Il Messaggero: Napoli oferuje 31 mln

Za odpowiedzią, której udzielił wczoraj Fonseca, pytany o rzadkie korzystanie z Undera 9 ("Nie gra z powodu strategii, kondycji...), kryje się w rzeczywistości mercato (mimo że dziś wieczorem Cengiz rywalizuje o miejsce w składzie, podaje Il Messaggero. Napoli naciska na transfer gracza. 
 
Roma wyszła od żądania 40 mln euro, z ceną przed epidemią i teraz zeszła do 35 mln. To nadal zbyt dużo dla Azzurrich, którzy oferują 25 mln euro plus 6 mln bonusów. To różnica nietrudna do zniwelowania, szczególnie gdy De Laurentiis i Giuntoli mają zgodę piłkarza. Under dał bowiem "ok" dla transferu, który przyniesie mu, wyłączając bonusy, 3 mln euro rocznie. Cengiz figuruje aktualnie w bilansie Romy na sumę 7,8 mln euro. 
 
Tymczasem Manchester United potwierdził pozostanie Smallinga do końca rozgrywek ligowych, nie do końca sierpnia. Obrońca nie otrzymał na razie autoryzacji na pozostanie również na Ligę Europy. Brak zgody (tak jak w przypadku Sancheza w Interze) krąży w przypadku Chrisa wokół wykupu. W tych tygodniach Baldini, razem z agentem piłkarza, starał się obniżyć żądania Czerwonych Diabłów (25 mln euro), oferując odnowienie wypożyczenia za 3 mln euro plus przymus wykupu w czerwcu 2021 roku za 15 mln. Oferta nie została na ten moment zaakceptowana. walka stała się podwójna: by przedłużyć występy Smallinga na sierpień, Roma musi znaleźć porozumienie w sprawie wykupu. 

Napisane przez: abruzzi dnia 02.07.2020; 13:16