(Il Romanista - F.Oddi) Pierwszy raz w wieku 35 lat: najstarszy gracz kadry jest też jedynym spośród powołanych, który nie zaliczył nigdy występu w Lidze Mistrzów. Di Francesco przyznał się, że ma wiele wątpliwości do so składu, jedynym zapowiedzianym do występu jest Antonio Mirante z Castellammare di Stabia, rocznik 1983.

Bramkarz numer dwa umieszczony na liście UEFA Romy (Fuzato nie ma, aby dać przestrzeń Celarowi, trzecim bramkarzem jest 19-letni Stefano Greco) przybył latem z Bologni w zamian za łącznie 5 mln euro w wymianie na Skorupskiego, zagrał tylko raz w barwach Giallorossich, w wyjazdowym meczu z Udine, który nie był szczególnie chwalebny: Di Francesco chce go wyszkolić i sprawić, aby wymazał tamten występ, poniżej wystarczającego poziomu.

Zaczął grać na poważnie 19 lat temu, gdy Juve wyłowiło go w Sorrento: wygrał dwa razy młodzieżowy turniej Viareggio, udał się na wypożyczenie do Crotone i Sieny, nie grając nawet minuty w pierwszej drużynie, był zastępcą Buffona (7 występów) tylko w sezonie w Serie B, w Lidze Mistrzów nigdy nie zagrał. Debiut w Europie zaliczył 30 sierpnia 2007 z Sampą, z Mazzarrim na ławce, gola z karnego strzelił Montella: było 1-1 z Hajdukiem Split w eliminacjach Pucharu UEFA. Trzeci i ostatni występ w europejskich pucharach zaliczył w 26 lutego 2009 w Charkowie przeciwko Metalistowi. Dziesięć lat później gra ponownie w "Europie".