, a więc od końca 2017 roku jest szefem redakcji publicystyki TVP Sport."

 • Gregu; 2 godziny temu

  Albo jak wezwanie do płacenia alimentów w jakimś programie reportażowym

 • samber; 2 godziny temu

  "cokolwiek teraz robisz, gdziekolwiek jesteś" - brzmi jak lit gończy :) :)

 • Omen; 2 godziny temu

  Przepraszam, moje "XD" tyczyło się wcześniejszego komentarza, pana Mędrzejewskiego oczywiście szanujemy i pozdrawiamy ^^ :D

 • Omen; 2 godziny temu

  XD

 • majkel; 2 godziny temu

  Jest i Romanista, Grzesiu Mędrzejewski, cokolwiek teraz robisz, gdziekolwiek jesteś, pozdrowienia od kolegów z ASRoma.pl :D

 • majkel; 2 godziny temu

  Co za patola xD

 • Gregu; 2 godziny temu

  O mam: https://www.youtube.com/watch?v=ImhjGxYPKpk

 • Gregu; 3 godziny temu

  Ju goin dałn to jest taki pajac, że szkoda słów. Do dziś mam przed oczami jego wywiad, który odbył się kilka lat temu po spotkaniu z Lennoxem Lewisem. Szpila mówi do reportera:
  - Lennox powiedział, że jak będę słuchał jego rad to zostanę mistrzem świata!
  - Co to były za rady!? - pyta dziennikarz
  - Właśnie nie wiem, bo odszedłem.

 • Werewolf; 3 godziny temu

  mój sąsiad z nim sparował parę razy za kawalerki pod różnymi mordowniami w okolicach Wieliczki, potem trafił na jakiegoś trenera i wydawało się przez chwilę, że coś z niego może być, ale KSW albo to drugie co się tam baby biły ostatnio, to raczej będzie odpowiedni poziom dla tego pana, razem z mocarnym Izu...

 • majkel; 3 godziny temu

  Przykre jest to, że tacy ludzie robią w Polsce karierę. Jakąkolwiek. Ostatnio czytałem, odnośnie fame mma. fajny artykuł o tym, by przestać promować patologię. Do tego samego wora można właśnie wrzucić Szpilkę. Pozera, który przynosi wstyd tej dyscyplinie.

 • Werewolf; 3 godziny temu

  jak się dowiedziałem z kim on ma teraz walczyć, to od razu wiedziałem, że to jego ostatni skok na kasę przed emeryturą tym sporcie...nigdy prawdziwym bokserem nie był, choć na nadziejach ludzi trochę pociągnął, ale walka z Wilderem wszystko wyjaśniła, to cud, że do niej w ogóle doszło, jego management za dopięcie czegoś takiego powinien chyba oskara dostać :P

 • samber; 3 godziny temu

  Szpilce nie chce się trenować, bo to kurewski wysiłek jest. Ok i cały problem. W sporcie pokora i praca, praca i pokorne słuchanie trenera... kto tego nie umie ten przegrywa.

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. Juventus FC 38 90
2. SSC Napoli 38 79
3. Atalanta BC 38 69
4. FC Internazionale 38 69
5. AC Milan 38 68
6. AS Roma 38 66
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
38 kolejka - 25-26.05.2019
 • Frosinone
  0 : 0
  Chievo
 • Bologna
  3 : 2
  Napoli
 • Torino
  3 : 1
  Lazio
 • Sampdoria
  2 : 0
  Juventus
 • Atalanta
  3 : 1
  Sassuolo
 • Cagliari
  1 : 2
  Udinese
 • Fiorentina
  0 : 0
  Genoa
 • Inter
  2 : 1
  Empoli
 • Spal
  2 : 3
  Milan
Ankieta
Wybierz piłkarza sezonu 2018/2019
 • Daniele De Rossi - 62,32%
 • Konstantinos Manolas - 4,35%
 • Nicolo Zaniolo - 11,59%
 • Stephan El Shaarawy - 21,74%
 • Ranking graczy / typera
  Poz. Użytkownik Pkt
  1 Berbla87 200000
  2 Hakonas 96275
  3 Adamus 20000
  4 stoper 4476
  5 Kamil90 2100
  Statystyki strony
  • Newsów: 21723
  • Użytkowników: 2071
  • Ostatni użytkownik: Arjbest
  • Istnieje od: 5992 dni
  • Gości online (anonimowych użytkowników): 121 (0)
  • Użytkownicy online (3):

   ForzaMilann , CzerwonoCzarny , Grecos