Il Tempo: Od Zaniolo po Vlahovica, plany Tiago Pinto

(Il Tempo - A.Austini) Roma "zrównoważona", z mniejszą liczbą graczy, mieszanka młodych i doświadczonych z ambcjami otoczenia pod kontrolą. Bowiem scudetto nie może być celem nawet w przyszłym sezonie. Friedkin powierzył Tiago Pinto niełatwą misję, na rynku, gdzie wszyscy chcą sprzedać, a niewielu chce kupować. Jednak dyrektor generalny Romy zanurzył się w tym ciałem i duszą.

Portugalczyk chciałby zbudować kadrę 17-18 potencjalnych podstawowych graczy, do których dołączy młodych chłopców. Celem oceny są kluby, które wygrywają swoje ligi w Europie (bardziej w Holandii i Belgii) i grają w pucharach: 80% minut w meczach dzieli się zawsze co najwyżej na 18 piłkarzy. Dlatego właśnie Tiago Pinto poprosił już agentów różnej maści, aby znaleźli nabywców na długą listę graczy. Zaczynając od tych, którym Roma płaci dużo, a których wykorzystuje bardzo mało. Pastore, Fazio i Santon są pierwsi na liście, z kolei Juanowi Jesusowi, Mirante i Bruno Peresowi kończą się kontrakty: Brazylijczyk pójdzie do Trabzonsporu.

Na sprzedaż, spośród "wielkich" są Dzeko i i Pedro. Bośniak stara się o ostatni duży kontrakt w życiu i klub nie będzie na pewno oponował przed jego odejściem, to samo tyczy się Hiszpana, który nie przekonał do siebie. Martwi, dalej, możliwy powrót do domu graczy z wypożyczeń z dużymi apanażami: Florenzi (PSG), Under (Leicester), Kluivert (Lipsk), Nzonzi (Rennes) i Olsen (Everton). Jeśli Pinto nie uda się gdzieś ich umieścić czy będzie w stanie odrzucić wtedy ewentualne oferty za najlepszych graczy aktualnej kadry?

Mówiąc, że wycena w tym przypadku będzie zależała od Friedkina, w Trigorii jest kilka pewników: Zaniolo i Pellegrini są nie do ruszenia. Celuje się w powrót Nicolo w przyszłym sezonie w roli czołowego gracza, z kolei kapitan jest uznawany - razem z Mancinim - za prototyp gracza, którzy są potrzebni Romie. Trzeba teraz znaleźć z nim niełatwe porozumienie w sprawie odnowienia kontraktu. To samo tyczy się Mkhitaryana, który chce zostać, ale klub przyznał mu niewytłumaczalną klauzulę, która pozwala mu nie zaakceptować automatycznego wydłużenia kontraktu. Podsumowując, trzeba będzie przekonać jego i jego agenta, Raiolę, dobrą ofertą. Spacerkiem nie będą też negocjacje z Veretout, z kolei Ibanez i Karsdorp zostali już zatrzymani nowymi umowami i następnym będzie Villar

A zakupy? Szuka się bramkarza, doświadczonego obrońcy i środkowego napastnika. Pinto podoba się bardzo Vlahovic, który przybyły pieszo do stolicy. Rozmawiał o nim w ostatnich dniach z jego agentem, ale konkurencja jest ogromna (dla przykładu Milan), a Fiorentina nie chce go sprzedać za mniej niż 40 mln. Możliwą alternatywą jest Belotti, któremu wygasa z Toro umowa w 2022 roku.

Rozdział na temat trenera. Sygnały kierują się w jedynym kierunku: Fonseca się żegna. Ogłoszenie tego jest spodziewane najpóźniej po rewanżu z Manchesterem United, a przetasować karty przy stole może ewentualny finał Ligi Europy. Tymczasem Pinto ocenia różnych trenerów, zaczynając od Sarriego: relacje między dyrektorem Romy, a agentem Ramadanim są solidne. Z Allegrim, przed przybyciem Pinto, rozmawiał Friedkin, ale Toskańczyk stawia wszystkich zainteresowanych w kropce. Nie brakuje alternatyw we Włoszech i za granicą.

Tymczasem w Trigorii wzmocniony zostanie scouting i obszar analizy meczowej. Sektorem młodzieżowym dowodzi Morgan De Sanctis i w tej chwili nie jest przewidziane by do strefy sportowej dołączył kolejny menadżer. Pinto poznał się z Tottim, drzwi dla byłego kapitana są otwarte, ale czas na to nie wydaje się być jeszcze dobry.

Napisane przez: abruzzi dnia 17.04.2021; 11:09