Il Tempo: Fiorentina kolonią Romy

(Il Tempo - F.Biafora) Kawałem Romy przeniósł się i ma się nadal przenosin w najbliższych tygodniach do Florencji. Alberto Aquilani, były pomocnik Giallorossich, został nominowany oficjalnie trenerem Primavery Fiorentiny na przyszły sezon, w którym na dwóch głównych ławkach Violi może zasiąść dwóch byłych graczy Romy.

Klub Comisso jest przekonany, że wykonał wszystkie niezbędne kroki by pozyskać Daniele De Rossieog, po tym jak zdecydował się, niespodziewanie, powierzyć mu zarządzanie pierwszą drużyną. Wszystko to mimo, że DDR nie ma wciąż pozwolenia na trenowanie w Serie A: w pierwszej części 2020 roku superkurs trenerski w ośrodku Coverciano przesunął się na późniejsze terminy z powodu Covid. De Rossi, który ujawnił w jednym z ostatnich wywiadów, że zbudował już swój sztab techniczny, będzie jedynie ostatnim z długiej listy profesjonalistów, którzy pracowali przez lata w Romie i którzy są teraz w Fiorentinie.

Poza Aquilanim - do końca sezonu będzie współpracował z Iachinim, z kolei od 20 lipca poprowadzi pierwszy trening Primavery - we Florencji pracują też dyrektor sportowy Daniele Prade, lekarz Luca Pengue, który również przewinął się przez Trigorię, Elena Turra, była osoba odpowiedzialna za komunikację w Romie, obecnie menadżer drużyny kobiet Violi, a także Daniele Galloppa, który dorastał w sektorze młodzieżowym Trigorii i kilka dni temu został trenerem drużyny Under 16 Fiorentiny. To prawdziwa kolonia Giallorossich, gotowa poszerzyć się dalej wraz z przybyciem De Rossiego.

Napisane przez: abruzzi dnia 18.07.2020; 08:55