Garść doniesień transferowych

Kończy się powoli kolejny dzień z mercato w tle. Zimowa sesja transferowa rusza na razie bardzo powoli i niewiele jest nowych czy też "pewniejszych" doniesień.

Dziennik Il Romanista donosi dziś, że mocna jest też trzecia opcja z trójki Bernard-El Shaarawy-Otavio. W przypadku tego pierwszego wciąż nie ma negocjacji, choć Roma mogłaby wymienić jego kartę przy równej wartości na Olsena. W przypadku El Shaarawyego czeka się aż ten rozwiąże umowę z Chińczykami bądź ci zgodzą się na darmowe wypożyczenie do końca sezonu. I tak do gry wchodzi opcja trzecia. Według dziennika propozycję z Otavio przywiózł z Portugalii Tiago Pinto i jest ona dobrze widziana w Trigorii. 26-latek od pięciu sezonów występuje regularnie w europejskich pucharach, ma doświadczenie i dodatkowo koszty jego pozyskania są przystępne. Latem wygasa jego umowa z Porto, stąd w styczniu będzie do pozyskania za dużo mniej niż 18-20 mln euro, których żądano za niego latem. Wracając do El Shaarawyego, według Tuttosport wyzwanie Romie rzuca Fiorentina.

Drugą pozycją omawianą najczęściej w plotkach jest prawy obrońca. Il Romanista podaje dziś, że Roma myśli o wymianie Nzonziego na Soppyego. Rennes odpowiedziało Giallorossim, że chce za młodego defensora ponad 10 mln euro. To zbyt przesadzona kwota, ale można zapłacić część kartą byłego gracza Sevilli, który ciąży wciąż w bilansie na 7 mln euro. Przypomnijmy, że Giallorossi chcieli sprowadzić za 7 mln euro Reynoldsa, stąd pieniądze by dopłacić do Nzonziego i pozyskać Soppyego są. Corriere dello Sport trzyma z kolei przy życiu kandydaturę Montiela. Według dziennika Roma zaproponowała za młodego obrońcę, któremu wygasa w czerwcu umowa 7 mln euro i wydaje się, że River Plate żąda o 2 mln więcej. O gracza stara się też Lyon.

Napisane przez: abruzzi dnia 11.01.2021; 19:02