Aktualnie na stronie przebywa 197 gości oraz 17 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Il Romanista: Under jedzie na Euro. Kolarov na środku obrony

(Il Romanista - L.Latini) 81 minut, bez gola, ale wystarczające, aby świętować: na Ami Sami Yen w Sambule Cengiz Under zdobył ze swoją Turcją awans na Euro 2020. W meczu z Islandią ludziom trenowanym przez Senola Gunesa wystarczyło 0-0, doszli do 20 punktów w grupie H i w ostatniej kolejce (zaplanowanej na niedzielę) spróbują rywalizować o prymat z Mistrzami Swiata z Francji.

Skrzydłowy Romy wrócił do pierwszego składu dwa miesiące od kontuzji, której doznał w reprezentacji, grał szeroko na lewej stronie w ofensywnym trio, z numerem 7 na plecach (17 założył kapitan Burak Yilmaz): zaliczył kilka akcji i strzałów w meczu, który był szczególnie zablokowany, w którym Islandczycy nie mieli nic do stracenia, a Turcji - wzmocnieni swoją pozycją w tabeli - ograniczyli się do rozgrywania piłki. W 82 minucie "Gengo" opuścił boisko. W niedzielę wieczorem zagra wyjazd z Armenią, z kolei Francja złoży wizytę Albanii: po zapewnieniu awansu do turnieju, dojdzie do potyczki na odległość o wygranie grupy. "Jedziemy na Euro 2020 z 82 mln osób, które nas wszędzie wspierały - to post Undera na Twitterze. - Razem jesteśmy silniejsi".

Wygrała też Serbia dowodzona przez kapitana Kolarova, ale 3-2 z Luksemburgiem Marakana może nie wystarczyć Słowianom, którzy w grupie B tracą cały czas punkt do drugiej Portugalii. Boczny obrońca zagrał 90 minut, grał na środku defensywy z Milenkovicem z Violi: strzelali Mitrovic (dwa gole) i Radonjic dla gospodarzy, Rodrigues i Turpel dla gości. Wszystko zdecyduje się w ostatniej kolejce, w niedzielę, gdy Serbia podejmie Ukrainę, która już awansowała z pierwszego miejsca, z kolei Portugalia złoży wizytę Luksemburgowi. To będzie trudne, choć nie niemożliwe dla Aleksandara i kolegów.

Wszystko zakończyło się z kolei łatwo dla Justina Kluivera, grającego w Holandii Under 21: młodzi Oranje rozbili 6-0 Gibraltar na ich terenie. 21-letni gracz Romy rozegrał dobry mecz, na boisku spędził całe 90 minut. Strzelali de Wit (trzy gole) Gakpo (dwa) i Redan. Młode Tulipany wystartowały idealnie w pogoni za Euro w tej kategorii wiekowej, zaplanowane na 2021 rok w Słowenii i na Węgrzech, z czterema wygranymi w czterech meczach. We wtorek gracz Romy będzie ponownie angażowany, tym razem w sparingu z rówieśnikami z Anglii. Dziś, poza pojedynkiem Bośni i Włoch, na boisku pojawi się też Pau Lopez (spodziewany w pierwszym składzie w Hiszpania Malta). Powołany jest też do Brazylii Fuzato.