Fonseca: Under? Strategia meczowa i kondycja gracza

Już w czwartek wieczorem Giallorossi rozegrają trzecie spotkanie z długiego maratonu meczów, który dopiero się zaczął. Zespół Fonseci podejmie na własnym stadionie Udinese. Oto co miał do powiedzenia trener na konferencji prasowej, jeśli chodzi o poszczególnych piłkarzy, a także rozwiązania taktyczne.

Z uwagi na absencje w środku pola Villar jest gotowy do gry od pierwszej minuty? Kiedy przyjdzie pierwsze powołanie Zaniolo?

- Zaniolo trenował z nami tylko dwa dni, to długi proces, nie jest obecnie gotowy by być powołanym. Jeśli chodzi o Villara, zobaczymy jutro, jest gotowy.

Dlaczego w pierwszych dwóch meczach Under został praktycznie wykluczony z rotacji?

- Strategia meczowa, kondycja gracza. Ale jak mówiłem zawsze, w tej chwili potrzebujemy wszystkich i wszyscy mogą zagrać.

W pierwszych dwóch meczach wydawało się, że brakowało kondycji fizycznej, co się stało?

- Muszę powiedzieć, że w trakcie przygotowań gracze trenowali zawsze dobrze. Możemy myśleć o wielu rzeczach, ale muszę powiedzieć, że, dla przykładu Milan, zagrał trzeci mecz i miał więcej czasu by odzyskać siły, zagrał trzeci mecz tymi samymi graczami. My zagraliśmy drugi i musieliśmy zmieniać. Zappacosta, dla przykładu, wrócił po siedmiu miesiącach, Mancini zagrał pierwszy mecz, Cristante i tak samo Kluivert, zagrali pierwszy mecz. Nie oznacza to, że gracze nie mają kondycji, ale to tylko kwestia rytmu meczowego.

Niektóre problemy natury taktycznej można rozwiązać przez wprowadzenie trójki w obronie. To rozwiązanie, nad którym myślisz?

- Nigdy w tych dwóch meczach nie mieliśmy problemów taktycznych. Gdy zobaczymy ponownie nasz mecz z uwagą, prawie zawsze rozpoczynamy mecz z trójką w defensywie i nie mieliśmy problemu w tych dwóch meczach z kryciem. Krycie prewencyjne było wśród najlepszych aspektów w tych meczach. Gol stracony z Samdprią nie wynikał ze złego krycia, tak samo dwie bramki stracone w Mediolanie.

Myślisz, że będziesz miał Smallinga do dyspozycji także w Lidze Europy?

- Myślę o Smallingu tylko jutro. Jest gotowy na jutro i zagra.

Mkhitaryan zgrał dwa razy w pierwszym składzie, wraz z zawieszeniem Pellegriniego można zakładać jego przesunięcie do środka? Możliwa jest zmiana ustawienia?

- Muszę przyznać, że mam wątpliwości co do jego występu w tym meczu. Niełatwo jest teraz wystąpić zawodnikowi w trzech meczach z kolei, przy tak małym czasie odzysku, ale zobaczymy jutro. Mam wątpliwość typu: czy Mkhitaryan zagra czy nie. Nie możemy zapomnieć, że dwa dni później gramy w Neapolu.

Jak się czuje Pau Lopez. Jest gotowy by być powołanym na jutro?

- Trenuje z nami, ale nie jest gotowy by jutro zagrać. Dlatego zagra Mirante, rozegrał dwa dobre spotkania.

Napisane przez: abruzzi dnia 01.07.2020; 21:49