Fonseca: Musimy być wrażliwi, to trudny czas dla wszystkich

Trener Giallorossich udzielił wywiadu dla Sky Sport, w którym odpowiadał na pytania dotyczące aktualnej sytuacji w Romie.

Jak spędzasz czas w domu?

- Nie jest łatwo, ale z synem i żoną ćwiczę, oglądam mecze i graczy. Mamy teraz czas dla wszystkich.

Co myślisz o inicjatywach społecznych Romy?

- Jestem naprawdę dumny z inicjatyw klubu z ostatnich tygodni, z fundacji Roma Cares. Roma jest sławna na całym świecie ze względu na związek z kibicami i miastem i to jest w tej chwili najbardziej ewidentne. Podobają mi się te inicjatywy, nie zbieramy jedynie pieniędzy, klub działał ze szpitalami i strukturami mającymi trudności, kupując maseczki i materiał sanitarny. W ostatnich tygodniach spodobała mi się bardzo inicjatywa klubu dla starszych, którym podarowano materiał sanitarny i produkty żywnościowe. Dla nie wykonany nieprawdopodobne rzecz, jestem naprawdę dumny.

Co myślisz o słowach Tottiego?

- Oczywiście jestem bardzo zadowolony z jego słów, jest legendą i takie uznanie dla wykonywanej pracy jest ważne. Podobały mi się bardzo jego słowa.

Totti powiedział, że Lorenzo Pellegrini jest przeznaczony dla kapitańskiej opaski. Myślisz, że mu się to uda?

- Szczerze mówiąc tak. Myślę, że Lorenzo posiada silny charakter by być kapitanem. W tej chwili mamy Dzeko, ale myślę, że w przyszłości Pellegrini posiada wszystkie cechy, aby być kapitanem Romy, jak powiedział Totti.

Jak udaje wam się utrzymywać dialog na odległość z waszymi piłkarzami?

- W tej chwili rozmawiamy cały czas z naszymi piłkarzami. Mają indywidualne prace, które zaplanowaliśmy. Ważne jest kontrolowanie tego co robią, dlatego analizujemy wagę i żywienie. Ważne jest wiedzieć też jak czują się w domach, wielu z nich jest w tej chwili samych. By z nimi pracować posiadanie takich informacji jest kluczowe.

W jakim punkcie jest rehabilitacja Zaniolo?

- Rozmawiałem z lekarzem i wskazania są bardzo pozytywne. Myślę, że rehabilitacja postępuje bardzo dobrze.

Ile tygodni będzie potrzebnych, aby wrócić do formy gdy zapadnie decyzja o powrocie do gry?

- Trudno powiedzieć, w tej chwili powinniśmy myśleć o innych rzeczach. Kiedy wystartuje ponownie liga i kiedy zaczniemy przyszły sezon, to kluczowe informacje do zaplanowania pracy, ale myślę, że graczom nie będzie potrzeba zbyt dużo czasu by wrócić do formy, gdyż gracze się nie zatrzymali. W kilka tygodni będą gotowi by podjąć grę.

Myślisz, że uda się doprowadzić od końca ligę i europejskie puchary?

- Ciężko powiedzieć, ale myślę, że najważniejsze w tej chwili jest zdrowie ludzi. Musimy sprawdzić wszystkie warunki do wznowienia gry, ale najważniejsze jest zdrowie.

Jesteście gotowi wznowić grę nawet latem, aby doprowadzić sezon do końca?

- Tak, myślę, że jeśli będą ku temu warunki, dogranie sezonu będzie ważną rzeczą.

Mówi się o neutralnym boisku, jeśli chodzi o europejskie puchary, może to być jakiś pomysł?

- Tak, w tej chwili wszystkie hipotezy wchodzą w grę. Do końca brakuje jeszcze bardzo dużo meczów ligowych i pucharowych. Musimy stworzyć jak najlepsze możliwe warunki.

Co myślisz o redukcji wynagrodzeń?

- Myślę, że powinniśmy być gotowi by pomóc w tym trudnym momencie. W Romie trenerzy i gracze są gotowi pomóc. Musimy być wrażliwi, to trudny czas dla wszystkich.

Napisane przez: abruzzi dnia 04.04.2020; 19:59