Giannini: De Rossi? Poza Tottim nikt nie jest niezbywalny

"Jeśli napłynie kolejna oferta, zostanie oceniona", te słowa Franco Baldiniego odnoszące się do Daniele De Rossiego wywołały w mediach mała burzę. Portal tuttomercatoweb.com skontaktował się w tej sprawie z Giuseppe Gianninim.

 

Giannini, słowa Baldiniego otworzyły ponownie plotki wokół przyszłości De Rossiego. Jak odczytujesz słowa dyrektora generalnego Giallorossich?

- Nie widzę w nich niczego negatywnego. Wyłączając Tottiego, praktycznie wszyscy pozostali gracze mogą zostać wystawieni na sprzedaż. Mówię to szczególnie w świetle momentu socjalnego przez który przechodzi kraj, choć jako kibic jasne, że chciałbym zatrzymać najlepszych graczy. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę sprzedaże Ibrahimovica i Thiago Silvy z tego lata, jest jasnym, że również De Rossi może odejść


Nic więc dziwnego, że niektóre słowa zostały wypowiedziane po małych sporach między graczem a Zemanem?

- Myślę, że jest uzasadnionym, że dany klub wypowiada pewne rzeczy o swoim podwładnym. Ponadto jestem pewien, że jest to powszechne pragnienie nie tylko ze strony Baldiniego, ale wszystkich akcjonariuszy. Klub robi dobrze rozważając dokładnie wszystkie hipotezy. Dalej to ci sami dyrektorzy wraz z graczem oraz trenerem decydują co robić.

 

Napisane przez: abruzzi dnia 05.11.2012; 20:03