CdS: "Balast" trenuje w Trigorii. Karsdorp w najgorszej formie

(Corriere dello Sport - J.Aliprandi) Roma trenowała w ostatnich dniach w Vinovo, aby przygotować się do wieczornego mecz z Juventusem, Alberto De Rossi z kolei dał chłopakom z Primavery tydzień odpoczynku, w oczekiwaniu na sprawdzenie kiedy wystartują ich rozgrywki ligowe. Jest jednak inna Roma, która "broni" murów Trigorii i składa się z graczy, którzy wrócili z różnych wypożyczeń oraz chłopaków, którzy są zawieszeni między sektorem młodzieżowym i pierwszą drużyną.

Od poniedziałku Rick Karsdorp, Robin Olsen, Keba Coly, Zakaria Sdaigui i Mirko Antonucci trenują na boiskach im. Fulvio Bernardiniego, w oczekiwaniu na znalezienie nowych rozwiązań. Są prowadzeni przez kilku trenerów od przygotowania z Primavery Romy, którzy pracuj z nimi każdego dnia przede wszystkim nad częścią atletyczną. Robin Olsen okazał się, że znajduje się w najlepszej formie z całej grupy, dzięki pracy wykonanej w Cagliari. Tym, który z kolei potrzebuje bardzo dużo pracować, jest Karsdorp: boczny obrońca, który wrócił z wypożyczenia z Feyneoordu, rozwiązał problemy z kolanem (przechodzi wszystkie ćwiczenia bez problemów), ale jest fizycznie bardzo w tyle. Ma problemy z powtórzeniami ćwiczeń, ma skurcze mięśni i mało rytmu w nogach.

W grupie, oprócz piłkarzy, którzy wrócili z wypożyczeń, są też Zakaria Sdaigui i Devid Bouah. Ten ostatni był ostatnio w Mediolanie, aby zmienić agenta i podpisać umowę z Pastorello. Boczny obrońca wciąż czeka na oficjalny komunikat ze strony klubu, dotyczący jego przyszłości. Nie trenuje już z Primaverą, gdyż ma zamiar pójść i grać gdzieś indziej, wciąć nie wiadomo czy opuści Romę definitywnie czy na wypożyczenie. W najbliższych dniach do grupy dołącza też Alessandro Florenzi i Alessio Riccardi. Były kapitał Romy wrócić do Trigorii po wypożyczeniu z Valencii. Porozmawia z Fonsecą, aby sprawdzić czy są szanse na pozostanie w ekipie Giallorossich, ale tymczasem jego agent podjął kontakty z Fiorentiną i Atalantą. Sytuacja Riccardieog jest podoba do Bouaha: odejdzie by zdobywać doświadczenie lub też zostanie umieszczony w jakiejś transakcji transferowej.

Napisane przez: abruzzi dnia 01.08.2020; 14:47