Aktualnie na stronie przebywa 305 gości oraz 2 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Gole Pettinariego i D'Alessandro, "czysty" Julio Sergio

Obecny weekend był wyjątkowo udany dla dwójki młodych graczy wypożyczonych tego lata do zespołów z Serie B. Stefano Pettinari i Marco D'Alessandro, bo o nich mowa, zdobyli po golu w meczach piątej kolejki zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Czyste konto w wyjazdowym meczu z Bologną zaliczył wypożyczony z Romy do Lecce Julio Sergio.

Dla 19-letniego Pettinariego było to premierowe trafienie w Serie B. Zawodnik zdobył gola na 1-1 w domowym meczu jego Crotone z Empoli. Ostatecznie gospodarze wygrali 2-1. Pettinari, który zaliczył w zeszłym sezonie nieudaną przygodę w Sienie jest jednym z najważniejszych punktów w reprezentacji U-20. Jego były kolega z Primavery, Marco D'Alessandro trafił z kolei na 2-1 w meczu jego Verony z Padovą. Rywal zdołał jednak wyrównać i mecz zakończył się remisem. Dla 20-latka był to pierwszy ligowy mecz w barwach Verony. Do tej pory D'Alessandro wybiegał na murawę z ławki rezerwowych, a w piątkowym meczu zaliczył pierwszy w sezonie występ od pierwszych minut.

Ten weekend do udanych mogą zaliczyć też gracze wypożyczeni z Romy do klubów Serie A. Największe powody do zadowolenia może mieć Julio Sergio. Jego Lecce z Brazylijczykiem w składzie wygrało na wyjeździe 2-0 z Bologną. 28 minut na boisku spędził też jak na razie rezerwowy w drużynie Giallorossich - Bertolacci. Taki sam wymiar czasu występował na murawie Brighi w wygranym 1-0 meczu Atalanty z Bologną.