Serwis ASRoma.pl wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia zawarte w Regulaminie ZROZUMIAŁEM I AKCEPTUJĘ
Aktualnie na stronie przebywa 288 gości oraz 5 użytkowników!
Zarejestruj
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -
zapamiętaj logowanie
- przypomnij hasło -

Dziennikarze oceniają Romę. A kibice?

oceny

 

Czas pierwszych podsumowań. W czasie przerwy w ligowych rozgrywkach rzymscy dziennikarze postanowili ocenić pierwsze miesiące Romy pod wodzą Luisa Enrique. Oto oceny wystawione Giallorossim przez najbardziej znanych piłkarskich ekspertów z Wiecznego Miasta.


Choć wszyscy hasłem, które przyświeca budowie nowej Romy, są cierpliwość i czas, który należy pozostawić piłkarzom i trenerowi na spokojną pracę, po kilku miesiącach można się już pokusić o pierwsze, ostrożne na razie oceny. Wyrazili je włoscy dziennikarze, a my zachęcamy także was do udziału w tej zabawie, przypominając, że takie oceny traktować można ciągle z przymrużeniem oka.

Eksperci przyznawali oceny w skali od 1 do 10 w sześciu kategoriach, odpowiadając jednocześnie na pytania dodatkowe:

1. Ocena dla Luisa Enrique

Jak ocenisz pracę trenera przez dwa miesiące (12 oficjalnych spotkań, 4 wygrane, 3 remisy i 5 porażek) pod kątem uzyskanych wyników, podjętych decyzji oraz wykonanej pracy?

2. Ocena dla Waltera Sabatiniego

Czy kampania zakupowa Romy pozwoli jej walczyć o miejsce w Lidze Mistrzów?

3. Ocena dla graczy.

Kto jest najlepszym i najgorszym zawodnikiem Romy?

4. Ocena dla prezesa.

Thomas DiBenedetto był kluczowy elementem i powiedział, jakie są jego ambicje. Projekt zapowiedziany przez amerykańskiego biznesmena wydaje Ci się przekonujący i wspierany przez konkretne działania?

5.Ocena dla “rewolucji kulturowej”.

Roma stara się radykalnie odmienić komunikację i sposób sprzedaży biletów. Czy nowe kierownictwo jest w stanie wygrać tę bitwę?

6. Ocena dla kadry

Jaka formacja jest najbardziej przekonująca, a jaką trzeba wzmocnić w styczniu?

 

Jeśli macie ochotę zabawić się z nami, to wasze oceny możecie podać w komentarzach. My tymczasem przytaczamy opinie rzymskich fachowców.

 

 

 

1. Ocena dla Luisa Enrique

Jak ocenisz pracę trenera przez dwa miesiące (12 oficjalnych spotkań, 4 wygrane, 3 remisy i 5 porażek) pod kątem uzyskanych wyników, podjętych decyzji oraz wykonanej pracy?

Średnia ocena: 6,125


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera): 7

Ma wiele pomysłów, charyzmę i charakter, jak pokazują podjęte przez niego decyzje. Poza tym od samego początku zgrupowania aż do ostatecznego objęcia sterów klubu przez nowe władze funkcjonował jak jedyny piorunochron drużyny.

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 5,5

To nowy i młody trener, ale dobrze rokuje na przyszłość.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 6,5

Niezły początek.

Ugo Trani (Il Messaggero): 6

Konsekwentny.

Alessandro Austini (Il Tempo): 6

Ponieważ ma ciekawy pomysł, którego nigdy nie porzucił, ale nie udało mu się jeszcze zaangażować całej drużyny.

Stefano Carina (Tuttosport): 5

Roma odpadała z Ligi Europejskiej i przegrała derby. Po 4 miesiącach nadal nie znalazł odpowiedniego ustawienia drużyny.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 6,5

Wiele pracy, wiele zmian mentalności, różne błędy wynikające z odrobiny szkodliwej postawy macho i niezbyt dobrej znajomości piłkarzy i środowiska. Ale plusy przeważają nad minusami.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 5,5

Zgadzam się z nim, kiedy mówi, że potrzeba czasu. Ale do tej pory na bilansie ciążą bardziej jego decydujące błędy oraz odpadnięcie z LE.

Fabio Maccheroni (Leggo): 5,5

Ma w swoich rękach potencjalnie bardzo mocną drużynę, ale robi za dużo zmian i czasem podejmuje zupełnie niezrozumiałe decyzje, jak ta głośna zmiana Tottiego na Okakę, albo upieranie się na Cassettiego na środku obrony. Nie przekonuje mnie poza tym, kiedy gra z trzema napastnikami bez typowego pośrednika między pomocą i atakiem.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): 6,5

Wyciągam średnią z 8 za jego pomysły i wizję gry Romy i 5 za osiągnięte wyniki, bo przecież na koniec to one się jednak liczą.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 7

Zespół trzeba było zbudować od nowa i to właśnie zrobił, choć nie uniknął błędów.

Carmine Fotia (Il Romanista): 8

Realizuje swój projekt, a jeśli popełnia błędy, to je naprawia.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 5.5

Nie tyle za negatywne wyniki, jako że spodziewałam się kulejącego początku, ale za kwestie taktyczne. Spodziewałam się czegoś lepszego, nie tyle w obronie, ile w konstrukcji gry.

 


2. Ocena dla Waltera Sabatiniego

Czy kampania zakupowa Romy pozwoli jej walczyć o miejsce w Lidze Mistrzów?

Średnia ocena: 7,45


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera): 7,5

Dobra ocena za zakupy, ponieważ postawił na młodych perspektywicznych graczy oraz piłkarzy renomowanych jak Pjanic i Lamela. Ale nie domknął sytuacji niektórych piłkarzy i nie zmniejszył góry zarobkowej.

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 6,5

Gdyby kupił trochę mniej graczy, ale za to w sposób bardziej przemyślany i stawiając na piłkarzy już gotowych do gry, to zespół byłby bardziej konkurencyjny.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 6,5

Tak, ta druzyna może wywalczyć miejsce w LM.

Ugo Trani (Il Messaggero): 6,5

Bardzo dobre zakupy, niewystarczająca sprzedaż.

Alessandro Austini (Il Tempo): 8

Kupił wielu graczy. W tym gronie wielu ciekawych. Do tej pory nie można żadnego z tych zakupów uznać za błąd. Na chwilę obecną powiedziałbym, że kampania zakupowa nie pozwoli na walkę o LM, ale nie takie były cele pierwszego mercato.

Stefano Carina (Tuttosport): 6,5

Tak, zespół może walczyć o LM. Świetna kampania zakupowa, ale nie wiem ilu, zwłaszcza ze starej gwardii, psuje do stylu gry trenera.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 7

Mercato za 70 milionów, jak wynika z bilansu przedstawionego na zgromadzeniu zarządu, na pewno, choć w dalszej perspektywie, pozwoli na walkę o LM. Logiczne jednak, że trzeba też ocenić kwestię sprzedaży graczy, a fakt, że pozostawiono tak szeroką kadrę, nie pomaga ani kasie klubowej, ani pracy Luisa Enrique.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 6,5

Dałbym wyższą ocenę za przeprowadzoną kampanię zakupową, ale została zbyt szeroka kadra, w tym kilku graczy niezadowolonych, a dyrektor sportowy musi umieć także sprzedawać. Poza tym w kadrze brakuje bocnych obrońców.

Fabio Maccheroni (Leggo): 10

Potencjalnie to jest super mocna drużyna. Choć nie sądzę, żeby w tym roku Roma walczyło o scudetto i trudno jej będzie wywalczyć LM. Jeśli Luis Enrique da sobie spokój z eksperymentami i postawi na kilku graczy, to może uzyskać trochę więcej korzystnych wyników, ale stracono już zbyt wiele czasu.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): 9

Jego kampania zakupowa była prawie idealna pod każdym względem.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 7

Ósemka za młode talenty, które kupił, niedostateczny za to, że nie udało mu się uwolnić od graczy nadmiarowych.

Carmine Fotia (Il Romanista): 9

Zwłaszcza z zakup Lameli. Zrobił wiele dobrych zakupów, ale Lamela to był prawdziwy hit.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 7

Nie było łatwo. Budżet wcale nie był ogromny, ale potrafił zagrać bardzo sprytnie, czego przykładem Gago. Kupił 11 graczy, idealnie dopasował wielu sprowadzonych do kadry, ale nie potrafił sprzedać niektórych zawodników w nadmiarze.

 


3. Ocena dla graczy.

Kto jest najlepszym i najgorszym zawodnikiem Romy?

Średnia ocena: 6,33


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera): 6,5

Najlepsi Osvaldo i Pjanic. Pierwszy strzelał gole, nawet jeśli nie zawsze grał świetnie. Drugi jest naprawdę mocny i jest najlepszym zakupem tego roku. Najgorszy Cassetti, którego cyklc w Romie dobiega końca.

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 6

Najlepsi: De Rossi wśród “starych” i Gago wśród “nowych”. Rozczarował mnie Stekelenburg.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 6

Pjanic najlepszy, Cassetti najgorszy, ale tylko dlatego, że gra na nie swojej pozycji.

Ugo Trani (Il Messaggero): 6

Osvaldo najlepszy, Juan najgorszy.

Alessandro Austini (Il Tempo): 5,5

Pjanic najlepszy, Borriello najgorszy.

Stefano Carina (Tuttosport): 5,5

Pjanic najlepszy, zwłaszcza jeśli gra między atakiem a pomocą. Kjaer rozczarował mnie najbardziej. Liczyłem na niego.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 6,5

De Rossi najlepszy a Cassetti najgorszy. Ale ten ostatni grał prawie zawsze na pozycji, do której nie jest przyzwyczajony i do której nie pasuje.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 5,5

Odpowiedzialność dzielą z trenerem. Najlepszy, za równą grę, jest Pjanic. Kiedy go nie ma, tę nieobecność da się odczuć. Najgorszy musi być oczywiście gracz obrony. Stawiam na Jose Angela: świetny skrzydłowy i beznadziejny obrońca. Szkoda, że gra na niewłaściwej pozycji.

Fabio Maccheroni (Leggo): 7

To oczywiście średnia. Najlepszy ze wszystkich chyba Gago oraz lamela, choć grał niewiele. Spodziewałem się więcej po Bojanie, ale i on ma wielki potencjał.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): 6,5

Przykładają się do nowej wizji i są głównymi autorami uzyskanych wyników. Najlepszy pozostaje Totti, choć nie strzela goli. Kiedy go zabrakło, nie udało się uzyskać zadowalających wyników. Tuż za nim Pjanic, prawdziwa niespodzianka. Najgorsi do tej pory Jose Angel i Cassetti.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 7

Jesli chodzi o grę, to najlepszy był De Rossi, a spośród nowych Pjanic może nie był najlepszy, ale może stać się decydującym graczem. Najgorszy Juan, symbol starej Romy.

Carmine Fotia (Il Romanista): 6,5

De Rossi najlepszy, Cassetti najgorszy.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 8

Za zaangażowanie. Oddali się całkiem do dyspozycji drużyny, rezygnując z siebie i dając się kształtować Luisowi Enrique. A to nie zawsze jest oczywiste w drużynie. Najlepszy Pjanic – nie spodziewałam się, że tak szybko się zaaklimatyzuje. Najgorszy Kjaer, który musi dopiero pokazać swoją wartość.

 


4. Ocena dla prezesa.

Thomas DiBenedetto był kluczowy elementem i powiedział, jakie są jego ambicje. Projekt zapowiedziany przez amerykańskiego biznesmena wydaje Ci się przekonujący i wspierany przez konkretne działania?

Średnia ocena: 7,10


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera): 8

Jego największą zasługą jest to, że wybrał właściwych ludzi to sportowego zarządzania, podczas gdy w kwestiach politycznych stoczył już więcej bitew niż  poprzedni zarząd przez tak wiele lat (jak np. w sprawie stadionu i praw telewizyjnych).

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 6

DiBenedetto jest jak prezydent, Baldini jest premierem.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 6,5

Jest w połowie drogi, którą chce przejść i wydaje się, że nawet wyprzedza opracowany harmonogram.

Ugo Trani (Il Messaggero): 6

Dotrzymał obietnicy zbudowania zarządu na najwyższym poziomie dla dobra Romy.

Alessandro Austini (Il Tempo): 7

Projekt jest bardzo przekonujący. Widzę coś nowego, ale jest jeszcze wiele pracy.

Stefano Carina (Tuttosport): 6,5/7

To nietypowy prezes, który wiele obowiązków oddelegowuje. Trudno go ocenić, ale do tej pory dotrzymywał obietnic.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 8

Projekt jest przekonujący i widać pierwsze konkretne ruchy. Ale DiBenedetto wydaje się bardziej człowiekiem od wizerunku niż rzeczywistym prezesem, nieco ściśnięty między mocnym wspólnikiem Pallotttą i punktem odniesienia operacyjnym Baldinim.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 6,5

Już zrobiono ciekawe rzeczy, choć na razie to drobiazgi. Mówię o komunikacji, nowej multimedialności i nowych sposobach sprzedaży biletów. Wydaje mi się jednak, że maszyna AS Roma musi jeszcze się dotrzeć, żeby dobrze funkcjonować. Poza tym nie rozwiązano kwestii góry zarobkowej. Wyniki na razie są zbyt ujemne w kontekście fair play finansowego.

Fabio Maccheroni (Leggo): 10

Jest tylko prezesem i zostawił kierowanie klubem ludziom, którzy znają się na piłce. Zrobił to, co powinien zrobić prezes, ograniczając się do dostarczania pieniędzy. To było niesamowite i w pełni profesjonalne. Zobaczymy teraz, jakie będą wyniki.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 6

7 za nowości w zakresie komunikacji, 5 za szczęście na stadionie. Kiedy pojawiał się na trybunie, Roma wygrała tylko z Parmą. To za mało z punktu widzenia przesądnych.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): bez oceny

Nie miał czasu, żeby coś zrobić. Ocena dla projektu i planu to 7,5.

Carmine Fotia (Il Romanista): 8+

Za wszystko to, co konkretnie robi.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 6,5

Miał mało czasu, został prezesem w połowie sierpnia. Jego zasługą jest wybór kierownicrwa na wysokim poziomie, ale na razie czekam na skok jakościowy.

 


5. Ocena dla “rewolucji kulturowej”.

Roma stara się radykalnie odmienić komunikację i sposób sprzedaży biletów. Czy nowe kierownictwo jest w stanie wygrać tę bitwę?

Średnia ocena: 7,04


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera):7,5

Prawdziwa rewolucja kulturowa polegała na tym, że przekonano ludzi, że potrzebna jest cierpliwość. Prawdziwa rewolucja dotknęła kibiców.

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 6

To raczkująca rewolucja. Ale nie podoba mi się podwyżka biletów na Roma-Milan.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 7

Dla kierownictwa to będzie trudne…

Ugo Trani (Il Messaggero): 6

Brakuje jeszcze jednolitej strategii komunikacyjnej.

Alessandro Austini (Il Tempo): 6

Na zachętę, ponieważ coś rzeczywiście zrobiono, ale niewiele i mniej niż się spodziewałem.

Stefano Carina (Tuttosport): 7

Podobały mi się wszystkie inicjatywy, które miały zbliżyć kibiców do drużyny. Może jednak określenie “rewolucja kulturowa” okaże się bumerangiem. Potrzeba konkretów.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 6,5

Znaczące sygnały w zakresie sprzedaży biletów oraz komunikacji. Znaczące sygnały związane ze stawianiem na młodzież i poszukiwaniem nowego stylu gry. Na wyższym poziomie (etyka mercato, walka ze wszelkimi formami przemocy – także komunikacyjnej, odbudowa systemu władzy we włoskiej piłce) nic nowego. Kierownictwo jest w stanie wygrać swoje bitwy (i to posłużyłoby wszystkim klubom Serie A), ale trzeba sprawdzić, czy mają ochotę je stoczyć.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 7

Ta ocena to dowód zaufania związanego z obecnością w drużynie takich ludzi jak James Pallotta oraz jej managerowie, o których wszyscy mówią dobrze. Kto widział ich pracę w Trigorii, przekonuje, że to oni są fenomenami nowej Romy.

Fabio Maccheroni (Leggo): 8

Próbują robić coś nowego i to zasługuje na oklaski. Wyniki przychodzą powoli, ponieważ nasz kraj działa powoli i mamy też inne problemy. Próba ułatwienia dostępu na stadion jest fundamentalna dla nowoczesnego klubu.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): 7

Określenie “rewolucja” mi się nie podoba. Roma nie robi nic rewolucyjnego. To rewolucja tylko, jeśli jako punkt odniesienia potraktujemy przeszłość. Mam nadzieję, że kierownictwo zrealizuje wyznaczone cele, choć nie będzie to łatwe. To problem wynikający w włoskiego prawa, ale Roma jest chyba na dobrej drodze.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 7,5

Trzeba było zacząć od zera. Coś już zostało zrobione.

Carmine Fotia (Il Romanista): 10

Wyrażenie “rewolucja kulturowa” to miód dla naszych serc i cała polityka nowego klubu, także w stosunku do kibiców. Zasługuje na dziesiątkę.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 6,5

Pozytywne rzeczy w zakresie komunikacji. Kibice i dziennikarze bardziej uczestniczą w życiu klubu. Ale może jest za dużo osób w biurze prasowym, brakuje jednego punktu odniesienia.

 


6. Ocena dla kadry

Jaka formacja jest najbardziej przekonująca, a jaką trzeba wzmocnić w styczniu?

Średnia ocena: 7,33


Gianluca Piacentini (Il Corriere della Sera): 7,5

Od pomocy w górę Roma jest jedną z najmocniejszych drużyn w lidze. W obronie trzeba kupić dwóch bocznych i to już w styczniu, dwóch graczy wyjściowego składu, którzy uzupełnią kadrę z Rosim i Josè Angelem.

Roberto Maida (Il Corriere dello Sport): 7

Kadra jest bardzo konkurencyjna. Osvaldo to świetny zakup. Najbardziej przekonuje pomoc, wzmocnić trzeba obronę. Potrzebni są dwaj boczni oraz jeden środkowy w stylu Thiago Silvy.

Alberto Ghiacci (Il Corriere dello Sport): 7

Pomoc przekonuje najbardziej. W styczniu trzeba kupić dwóch bocznych obrońców

Ugo Trani (Il Messaggero): 6,5

Najbardziej przekonuje atak. W styczniu trzeba by sprzedać 5-6 graczy. Potrzebne są też dwa zakupy: przynajmniej jeden prawy obrońca i jeśli możliwe także lewy. Do tego przyda się dodatkowy gracz do pomocy. Ja przywróciłbym Vivianiego do pierwszej drużyny.

Alessandro Austini (Il Tempo): 7,5

Najbardziej przekonuje atak. Wzmocnić trzeba obronę.

Stefano Carina (Tuttosport): 8

Atak przekonał mnie najbardziej. W styczniu sprowadziłbym lewego obrońcę, ponieważ Josè Angel nie jest jeszce gotowy. Ale kupiłby także dobrego pomocnika, kogoś w stylu Emersona, żeby skonkretyzować pomoc, które jest zbyt “marzycielska”.

Massimo Cecchini (La Gazzetta dello Sport): 7,5

Nie ma idealnej formacji. W obronie brak bocznych, w pomocy silnych fizycznie graczy na środku, a w ataku graczy bocznych. Ale to, co mamy, jest naprawdę niezłe. Naprawdę.

Alessandro Catapano (La Gazzetta dello Sport): 7

To bardzo konkurencyjna kadra z kilkoma brakami, ale też zbyt wielką obfitością. Najbardziej do tej pory przekonuje mnie atak. Tak krzywdzony przez krytykę Osvaldo strzelił 5 bramek, Bojan, choć często wychodził z ławki, zdobył ich 3, a Totti wykonał świetną robotę, zanim dostał kontuzji. Potem eksplozja Lameli. Najmniej przekonuje obrona z w/w powodów oraz dlatego, że Juan nie wytrzymuje fizycznie gry Luisa Enrique.

Fabio Maccheroni (Leggo): 8

Najlepsza formacja to pomoc. Wzmocniłbym obronę, zarówno środek, jak i boki. Kjaer potrzebuje gry, a Heinze nie może być przyszłością drużyny, choć to świetny gracz.

Chiara Zucchelli (Il Romanista): 8,5

Najbardziej przekonuje atak, najmniej obrona.

Luca Valdiserri (Il Corriere della Sera): 7

Może osiągnąć wiele. Wsystkie formacje można poprawić, ale od stycznia trzeba koniecznie sprzedać kilku graczy, żeby przywrócić równowagę. Wielu zbędnych graczy zarabia naprawdę dużo.

Carmine Fotia (Il Romanista): 7,5

Do poprawienia formacja bocznych defensorów.

Francesca Ferrazza (La Repubblica): 6,5

Trzeba wzmocnić obronę, nie tylko boki, ale i środek. Nikt nie pasuje do stylu gry Luisa Enrique. Do przyszłego sezonu konieczna jest rewolucja w defensywie.

 

 

Karma: +0
14.11.2011; 15:25 źródło: romanews.eu dodał: kaisa
czytaj więcej o: Główne newsy Aktualności

Komentarze (5)

Profil PW
Mastery Dodano: 7 lat temu | Karma: 0
1. Ocena dla Luisa Enrique: 5
. Szczerze to mnie rozczarował, niby skład ma sie zgrywać..a on i tak zmienia prawie cały skład co mecz.

2. Ocena dla Waltera Sabatiniego: 7

Wiecej jest trafionych zakupów niz tych chybionych i to cieszy. Wykupił za niewielka cene Pjanica, co też jest dobrym osiągnięciem. Po zakończeniu okienka nadal pracuje i ciagle szuka nowych piłkarzy...oczywiscie powinien tez w styczniu koniecznie wzmocnić obrone.


3. Ocena dla graczy: 7
Najlepszy dla mnie jest Gago, a najgorszy Angel.

4. Ocena dla prezesa: 7
zainwestował w druzyne, i ma ciekawy pomysł, ale nie jestem przekonany, czy trener podoła temu zadaniu.

5.Ocena dla “rewolucji kulturowej”: 6

Jest nieźle, Roma sie zmienia, i mysle, że za kilka lat bedzie juz bardziej medialna niż kiedykolwiek.

6. Ocena dla kadry:7
Najbardziej mnie przekonuje pomoc, a smuci obrona, która gra fatalnie, a napad powiedzmy sobie szczerze tez nie zachwyca.
Profil PW
Omen Dodano: 7 lat temu | Karma: 0
Jak zabawa to zabawa :)

1. Ocena dla Luisa Enrique - 5/10
Póki co bez rewelacji. Na plus z pewnością odwaga we wprowadzaniu nowych graczy i brak strachu przed eksperymentowaniem. Jako minus - przesadne eksperymentowanie, brak stałości w wyborze podstawowych graczy, brak pomysłu na konstruowanie ataków, brak koncepcji gry w obronie, i póki co najważniejsze - brak wyników (odpadnięcie z pucharów, przeciętna postawa w Serie A).

2. Ocena dla Waltera Sabatiniego - 8/10
Za ściągnięcie wielu fantastycznych młodych zawodników należy mu się wielki szacunek. Pamiętam jak kiedyś narzekaliśmy że Prade nie potrafi ściągnąć nikogo młodego, Sabatini w jedno mercato zrobił pod tym względem więcej dobrego niż jego poprzednik przez lata. Jako minus - fakt faktem że kadra jest za szeroka. Musimy pozbyć się zbędnego balastu w postaci 4-5 graczy.

3. Ocena dla graczy - 7/10
Najlepsi na tę chwilę są Pjanic i Osvaldo. Liczby nie kłamią - ten pierwszy najwięcej asyst, ten drugi najwięcej bramek. Ja wyróżniłbym jeszcze Lamelę, Gago oraz DDR. Najgorsi - niestety Cassetti w roli ŚO oraz Angel jako LO. Kiepsko też w wielu meczach radził sobie Bojan.

4. Ocena dla prezesa - 7/10
Cóż, nie można wypowiadać się niepochlebnie o kimś, kto uratował nasz klub. Nagle pojawiła się szansa na nowy stadion, mamy pieniądze na transfery, odważnych i kompetentnych ludzi na stołkach. Jest dobrze. Minus dla Baldiniego, za słowa skierowane w kierunku Francesco.

5.Ocena dla “rewolucji kulturowej” - 8/10
Roma stała się bardziej medialna, stawia na młodych zdolnych, nie boi się grać innej piłki, nie ucieka przed ważnymi decyzjami. Ja jestem na tak, ale zamiast słowa "rewolucja" użyłbym chyba bardziej słowa "normalizacja".

6. Ocena dla kadry - 7/10
Jest młoda, ambitna, tylko za szeroka. Jeśli ją ograniczymy i wzmocnimy newralgiczne pozycje - będzie super!
Profil PW
completny Dodano: 7 lat temu | Karma: 0
Uwaga! Wiem że trochę w tym momencie spamuję, ale drodzy Administratorzy Romaniści - proszę nie usuwajcie tych postów!
UWAGA! 25 LISTOPADA ROMA GRA MECZ Z UDINE. JEST ORGANIZOWANY WYJAZD NA TEN MECZ Z TRZEBINI KOŁO CHORZOWA NA GÓRNYM ŚLĄSKU! WYJAZD Z 24(CZWARTEK) na 25(PIĄTEK) O PÓŁNOCY. JEDZIE 18 OSÓB + 2 KIEROWCÓW. ROMANIŚCI Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW POLSKI. KOSZT TRANSPORTU TO 230 ZŁ ! + BILET 15 EURO ! ! ! NA MIEJSCU JEST AUTOBUS O 14 W PIĄTEK, POTEM CZAS WOLNY I NA MECZ, A PO MECZU O PÓŁNOCY POWRÓT DO POLSKI. JA NIESTETY W OSTATNIEJ CHWILI ODPADŁEM I SZUKAM KOGOŚ NA MOJE MIEJSCE! JEŚLI MA KTOŚ Z WAS OCHOTĘ TO ŚMIAŁO PISZCIE TUTAJ ALBO NA GG - 25799155 ! więcej na stronie http://lupipolacchi.fora.pl/ po rejestracji ! Bardzo proszę o pomoc :) Wyjazd organizuje fanclub AS ROMY! Pełen profesjonalizm!
Profil PW
As11 Dodano: 7 lat temu | Karma: 0
Ocena dla LuE ode mnie to 4. Transfery których on pożądał (J.Angel, Bojan, Osvaldo) tylko ten ostatni z nich się sprawdził. Do tego te jeszcze głupie filozofie... Niedługo Steka postawi na atak a Pjanicia na bramkę.

Ocena dla Sabatiniego to 9 świetny koleś w jedno mercato zdążył pogadać z każdym na temat transferu zniżyć cenę za każdego piłkarza do najniższej jakiej można i w ogóle wykonał kawał dobrej roboty.

Ocena dla graczy 7 Najlepsi jak narazie Lamela, Gago, Pjanic, Osvaldo ale z nich najbardziej zabłysnął Pjanić. U Osvaldo spodobała mi się jego bramkostrzelność i ten napis "Vi ho purgato anch'io" tego ci nigdy nie zapomnimy Pablo ! Forza Pablo !

Ocena dla prezesa 8
Wyciągnął nasz klub z bagna i wyłożył na nasz klub sporo kasy. Brawa dla niego za to.

Ocena dla “rewolucji kulturowej” 6
Nie jest źle.

Ocena dla kadry 7

Najlepszy(a) narazie pomoc-atak bo tu mamy dużo do wyboru zawodników. Gorzej z obroną-bramkarzem. Po Steku spodziewałem się więcej to samo po Angelu. Brakuje nam prawego lewego i takiego z 25letniego ŚO który ma trochę doświadczenia ale może jeszcze trochę pograć i dobrze się rusza.
Profil PW
Totnik Dodano: 7 lat temu | Karma: 0
1. Ocena dla Luisa Enrique: 3

Niczym, absolutnie niczym jak narazie sie nie wykazal, chyba ze zlymi wynikami.

2. Ocena dla Waltera Sabatiniego: 5

Transfery niby dobre.. ale nie graja. Narazie dobrej oceny wystawic nie mozna.

3. Ocena dla graczy: 4

Oprocz paru przebyslkow fatalna gra, brak stylu.. NIC.

4. Ocena dla prezesa: 5

Poroniony pomysl z "Barcelonska ROma" ale On sie pewnie na soccer nie zna i slucha slepo Sabatiniego i Baldiniego, ciezko tez oceniac jego dzialanosc bo niewiele o niej wiemy.

5.Ocena dla “rewolucji kulturowej”: 2

Jak pisalem, "Barcelonska ROma" to w Seria A strzal w stope...

6. Ocena dla kadry: 5

Wyglada to tylko na papierze, tylko...
Kartka z kalendarza
Shoutbox
 • Ucho; 35 minut temu

  @Wuju pozdro że Szczecina;)swoją droga, jeszcze raz dzięki za info, przed moim wyjazdem do Rzymu;)
  Ale nie zazdroszczę Ci komunikacji miejskiej w Rzymie;)
  Wolę nasz ZDiTM...

 • Wuju; 8 godzin temu

  Ciekawa teoria, taka niezbyt madra :)

 • Valtaire; 9 godzin temu

  Jeśli atalanta miałaby oddać miejsce w lidze mistrzów to milanowi a nie romie, wiec ostrożnie.

 • Wuju; 9 godzin temu

  Co do miejscowosci to Romao nie jest ze Szczecina :) Ja oczywiście z Grodu Gryfa, ale aktualnie mieszkam 6 lat w Rzymie.

 • marbas; 9 godzin temu

  Ale ten Real słaby. Napisałbym, że PSG mocne ale oni wcześniej czy później sfrajerzą jakiś, najpewniej, wyjazdowy mecz.

 • Omen; 9 godzin temu

  Cóż... warto zdać sobie sprawę że byliśmy od tej słabej Atalanty jeszcze słabsi :)

 • Gregu; 9 godzin temu

  Ta liga mistrzów po prostu im się należy!

 • mold; 10 godzin temu

  Atalanta zasłużyła na grę w LM i ma jeszcze 5 spotkań. Trochę szacunku

 • Dafka94; 10 godzin temu

  Zazwyczaj w LM to Dinamo dostaje tak w pałę ;p

 • pcheła; 10 godzin temu

  Podkarpacie wariacie - Rzeszów i okolice :)

 • volt17; 10 godzin temu

  Ja trochę Katowice, a trochę Pszczyna :D

 • BigStars; 10 godzin temu

  Atalanta oddawaj miejsce Romie w Lidze Mistrzów .

 • Adamus; 10 godzin temu

  Atalanta to pomyłka w LM

 • Dzulian; 10 godzin temu

  Real to chociaż gra z PSG, a taka Atalanta to zdominowana jakby grali conajmniej na Camp Nou czy Etihad :)

 • abruzzi; 11 godzin temu

  Real gra w środku pola jak nasi z Genoą :)

Tabela / Strzelcy - Serie A
Klub M P
1. FC Internazionale 3 9
2. Bologna FC 1909 3 7
3. Juventus FC 3 7
4. SSC Napoli 3 6
5. Atalanta BC 3 6
8. AS Roma 3 5
Zobacz pełną tabelę
Wyniki Serie A
3 kolejka - 14-16.09.2019
 • Fiorentina
  0 : 0
  Juventus
 • Napoli
  2 : 0
  Sampdoria
 • Inter
  1 : 0
  Udinese
 • Genoa
  1 : 2
  Atalanta
 • Brescia
  3 : 4
  Bologna
 • Parma
  1 : 3
  Cagliari
 • Spal
  2 : 1
  Lazio
 • Verona
  0 : 1
  Milan
 • Torino
  1 : 2
  Lecce
Ankieta

Obecnie żadna sonda nie jest aktywna

Ranking graczy / typera
Poz. Użytkownik Pkt
1 grubyswa 2700
2 Mario xDD 1825
3 fl4shu 1625
4 Intexo 1300
5 WolvesAS 1138
Statystyki strony