Oficjalnie: Gracze i sztab techniczny zrzekli się części zarobków

To, o czym donosiła wczoraj prasa, stało się oficjalne. Roma ogłosiła w oficjalnym komunikacie porozumienie osiągnięte z piłkarzami i sztabem technicznym w sprawie zrzeczenia się części zarobków.

Jak dowiadujemy się z komunikatu, piłkarze, Paulo Fonseca i jego współpracownicy zdecydowali się spontanicznie zrezygnować z czterech miesięcy zarobków, by pomóc klubowi w przezwyciężeniu kryzysu ekonomicznego, który dotknął świat piłki w czasie epidemii Covid-19. Piłkarze, trener i jego sztab zgodzili się też wspomóc finansowo każdego pracownika klubu, który trafił do sieci zabezpieczenia społecznego rządu, tak by każdy z nich otrzymywał nadal własne wynagrodzenie netto. Również kierownictwo klubu zrzekło się części zarobków trakcie sytuacji nadzwyczajnej.

"Zawsze mówimy o jedności celów naszego klubu i poprzez spontaniczny wybór cięcia zarobków na pozostałą część sezonu, gracze, trener i jego sztab pokazali, że wszyscy jesteśmy naprawdę razem. Dzeko, wszyscy gracze i Fonseca udowodnili, że rozumieją naprawdę co reprezentuje ten klub i dziękujemy za ich wspaniały gest pod adresem naszych pracowników", powiedział Guido Fienga.

"Piszemy by wyrazić nasze wsparcie dla klubu za wszystko co robi w tym okresie by przezwyciężyć trudności spowodowane sytuacją nadzwyczajną Covid-19. My gracze jesteśmy gotowi do wznowienia gry gdy tylko będzie to możliwe, dając z siebie maksimum, aby osiągnąć nasze cele, ale zdajemy sobie też sprawę, że wszystko to nie wystarczy by stawić czoła konsekwencjom ekonomicznym trwającej sytuacji nadzwyczajnej. Z nadzieją zrobienia czegoś co pomoże klubowi w lepszym wznowieniu projektu Romy, który wszyscy dzielimy, zdecydowaliśmy się złożyć tą propozycję finansową. Potwierdzamy ponadto całe nasze wsparcie dla inicjatyw Romy i Roma Cares, aby pomóc tym, którzy znajdują się w kłopotach wywołanych wirusem. Forza Roma!", napisali w liście piłkarze.

Napisane przez: abruzzi dnia 19.04.2020; 19:37