A Pinci swoje ...

Zachwytom nad postawą Romy nie ma końca. Prasa chwali również wielki wkład w sukces trenera Fonseci. Jest jednak dziennik a właściwie dziennikarz, lewicowego "La Repubblica", niejaki Matteo Pinci, który trenera Rzymian, nie tyle nie lubi, co wręcz nie cierpi, nieustannie przedstawiając "dowody" swojej, jedynie słusznej krytyki.

Nieoczekiwanie dzisiaj, po wczorajszym zwycięstwie Romy z Fiorentiną, Matteo Pinci porusza temat bramkarzy Giallorossich dedykując artykuł Antonio Mirante. Bramkarz Giallorossich, oprócz świetnych parad, pokazuje jeszcze jeden ważny element swojego repertuaru: asysty w przełożeniu na bramki. Słuszna uwaga, bo wielu nie docenia wkładu Mirante w sukces zespołu i wielu nie zauważa tego, jak dużo w ofensywie oferuje swojemu zespołowi Antonio.

Ale jest pewien szczegół artykułu, który przykuwa uwagę: zgodnie z tym, co ujawnia dziennik, to Paulo Fonseca przekonał ówczesnego dyrektora sportowego Gianlucę Petrachiego do zakupu kontrowersyjnego Pau Lopeza. „I pomyśleć, że latem 2019 roku, kiedy trener Fonseca rozmawiał o swoim pomyśle na piłkę nożną z ówczesnym dyrektorem sportowym Petrachim, przekonywał go do wydania 23,5 miliona na Pau Lopeza, uważając go za bardzo dobrego bramkarza, świetnego w grze nogami”. Taka łyżka dziegciu też musi się trafić, nawet w momencie, kiedy Fonseca, swoją pracą, zamyka usta wszystkim swoim oponentom.

Napisane przez: CanisLupus dnia 02.11.2020; 13:07