OFICJALNIE: Kumbulla graczem Giallorossich

Roma potwierdziła oficjalnie transfer Marasha Kumbulli. W komunikacie Giallorossi podali, na jakich warunkach trafił do klubu Albańczyk z włoskim paszportem.

Giallorossi wypożyczyli gracza na dwa lata, do 30 czerwca 2022 roku, a w przeciwnym kierunku wypożyczeni zostali Mert Cetin, Matteo Cancellieri i Aboudramane Diaby. Saldo tych operacji wyszło negatywne dla Romy na 2 mln euro. Tyle zatem, krótko mówiąc, dopłacą Giallorossi do wypożyczenia Kumbulli.

Każdy z graczy przeszedł do odpowiednich klubów z przymusem wykupu po zaistnieniu określonych warunków. Jeśli wszyscy piłkarze przejdą definitywnie w jednym i drugim kierunku, Roma zapłaci 13,5 mln euro. W umowie zawarto ponadto klauzulę bonusów za osiągnięcie przez gracza określonych celów sportowych na sumę do maksimum 3,5 mln euro. Piłkarz podpisał kontrakt do 2025 roku.

Suma sumarum zatem można podsumować, że Kumbulla zostanie sprowadzony za 22,5 mln euro (karta Cetina była wyceniona w poprzednim transferze na 7 mln) plus 3,5 mln bonusów i karty dwójki młodych graczy.

Napisane przez: abruzzi dnia 17.09.2020; 18:12