Krajobraz po kolejnej porażce

Dobici fizycznie, zabici mentalnie; zespół Giallorossich nie znalazł sposobu także na przeciętną Sampdorię, przegrywając 0-2 w Genui. W ostatnim kwadransie gry to rywal był bliższy podwyższenia na 3-0, aniżeli Roma zdobycia gola kontaktowego.

Najlepszą okazję zmarnował w 72 minucie Dzeko, który nie wykorzystał rzutu karnego. Bośniak nie trafił tym samym 50% jedenastek, które uderzał w Serie A. Na sześć prób wykorzystał trzy i były to pierwsze trzy jego uderzenia. Tym samym ma aktualnie serię trzech niewykorzystanych rzutów karnych. Ze statystyk wynika też, że pierwszy gol zdobyty dziś przez Sampdorię okazał się setną bramką straconą przez Romę za kadencji Fonseci. Sporo z tych bramek, szczególnie w tym sezonie, tracili Giallorossi w wyniku braku koncentracji, co przydarzyło się właśnie przy golu na 1-0, gdy Fuzato podał pod nogi rywala.

W związku z wieloma absencjami w 83 minucie spotkania w Serie A zadebiutował pomocnik Primavery, Ebrima Darboe, który zastąpił Villara. Hiszpan opuścił boisko z powodu dyskomfortu przywodziciela lewego uda. Wcześniej, w 64 minucie, uraz biodra wykluczył z gry Kumbullę. Do listy niedysponowanych w najbliższym meczu ligowym, z Crotone, dołączył dziś Mancini, który będzie zawieszony w wyniku kumulacji żółtych kartek.

Tymczasem jutro zespół będzie miał wolne. Do treningów wróci we wtorek rano.

Napisane przez: abruzzi dnia 03.05.2021; 01:09