Fonseca: Chcę współpracować nadal z Mkhitaryanem

Paulo Fonseca udzielił krótkiego wywiadu dla programu telewizyjnego Great Football, w którym wypowiedział się m.in. na temat wznowienia rozgrywek i cięcia płac.

Jaki jest najpiękniejszy moment twojej przygody na Ukrainie?

- Spędziłem tam trzy fantastyczne lata. Kluby wrócił do wygranej w lidze, pierwszy tytuł był najpiękniejszy. Mam wiele wspomnień z Szachtara. Przeżyłem wiele emocji i nie tylko gdy wygrywałem trofea. Muszę jednak przyznać, że pierwsze tytuły były piękniejsze od pozostałych.

Chciałbyś spotkać się z Szachtarem w europejskich pucharach?

- Nie, nie chciałbym. Tylko w finale. Chciałbym spotkać się z moimi byłymi graczami, menadżerami i pracownikami klubu. Byłbym szczęśliwy gdyby to było w finale. Byłoby fantastycznie.

Jak wygląda sytuacja Mkhitaryana?

- Powiedziałem to już w przeszłości i podtrzymuję: chcę by Mkhitaryan został. Również on chce zostać. Jednak powinno być jasnym, że obecnie wszystko znajduje się w zawieszeniu i musimy porozmawiać z Arsenalem. Chcę z nim nadal pracować. Jest wielkim graczem i wielkim człowiekiem.

Jesteście zainteresowani jakimś graczem z Szachtara?

- Zobaczymy co się wydarzy. W rzeczywistości nie potrzebujemy wielu graczy, gdyż możemy opierać się na tych, których mamy aktualnie w kadrze. Możemy być zainteresowani kimś z Szachtara, ale negocjowani z nimi jest zawsze ekstremalnie trudne. Kluby chcą płacić mniej za nowe nabytki. Mogę powiedzieć, że wybrałbym stamtąd dwóch graczy do Romy.

Cięcie zarobków?

- Trzeba zrozumieć, że wszyscy przeżywamy bardzo trudne chwile. Sztab techniczny i ja zdecydowaliśmy się pomóc klubowi w ten sposób, tnąc nasze zarobki. To idealny sposób na pomoc. To ważne.

Wznowienie rozgrywek?

- Być może wrócimy do indywidualnych treningów 4 maja. Z kolei mamy nadzieję, że od 18 maja będziemy mogli wrócić do treningów zespołowych. Na razie nikt nie jest pewny co do wznowienia rozgrywek.

Napisane przez: abruzzi dnia 28.04.2020; 05:00