Zainspirowany Karadorp oczekuje pojedynku z Ajaxem

Prawy obrońca zespołu AS Roma, Rick Karsdorp nie może się doczekać meczu z Ajaxem. Holender opuścił pierwszy mecz w Amsterdamie z powodu zawieszenia.

Będzie to pierwszy raz, gdy Karsdorp zmierzy się z holenderskim przeciwnikiem w barwach AS Roma. Z myślą o mistrzostwach Europy będzie to ważny mecz dla skrajnego obrońcy, do pokazania się. „Ten mecz mnie inspiruje, myślę, że jest świetny” - mówi Karsdorp na konferencji prasowej przed meczem w Rzymie. „Ajax wywiera presję na piłkę i gra fajnie w piłkę nożną, my też chcemy to robić. Zapowiada się interesująca gra, nie mogę się doczekać.

Jako gracz Feyenoordu, Karsdorp grał sześć razy przeciwko Ajaxowi, jako gracz AS Roma jeszcze nie. „Ajax - Feyenoord to prawdziwe derby, trochę jak AS Roma - Lazio we Włoszech. Teraz, kiedy tu gram, taki pojedynek z Ajaxem wydaje się inny. Myślę, że ten mecz będzie równie dobry jak pierwszy mecz.

Karsdorp w swojej karierze rozegrał trzy mecze w drużynie narodowej, nigdy nie brał udziału w turnieju finałowym. Obecni dziennikarze chcieli wiedzieć, czy uważa, że zasłużył na szansę znalezienia się w składzie reprezentacji Holandii na mistrzostwa Europy. „Nie grałem dużo przez ostatnie trzy lata, ale teraz wracam na swój poziom. Nie jestem jeszcze na swoich stu procentach, ale jestem na dobrej drodze. Ale wybory nie leżą po mojej stronie, po prostu daję z siebie wszystko. Na razie skupiam się na AS Roma, a nie na mistrzostwach Europy ”.

Głosowanie (dziennik Voetbal International):

Czy Frank de Boer powinien powołać Ricka Karsdorpa na mistrzostwa Europy?

76% Tak (1616 głosów)

24% Nie (504 głosów)

Ajax musi strzelić co najmniej dwa gole we Włoszech, aby mieć móc spoglądać na półfinał Ligi Europy. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00.

Autor: kma

Napisane przez: kma dnia 15.04.2021; 15:50