Roma - Ajax: Diawara w pomocy, Dzeko w ataku

Po ponownym zasmakowaniu ligowego sukcesu niewielkim, ale decydującym zwycięstwem (1:0) z Bolonią, Roma jest gotowa ponownie założyć europejski strój. Wzmocniona pierwszym meczem 2:1, drużyna Giallorossich będzie gościć Ajax dzis o 21:00 w rewanżu ćwierćfinału Ligi Europy. Dziewięćdziesiąt minut, żeby dostać klucz do nieba. Pomijając nieobecności, Fonseca wykorzysta wszystkie dostępne asy. Po odpoczynku w niedzielę Pau Lopez odzyskał miejsce między słupkami. W obronie Cristante zagra na środku, a Mancini i bohater z Amsterdamu Ibanez będą odpowiednio po prawej i lewej stronie. Nieobecny z powodu dyskwalifikacji w pierwszym meczu, Karsdorp przejdzie na prawe skrzydło. Po zawiedzeniu Peresa i wykluczeniu Spinazzoli z powodu kontuzji - która miała miejsce w pierwszym meczu - lewy pas będzie należał do Calafioriego. W środku pola zobaczymy Veretout i Diawarę. Ważna wiadomość w ofensywie, do składu od pierwszej minuty wraca Mkhitaryan. Ormianin - pojawił się na boisku z Bolonią - połączy siły z Pellegrinim, aby dać wsparcie Dzeko.

A.S. ROMA (3-4-2-1): Pau Lopez; Mancini, Cristante, Ibanez; Karsdorp, Diawara, Veretout, Calafiori; Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko.
Ławka: Mirante, Fuzato, Santon, Villar, Darboe, Ciervo, Morichelli, Pedro, Perez, Mayoral.
Trener: Paulo Fonseca.

AJAX (4-3-3): Stekelenburg; Klaiber, J.Timber, Martinez, Tagliafico; Alvarez, Klaassen, Gravenberch; Antony, Tadic, Neres.
Ławka: Scherpen, Schuurs, Kotarski, Rensch, Idrissi, Kudus, Labyad, Brobbey, Traore.
Trener: Erick ten Hag.

Napisane przez: majkel dnia 15.04.2021; 20:06