Igor Zaniolo: Nicolo kocha te barwy

Przy zatrzymaniu rozgrywek ligowych i możliwym wznowieniu ich w czerwcu, Nicolo Zaniolo może mieć nadzieję na powrót na boisko w tym sezonie. Nie tylko, w ostatnich dniach media plotkowały na temat przedłużenia kontraktu 21-latka. Na pytania dotyczące swojego syna odpowiadał dla Radio Centro Suono Sport Igor Zaniolo.

Jak się czuje Nicolo?

- Dobrze, pracuje w domu, z pomocą trenerów na wideokonferencji, wszystko postępuje zgodnie z planem, oczywiście lepiej byłoby przebywać w Trigorii, ale pracuje ciężko w domu, postępując zgodnie z protokołem rehabilitacji. Roma dostarczyła mu wszystkie maszyny i potrzebne narzędzia.

Czas rehabilitacji?

- W przypadku więzadła potrzeba sześciu miesięcy, lepiej być zawsze ostrożnym przy budowie ciała, jaką posiada Nicolo. Myślę, że będzie gotowy między lipcem i sierpniem.

Wznowienie rozgrywek?

- To normalne, że jest pragnienie powrotu do życia codziennego i normalności. Sądzę, że odpowiednim będzie wznowienie rozgrywek gdy nie będzie ryzyka dla sportowców i nikogo z pozostałych.

Możliwe odnowienie kontraktu z Romą?

- Nicolo nigdy o nic nie prosił, ma umowę do 2024 roku, czuje się świetnie w Rzymie i ma nadzieję kontynuować swoją przygodę jak najdłużej jest to możliwe. Jeśli Roma zechce skorygować kontrakt, usiądziemy z chęcią to stołu, ale na ten moment nie ma żadnych konkretów. Myśłę, że klub może pomyśleć o jego dodatkowym przytrzymaniu i sprawić by czuł sie jeszcze bardziej częścią wielkiego projektu Giallorossich.

Pozycja?
- Może grać na wszystkich pozycjach w ataku, poza środkowym napastnikiem, gdyż grając plecami do bramki, jego możliwości są ograniczone. Potrzebuje mieć przed sobą przestrzeń, musi grać przodem do bramki. Myślałem, że jest mezzalą, ale udowodnił, że potrafi występować jako boczny napastniki. Na pewno jest graczem ataku.

Jakie wskazówki techniczne dajesz jako ojciec Zaniolo?

- Na poziomie technicznym niewielkie, ale czasami wskazuję mu na niektóre zachowania na boisku. Doradzam mu przede wszystkim jak zachować się w grupie, doradzam w temacie charakteru, aspektów, co do których mnie słucha.

Jak bardzo związany jest Nicolo z Romą?
- Nicolo kocha te barwy, kocha bardzo to miejsce, biada tym, którzy dotkną Romę.

Fonseca?

- Myślę, że widzą to wszyscy, także kibice. Zespół przepada za Fonsecą, tak na poziomie technicznym jak i ludzkim. Z tego co powiedział mi Nicolo, jest wielkim człowiekiem.

Napisane przez: abruzzi dnia 17.04.2020; 12:39